Röportaj
26-07-2018 16:31
Bakan Mehmet Ersoy`un turizmciler ile yapacağı buluşma öncesi sektör temsilcilerinden bir biri ardına açıklamalar geliyor.

Sektörün duayen isimlerinden Mehmet Korkmaz Bakanlığın turizm çalışanlarını gözden gelmemesi gerektiğini belirttiği açıklamasında görüşülmesi gereken önemli konuları sıraladı.

Personeline değer vermeyen her otellerin batmaya mahkum olduğunu belirten Korkmaz , sektör temsilcilerinden sektörde kalifiyeli personel istihdamı için alt yapı oluşturulması.çalışanların 12 ay istihdam edilmesi,otellerde çalışanların sosyal yaşam ve konaklama alanlarının iyileştirilmesi, çalışan ücretlerinin zamanında ödenmesi ve iyileştirilmesi, otellerin yıldız standartlarının tekrar gözden geçirilmesi ve denetimlerin arttırılması konularının gündeme getirilmesini talep etti.

Mehmet Korkmaz ;  “ Çoğu otelde çalışan personelin yaşam alanları ahırdan farksız.Yemekhaneler ve lojmanlar rezalet durumda.Bu durum derhal düzeltilmeli.

İnsanların maaşlarını ödemeyen oteller denetlenmeli ve bu tür otellere kayyum atanmalı.Personel maaşları devlet garantisi altına alınmalı.

Pansiyondan bile kötü olup 5 yıldız almış otellerin tekrar gözden geçirilerek uygun şartlara getirilmesi gerekiyor. Bu gemi bu şekilde yürümez.

Sayın Bakanı ve Sektör temsilcilerini göreve davet ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış