Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Tüketici
31-05-2018 14:33
24 Haziran`da gerçekleştirilecek ilk tur için iptallerin oranı yüzde 75`i bulurken ikinci turun yapılması planlanan 8 Temmuz haftasına erken rezervasyon yaptıranlar da iptal oranı sadece yüzde 10 oldu.

Ancak 8 Temmuz tarihi yaklaştıkça iptallerin oranı artmaya başladı.

Şimdilerde yüzde 60`lara ulaşan oranın daha da artması bekleniyor.

Pronto Tour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, ilk etapta 24 Haziran tarihi için iptallerinin oranının yüzde 75 olduğunu ancak şu an iptallerin yüzde 90’ı bulduğunu ifade etti. Haziran ayının sezon başı olduğu için tereddütlerin daha az olduğunu belirten Onaran, “Ancak 8 Temmuz fiyatların en yüksek olduğu dönemlerden biri.

Tatilciler uygun fiyatta aldıkları tatillerinden başka çözüm bulmak için beklemiş olabilirler. Ancak tarih yaklaştıkça iptallerin oranı artıyor. Şimdiden yüzde 60’ı buldu” diye konuştu.

Dünya Gazetesi`nden Selenay Yağcı`nın haberine göre,TÜROFED Başkanı Osman Ayık, son üç yılda yerli turistin erken rezervasyon avantajlarını öğrendiğini ifade ederek, “Satın alan tatilci bu avantajlarını kaybetmemek için ilk şokla beklemiş olabilir. Tarih yaklaştıkça iptal ve değiştirme oranları artacaktır” dedi.

Setur’dan bir yetkiliye göre ise seçim gibi önemli sebeplerde koşulsuz iptal hakkının olduğunu öğrenen tatilcinin 8 Temmuz tarihinden vazgeçmesi daha kolay oldu. Bunun yanında otellerde mevcut duruma ayak uydurup, tatilciyi mağdur etmeyerek, sezon ortasındaki fiyatlarını yumuşattı.

İkinci tur tarihi olan 8 Temmuz ise bu yıl evlenen çiftlerin pek tercih etmediği bir tarih oldu. Bu yıl ramazan ayı ve bayramın haziran ayına gelmesiyle düğün en çok mayıs ve ağustos ayları tercih edildi.

Haziran ayının da son yoğun ay olduğunun altını çizen Sheraton Gran İstanbul Ataşehir’in Genel Müdürü Soner Metin, “Temmuz ayı özellikle okulların kapanmasıyla tatil ayı olarak kabul edildiğinden düğün organizasyonları için pek tercih edilmiyor. Bu sebeple 8 Temmuz’da iptal oranları yüksek olmadı” dedi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış