Röportaj
09-08-2018 12:44
Son dönemlerde yaptığı başarılı çalışmalar ile Türkiye`nin en kapsamlı seyahat sitesi olarak zirvede kendisine yer bulan seyahatim.com Genel Müdürü Hüseyin Alpay online seyahat eğilimleri hakkında bilgiler verdi.

Turizm sektöründe gelişim ve değişim eğilimleri online seyahat pazarındaki tüketici alışkınlıklarında büyük değişikliklere neden oluyor.

Tatilciler ve seyahat severler artık planlamalarını online hizmet sunan seyahat kanalları üzerinden yapıyorlar.

Seyahatim.com Genel Müdürü Hüseyin Alpay yaptığı açıklamada ;

“Her ne kadar Dünya  ekonomik krizler ve siyasi çalkantılar ilke sarsılsa da insanların tatile çıkma yada seyahat etme alışkanlıklarında bir azalma olmadığını Dünya Turizm Örgütü`nün raporlarından okuyabiliyoruz.Bununla birlikte, tatilcilerin ve seyahat severlerin alışkanlıkları değişim eğilimi gösteriyor.

Zamandan ve mekandan bağımsız olarak tasarruf etmek isteyen tüketiciler online seyahat kanallarına yönelmekteler.Çünkü; tatilciler ve seyahat severler bu kanallar aracılığı ile planlamalarını mekandan bağımsız olarak zamandan tasarruf ederek  yapabilmekteler.

Düşünsenize; online bir portala giriyorsunuz bir iki tıkla size en uygun uçak bileti, en iyi otel seçenekleri ,en iyi araç kiralama seçenekleri ve en iyi  yurt içi ve yurt dışı tur seçenekleri  en uygun fiyatlar ile  karşınıza geliyor, kim olsa bu yolla planlamasını yapar.

Tabi burada Türkiye’nin  küresel ölçekte  rekabet edebilecek yerli ve milli seyahat arama motorları ile pazarda yerini alması önemli.

İşte bu ihtiyaçlardan yola çıkarak  tamamen yerli ve milli  imkanlar ile kurduğumuz seyahatim.com’da  başarıya ulaşmanın  ve Türk turizmine hizmet etmenin haklı gururunu  yaşıyoruz.

Seyahatim.com kısa  sürede tatilcilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Tabi bu durum bizim gelişmemiz ve teknik alt yapımızı sürekli iyileştirmemiz için itici güç oldu.

Bugün Turizm sektöründeki en geniş kapsamlı seyahat arama motoru olarak tüketicileri tek tık ile en uygun fiyatlı uçak bileti, en iyi otel konaklama seçenekleri, yurt içi ve yurtdışı tur programları ve araç kiralama seçenekleri ile buluşturuyoruz.”dedi.

Kurban Bayramı Rezervasyonlarınıda değerlendiren Alpay; Ramazan bayramında tatil ve seyahat planlaması yapan yüz binlerce kullanıcı seyahatim.com’u tercih etti.

Aynı şekilde yaklaşan kurban bayramı rezervasyonlarında ve uçak bileti satışlarındada yüksek oranda artış söz konusu.Fakat; burada önemli bir nokta var.Tatilciler ekonomik belirsizliklere rağmen  seyahat alışkanlıklarından vazgeçmiyorlar.Buda tüketicilerin Türk ekonomisine ve turizme olan güvenlerini gösteriyor.

Biz bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada uygun uçak biletlerini, otel seçeneklerini, yurtiçi veya dışı tur seçeneklerini,araç kiralama fırsatlarını tatilcilerin ve seyahat severlerin hizmetine sunarak Türkiye’nin en geniş kapsamlı seyahat arama motoru olmayı sürdürerek Türk Turizmine hizmet etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış