Röportaj
18-10-2017 12:09
Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel Satış Direktörü Cihan GÜMÜŞ ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Başarılı ve genç otel yöneticisi dostumuzun açıklamalarını paylaşıyoruz.

İşte Anadolu Yakasının parlayan yıldızı Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel.

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz ?

Doğuş üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdikten sonra , profesyonel iş hayatıma satış bölümünde başladım.

Dünyanın en büyük finans şirketi CİTİGRUP , ve yine Dünyanın En büyük kozmetik firması LOREAL’ de satış müdürlüğü yaptım. Uzun yıllar satış üzerine çeşitli eğitimler ve kongrelerde görev alarak aktif satış pozisyonunda ilerledim.

Daha sonra 2009 yılında Turizm sektörüne geçiş yaptım.

Kazandığım bilgi birikim ve tecrübelerimi , Sheraton İstanbul Ataköy Hotel’de satış müdürlüğü görevini alarak turizmde devam ettirdim.

Sheraton İstanbul Ataköy’de yaklaşık 5,5 sene yöneticilik yaptım.

Daha sonra 2015 yılında ,Wyndham Hotel Grup bünyesinde bulunan , Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel’de Satış Direktörü olarak işe başladım . Yaklaşık 3 Yıldır bu otelde çalışmaktayım.

Müşteri profiliniz hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Ramada İstanbul Asia Luxury Hotel müşteri profili bakımından çok çeşitlilik göstermekle birlikte , bugün ağırlıklı olarak %60 Almanya,% 20 İtalya,% 10 Hollanda,% 5 Japonya olmak üzere birçok işadamına ev sahipliği etmektedir.

Otelimiz butik luxury segmenti ile bölgesinde misafirlerine exclusive hizmet sunarak fark yaratmaktadır.

Otelimiz mevcut lokasyon avantajları ile birlikte yerli firmalarında cazibesi konumundadır

Türkiye’nin en önde gelen holdingleri ile uzun yıllardır çalışılmakta ve kendilerine Ramada İstanbul Asia luxury ayrıcalıkları sunulmaktadır.

Hizmet anlayışınızda sizi ön plana çıkartan nedir ?

Misafirlerimize her seferinde olağanüstü deneyimler sunarak dünyayı konukseverliğin ve sıcaklığı ile doldurmak tır.Konuklarımıza keyifli ve olağan üstü deneyimler yaşatma konusunda tutkuluyuz ve bu doğrultuda çalışmalar yaparız.Disiplinli , güvenilir ve hızlı çalışıyoruz.

Müşterilerimizle yakın ilişkiler kurar ve hızlı çözümler üreterek müşteri memnuniyetimizi en üst noktalarda tutarız.

Misafir memnuniyeti anketlerinde aldığımız güzel yorumlar bize işimizi ne kadar doğru ve güzel yaptığımızı göstermektedir. Misafir memnuniyeti anketlerinde müşterilerimize en iyi hizmetimizi vermeyi ve kendimizi geliştirme konusunda daha da ilerletmeyi göz önünde bulundurarak bu doğrultuda gerekli tüm çalışmaları yapmaktayız.

Bu hizmet ve yaklaşım göz önünde bulunduğunda , otelimizde repeat guest oranımız % 70 oranındadır. Bu oran şehir otelciliğinde son derece ciddi ve önemlidir.

Ekip çalışmasına önem verir ve her zaman müşterilerimiz için doğru olanı yaparız.

Bizi farklı kılan bu etkenler büyümemizde ve başarılı olmamızda anahtar unsurlardır.Türk turizminin geleceği hakkında öngörüleriniz nelerdir ?

Türkiye’ de turizmin geleceği ile ilgili olarak söylenecek ve konuşulacak okadar çok konu varki, her birini açıkçası kendi içinde değerlendirmek gerekir.

Özellikle son yıllarda yaşana siyasi ilişkiler neticesinde turizm ciddi anlamda etkilenmiş ve yavaşlamıştır. Turizmi yakın dönemde daha fazla hareketlendirmek için alternatif turizm kanalları bularak bu doğrultuda çalışmalar ve girişimler yapmalıyız.

Sağlık Turizmi bu alternatif kanalların başında gelmektedir. Ülkemiz birçok Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri tarafından sağlık turizmi için tercih edilen bir ülke olmaktadır.

Alternatif turizm kanalları ile sektörün daha da canlanacağı ve hareketleneceğini öngörmekteyiz.Bizde bu doğrultuda uluslararası sağlık fuarlarına katılarak o pastadan pay almaktayız, ve bu doğrultuda yatırımlarımıza devam etmekteyiz.

2016 yılında başlayan olağandışı sebeplerden ötürü ciddi bir gerileme gösteren turizm sektörü,2017
ikinci çeyreği ile ciddi bir yükselişe geçmeye başlamıştır. Bu durumu 3.ve 4.çeyreklerde takip
etmektedir.

2016 Yılında yavaşlayan iş amaçlı seyehatler, 2017 yılı itibari ile artmaya başladığı ve bu
artışların otel doluluklarına etkileri gözlenmektedir.
Tahminin ve gelecek ile ilgili olarak turizm de önümüzdeki dönemlerde daha farklı pazarlar katılarak ülkemizde artışa sebeb verecektir.

Özellikle son yıllarda Ortadoğu pazarı bu anlamda cazip görülmekte, gerek turistik amaçlı, gerek iş amaçlı ve gerekse popüler bir şekilde artış gösteren sağlık turizmi anlamında turizme destek vermektedir.

Turizm gelecekte yine yükselen bir trend ve vazgeçilmez bir kaynak olarak ülkemizde yerini almaya devam edecektir.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış