Ulaştırma
10-05-2018 10:32
Memleketinde oy kullanacak vatandaşların yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesi`ne bırakması uçak biletlerinde talep artışına yol açtı.

Bilet fiyatları da talep artışına paralel olarak yükseldi. 15 Haziran baz alındığında 22 Haziran`da aynı uçuş saatinde bilet fiyatlarının 2 veya 3 katına çıkan uçuşlar oldu.

24 Haziran seçim haftasında da birçok vatandaş özellikle 22 Haziran Cuma gününden itibaren seçim seyahatleri başlayacak. Başka bir kentte ikametgahı olup oy kullanacak olanlar otogarda ve sınır kapılarında da hareketliliğe neden olacak.

Habertürk Haber Merkezi`nden Gökhan Artan`ın haberine göre, Cuma, cumartesi ve pazar seçmenlerin memleketlerine dönüş yolculuğunda artışlar yaşanacak. Özellikle oy vermek için cuma günü Bayrampaşa Otogarı`nda da hareketlilik yaşanması bekleniyor. Otogarda seyahat edenlerin büyük çoğunluğunu seçmenler oluşturacak.

Yurt içi ve yurt dışından da uçak seferlerinde seçim seyahatleri yapılacak. Seçimlerde oy kullanacak olan tatil için yurt dışında olan seçmenlerinde dönüşlerini seçime göre ayarlaması havalimanlarında yoğunluğa yol açması bekleniyor.

Kaydı İstanbul dışında olan seçmenlerin cuma gününden itibaren memleketlerine dönüş için özellikle Atatürk Havalimanı Dış ve İç Hatlar Terminali`ne akın edecek. Yurtdışında bulunan vatandaşlardan sadece oy kullanmak için Türkiye`ye geleceğini söyleyenler de var. Türk yolcular oy verme işlemi için yurda geliş ile yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını planladı.

Kaydının olduğu kentte oy kullanacak vatandaşların yurt içi ve yurt dışından gelişlerini özellikle cuma ve cumartesine bırakması uçak biletlerinde talep artışına yol açtı. Buna oy verdikten sonra uçuşunu planlayanların da eklenmesiyle bilet fiyatları da talep artışına paralel olarak yükseldi.
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
Bu Haber İçin Henüz Yorum Yapılmamış