Röportaj
25-06-2018 05:16
Türkiye`nin otel, restaurant ve turizm destinasyonlarını tanıtan ve bir çok başarılı projeye imza atan, alanında lider turizm tanıtım platformu Easytravel Turkey proje sahibi Adnan Uzan ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Turistik işletmesini tanıtmak, markalaştırmak isteyen tüm turizmcilerin keyifle okuyacağı bu değerli söyleşiyi okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Oteller için tanıtım ve markalaşmanın önemi ne?

Günümüzde turizm tesisleri, turistik destinasyonlar, seyahat acentaları kısacası turizmin her alanında faaliyet gösteren her işletme mutlaka şu üç çalışmayı aynı paralelde ve aynı zaman dilimi içinde yürütmeli.

Bunlar; kaliteli hizmet sunmak, iyi bir maliyet kontrolü ve satış & pazarlamanın güçlü bir temelde yürütülmesidir.

Tanıtım ve markalaşma faaliyetleri bu yukarıda bahsettiğim süreçler ile direk ilgilidir. Nasıl mı?

İyi tanıtım yapamazsanız ,markalaşamaz ve yüksek satış grafiğine ulaşamazsınız. Yine tanıtımını yaptığınız ürün kaliteli olmalı yani pazarlarken kaliteli ürün pazarlamalısınız.

Bir diğer aşama ise maliyet aşaması. Tanıtım ve pazarlama maliyetleriniz düşük olmalı ki; genel maliyetleriniz artmasın. İşte bu noktada bizim gibi firmaların turizm ile ilgili alanlarda faaliyet gösteren firmalara sunduğu profesyonel çözüm ortaklığı ön plana çıkıyor.

Bu açıdan bakıldığında tanıtım ve pazarlama faaliyetleri turizm işletmelerinin markalaşmasına ve yüksek satış grafiklerine ulaşmasında hayati öneme sahip diyebilirim.

Easytravel Turkey’in faaliyetleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Aslına bakarsak Easytravel Turkey turizm tesisleri, destinasyonlar, yeme içme işletmeleri için bir nevi kamu hizmeti görüyor diyebilirim.

Nedenine gelirsek; Türkiye’de profesyonel anlamda tanıtım yapan, reklam çekimleri gerçekleştiren, canlı röportajlar ile ürünü anlatan profesyonel firma sayısı yok denecek kadar azdı.

Bu nedenle 25 yıla yaklaşan sektör tecrübemizden yararlanarak tamamen müşterimizin bakış açısı ve gereksinimleri düşünülerek Easytravel Turkey kuruldu. Çünkü; müşterimizin ne istediğini biliyorduk.

Nitekim turizm sektöründe bu tarz hizmet veren şirketlerin yeterince olmadığını Easytravel Turkey‘e gelen yoğun talepten anladık ve dedik ki; “ne kadar doğru bir adım atmışız”

Sonuç itibari ile yüzlerce otelin, turizm destinasyonun, yiyecek içecek işletmesinin profesyonel tanıtım çalışmalarına imza attık.

Otel tanıtımları, canlı röportaj kayıtları ile Türkiye’ye dair değişik mekânların sunumu ve nerede kalınır ne yenirin püf noktaları, profesyonel fotoğraf ve video ekibi ile tanıtıma yeni boyut katıyoruz.

Bölgede nerelere gidilmeli , neler yenmeli ,hangi otelde hatta hangi odasın da kalınmalı, otellerin mutfağı, otele ait en özel bilgi ve detayları en ince ayrıntılarına kadar burada bulabilme kolaylığı sağlıyoruz.

Kısacası ihtiyaçtan doğduk ve reklam ve tanıtım filmi çekimlerinde alanımızda fark yarattık.

Hizmet kalitesinde nelere önem veriyorsunuz?

Öncelikle 25 yıla yaklaşan tecrübemiz, son teknoloji araç-gereç ve ekipmanımız ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışımızı harmanlayarak tamamen bizi tercih eden şirketin bakış açısı ile operasyonumuzu yürütüyoruz.

Kaliteden ve müşteri memnuniyetinden asla taviz vermiyoruz. Her biri alanında uzman profesyonel bir ekip ile faaliyetlerimizi yürütmek temel esasımız.Teknolojik gelişmeler ışında sürekli kendimizi yeniliyor, modern çağın araç ve gereçlerini kullanıyoruz.

Nitekim,bu bakış açısı turizm sektörünün dev markalarının Easytravel Turkey’i seçmelerine neden oldu.

Müşteri memnuniyeti, kalite ve uygun fiyat odaklı çalıştığınızda başarı kaçınılmaz oluyor.

Sayın Adnan Uzun`a yoğun temposu arasında bizlere zaman ayırdığı için teşekkürlerimizi sunarız.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış