Ulaştırma
05-07-2017 09:49
İlker Aycı, ABD uçuşlarına getirilen kabinde elektronik eşya bulundurma yasağının kaldırılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hayatın akışına engel olan kararların ve yasakların yaşama şansının olmadığını kaydeden Aycı, ``Yasağın kalkması için tüm kurumlar destek oldu. Bakanlığımız hızlı bir şekilde yeni çıkan tomografi, scanner cihazlarını buraya getirerek önemli adım attı.`` dedi.

Toplantıda sorulan ``İngiltere uçuşlarında da yasak kalkacak mı?`` şeklindeki soruya Aycı,

``Bu yasağın kaynağı olan ABD yapılan çalışmaları olumlu görüp yasağı kaldırıyorsa, diğer ülkelerin de onu izlemesi gerekir. Her ülkenin egemenlik hakları vardır. Biz de girişimlerimize ve çalışmalarımıza devam ederiz. Her engeli birlikte aşmak için mücadelemizi sürdürürüz. Yolcularımıza bunu hissettirmemek için gereken her tedbiri alırız. Hangi uygulama varsa getiririz. Her şey yolcularımızın memnuniyeti ve mutluluğu için. Her şey şirketimizin daha başarılı olabilmesi için. Umarım İngiltere`de de bunu en aklı selim şekilde değerlendirirler. Onlar da kararlarını en iyi şekilde verirler.” dedi.

Kabinde elektronik yasağının kaldırılması için başka hava yolları için de THY`ninkine benzer bir süreç işliyor. Habertürk`te yer alan habere göre, ABD`nin getirdiği güvenlik kriterlerini karşılayan Suudi Arabistan Hava Yolları (Saudia) ve Dubai merkezli Emirates için de yasağın kalkması bekleniyor.

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Etihad ise, yasağın kaldırıldığını birkaç gün önce duyurmuştu.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış