Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Tüketici
06-06-2018 02:27
Antalya Mayıs ayı havalimanı giriş verilerine göre; kaynak pazarlarımızdan olan Rusyadan gelen turist sayısı geçen yıla kıyasla %43 büyüme gerçekleştirdi.

Diğer bir kaynak pazarı olan Almanya ise 2017 yılına göre % 79 büyüdü.

İşte detaylar...

Mayıs ayı genelinde Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı 2017 yılına göre %50 artarak 2014 ve 2015 yılını geçti.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı (AKTOB) Erkan Yağcı; Antalya Mayıs ayı verileri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Erkan Yağcı yaptığı açıklamada; “Antalya’ya ziyaretçi gönderen ülkeler arasında Rusya geçen yılki rekor büyümesini bu yıl da devam ettirmektedir. 5 aylık dönemde rusya pazarındaki büyümemiz %40’ın üzerindedir.

Bu dönemde sürpriz bir büyüme oranını yakalamış bulunmaktayız. Mayıs ayı rakamlarımız en iyi yılımız olan 2014 yılını aşmış en iyi mayıs ayını yakalamış bulunmaktayız.

Bu trendin sene sonuna kadar devam edeceğini öngörmekteyiz. Fakat diğer önemli kaynak pazarımız olan Almanyada ise geçen yıla kıyasla büyüme gerçekleşmiş fakat henüz en iyi yılımız olan 2015 yılı rakamlarına ulaşmamıştır.

Türk turizminin gelişmesinde önemli yapıtaşlarından birisi olan Avrupa pazarının bu dönemdede büyümeye geçmesi 2019 yılı için farklı bir umut verici gelişme olmuştur.

Ayrıca, Antalya, Türkiye turizm büyümesinin ortalamasını yükselten bir büyüme gerçekleştirmiştir. Antalya , Türkiye turizminin büyümesinde itici güç olmuştur

2018 yılı her ne kadar turist sayısı bakımından ciddi bir büyüme trendine geçmiş olmasına rağmen esas büyümemiz hem kişi sayısı hem gelir bakımından 2019 ve 2020 yılı olacaktır. Bu nedenle 2019 yılına şimdiden hazırlanmamız gerekmektedir." ifadelerini kullandı. 
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış