Röportaj
15-08-2017 12:33
Club Papatya Hotel Genel Müdürü Hüseyin Doğanay İslami otelciliği değerlendirdiği açıklamasında ; ``Otelciler Dış Turizm`deki hızlı düşüşün ardından çareyi konsept değiştirip, Alkolsüz otele çevirmekte aramakta ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmakta.Fakat , bu çözüm değil..." ifadelerini kullandı.

İşte Hüseyin Doğanay`ın açıklamaları...

2014 yılında bu sayı 75 iken 2017 yılında kendilerini "İslami otel", "tesettür oteli", "muhafazakar tatil" ve "helal turizm" gibi isimlerle tanıtan 170 yakın tesis bulunuyor.

Türkiye`de kendisini "İslami otel", "tesettür oteli", "muhafazakar tatil" ve "helal turizm" gibi isimlerle tanıtan otel sayısı 170`e ulaştı.

Otelciler Dış Turizm`deki hızlı düşüşün ardından çareyi konsept değiştirip, Alkolsüz otele çevirmekte aramakta ve bu sayı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Burada unutulan şöyle bir gerçek vardır.

Bu pazarda tatilcilerin % 50 gibi büyük bir diliminin Ülkemizdeki ekonomik ve siyasi durum nedeni ile satın alma gücü düşmüştür.

Şuan bu pazarın bir kısmı firari,bir kısmı cezaevlerinde,bir kısmı ekonomik sıkıntı,içerisindedir.

Dolayısı ile bu konsepte dönüş yapanlar aradıklarını bulamayınca çok hızlı geriye dönüş yapacaklardır.

Malesef ,Alternatif Turizm yapanlar için söylenilecek en doğru söz “Denizde balık yok.Ama, oltacıklar çoğaldı. “Değerli turizmci arkadaşlarıma tavsiyem herkesin kendi konseptinde kalması ve mücadelelerine devam etmeleridir.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış