Tüketici
08-08-2017 14:47
2016 yılında hem Rusya ile gerginlik, hem de ülke içindeki çeşitli istenmeyen durumlar yüzünden Türkiye turizm anlamında oldukça sıkıntılı bir dönem yaşamıştı.

Ancak ,2017 yılı itibariyle bu negatif ivme terse dönmüş gibi gözüküyor.

Antalya`da turizm anlamında iyileşmeyi havalimanı yolcu sayısı verilerinden elde etmek mümkün.

Dhmi İstatistiklerine göre; 2017 yılı temmuz sonu itibariyle Antalya Havalimanı dış hatlar yolcu sayısı 9 milyon 335 bin’i iç hatlarda ise 4 milyon 125 bini bulmuş durumda.

Aynı rakamlar geçen yıl için ise sırasıyla, dış hatlar için 5 milyon 731 bin iken, iç hatlarda 4 milyon 9 bin’di. Bu da dış hatlarda yüzde 68, iç hatlarda ise yüzde 3 artış anlamına geliyor.

 Genel artış ise yüzde 38 olarak dikkat çekiyor. Dış hatlardaki bu sansasyonel artış turizmde işlerin eski haline geri döndüğünü hatta ilerlemeye başladığını gösteriyor.

 Antalya Havalimanı, Atatürk Havalimanı’ndan sonra en çok dış hatlar yolcu çeken havayolu konumunda, öyleki Antalya Havalimanı dış hatlar yolcu sayısı, Sabiha Gökçen, Esenboğa ve Adnan Menderes Havalimanlarının toplam dış hatlar yolcu sayısını geçmiş durumda.

Antalya’daki bu trafiği, THY, Pegasus, Anadolu Jet, SunExpress, Atlas Global, Onur Air, Aeroflat Russian Airways, Swiss, Lufthansa, Royal Air Maroc, Air Astana ve Air France şirketleri oluşturuyor. Görüldüğü gibi sadece Türkiye’nin  değil dünyanın önde gelen firmalarının da Antalya seferleri mevcut.

Frankfurt, Düseldorf, Moskova gibi şehirler ile Antalya arasında ciddi yolcu trafiği bulunuyor. Bir çok insan tarafından dünyanın en güzel kentlerinden birisi olarak görülen Antalya, bu yıl hem yerli hem yabancı turist konusunda hakettiği değeri görüyor gibi gözüküyor. Havayolu ulaşım verileri bize rahatça bu durumu kanıtlıyor. Yerli turist olarak Antalya’yı ziyaret edecekseniz, Antalya uçak bileti ile ilgili fiyat zaman gibi bilgilere de linkten erişebilirsiniz.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış