Tüketici
18-01-2018 10:09
Rusya uzun yılbaşı tatilinin rehavetinden daha tam olarak çıkamadan "yeni resmi tatil" planları yapılmaya başlandı bile... Bu yıl Rusya`da 23 Şubat Vatanın Savunucuları Bayramı ile 8 Mart`taki Kadınlar Günü resmi tatilleri, yeni yurtdışı tatilleri için bahane oldu.

Uzmanlar durumu ekonomik canlanmanın yanı sıra tatil günlerinin haftasonuyla birleşmesiyle açıklıyor. En çok rağbet gören destinasyonlar Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayland. Ülke içi turlara ilgi ise azalmış durumda.

Onlinetur.ru`nun verilerine göre, 23-25 Şubat ve 8-11 Mart turları için satışlar geçen yıla göre 3 kat arttı. Goryaçiye Turı ve TBG gibi servislerde de veriler benzer. Satışlar 3,5 kat artmış vaziyette. Level Travel yetkilileri ise satışların 9 kat arttığı belirtiyor.

Rus turistler nezdinde rağbet gören ülkeler tur firmasına göre değişse de, genellikle ilk sırada Çekya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Fransa, Türkiye, Kıbrıs ve Hindistan bulunuyor.

Rusyalı turistlerin kısa süreli tatillere olan ilgisi, krizin etkisiyle 2015`ten başlayarak keskin bir düşüş yaşamıştı. Ekonominin toparlanmasına paralel turizim de canlanma eğilime girmiş durumda.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış