Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Birten Öznisan
04.01.2017

``Vatan”, “millet” sözcükleri çok kullanılmaya başlandığında ortamın gerginleştiği, şiddetin arttığı bir ülkede yaşıyoruz.

Kimilerinin “vatansever” dediklerine kimileri için “vatan haini” diyebiliyor.

Çünkü; Vatan tanımlamaları ve vatana hizmet anlayışları farklı olabiliyor.

Bunun Türk`ü,Kürt`ü,Alevi`si,Suni`si,Ermeni`si yolları,düşünceleri,eylemleri, inançları farklı olsada tek bir gerçek var ki; bu karaparçası üzerinde yaşıyan herkesin vatanını sevdiği!

Vatan ve millet sevgisi, çok asil ve değeri asla biçilmez bir duygudur.Bunun tarifi ,yolu,göstergesi yoktur.Bu duygu anca yüreklerde hissedilir ve yaşanır.

İster gözümüzü yumalım, ister kalbimizi köreltelim, vatana olan sevgi asla değişmiyor. Gözümüzü yumsak da, o yine görecek, Kalbimiz yine sevecek; ama sadece kendi vatanını sevecek. Ne demişler bülbülü altın kafese koymuşlar yine `vatanım `demiş.
Türk Milleti’nin vatanına olan sevgisi ve bağlılığı tarihler boyu bilinen bir gerçek.

Milletimizi diğer milletlerden en üstün,ve en asil kılanda bu değilmidir? Her Türk, milletinin menfaatlerini kendi menfaatlerinden önce düşünen , milletinin geleceğini kendi geleceğinden üstün tutan bir anlayışa,ve derin bir millet sevgisine sahiptir.Bir el uzanacak olsa vatanımıza ,o ele tahammülümüz yoktur, herseyden üstündür sevgimiz. Kenetlenir tüm bilekler o gün milletimizin savaş günü değil birliktelik günüdür.

Bizler vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, şehitler ve gaziler veren bir milletin çocukları değilmiyiz?. Atalarımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğini bu uğurda nasıl bedeller ödediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Vatan, uğrunda her tür fedakarlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır.

Tüm bu süreçte her türlü ihanete karşı ise, bizlere düşen kayıtsız kalmamak,bu müdafaa içinde , vatanımıza ve tarihimize sahip çıkıp provokasyonlara gelmemektir...Bu Yazı 2064 Kez Okunmuş
Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış