Röportaj
10-07-2018 14:01
TÜRSAB İkinci Başkanı Hasan Erdem, “Bu yıl yabancı oteller zincirine bağlı 120 otel daha açılacak. Böylece bu zincirlere ait otel sayısı 627`ye yükselecek. Bu yatırımlar yabancının Türkiye`ye güvenini gösteriyor” dedi.

TÜRSAB İkinci Başkanı Hasan Erdem, Türkiye genelinde uluslararası otel zincirlerine ait 507 otel bulunduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde uluslararası otel zincirlerine ait 507 otel bulunuyor. Bunun 200’e yakını iş adamlarımız tarafından işletiliyor. Kalanları da kendileri işletiyorlar. Bu 507 rakamı çok önemli bir rakam.

Türkiye’nin cazip bir turizm destinasyonu olduğunu gösteriyor ancak biz daha fazla yatırım yapılmasını temenni ediyoruz. Özellikle Körfez Konseyi İşbirliği ülkelerinden Türkiye’ye yatırım yapmak isteyen çok büyük yatırımcılar var.”

Bloomberg ht `nin haberine göre; Uluslararası otel zincirlerine sahip firmaların Türkiye’de yatırım yapmak üzere girişimlerde bulunduğunu belirten Erdem  şunları söyledi.

“Bu girişimlerin önemli bölümü yatırıma dönüştü. Bu yıl yabancı oteller zincirine bağlı 120 otel daha açılacak. Oteller tamamlandığında ülkemizde yabancı oteller zincirine ait otel sayısı 627’ye yükselecek.

120 otel 5 yıldızlı olacak. Bu yıl 120 yeni otelin hizmete girmesiyle turizm sektörünün yatak kapasitesi yaklaşık 3 bin 600 artacak. Bu otellerin önemli çoğunluğu güney sahillerinde olacak. Bunlar Türk turizminin, ülkenin gelişimi açısından son derece önemli.”
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış