Turgay Alp
03.01.2017

 İse ki her ikisi de tek, birlik olmamız kaçınılmazdır.

Yıllardır terör ile yaşayan bu ülke, hiç şüphesiz ki bunları aşacaktır.

Fırat kalkanı harekatı ile misak-i milli sınırlarını güvence altına almayı hedefleyen TSK’nin neferleri Mehmetçikler, bu kış şartların da canlarını hiçe sayarak savaşırken, yurt çapında da Emniyet güçlerimiz, terör örgütleri ile her yerde bu topraklar için mücadele vermekten kaçmıyor. 

Ülke sathın da bu mücadele verilirken, ulusal görsel medyada yer alan ana muhalefet partisi CHP ve HDP demeçlerinde ise terörün bitirilmesi konusunda Hükümete destek verdiklerini ifade ederek, arkasından da Hükümetin istifa etmesini istemektedirler. MHP’nin ise birlik ve beraberlik demeçleri vermesi ise olumlu destektir.

Ülkenin bütünlüğü açısından kritik bir dönemde bu tür istifa demeçleri teröre prim vermekten, kaos yaratmaktan başka bir şey değildir. 

Acaba sihirli bir formülle sizler mi, kısa zamanda durduracaksınız terörü?

Küresel güçler ve devletlerin yaratıp desteklediği terör örgütlerinin yok olması konusuna  ne çözümler üreteceksiniz?

Bırakın kamuoyu önünde tartışmayı, işte Meclis orada.

Terör ile ilgili ne öneriyorsanız getirin Meclise.

Milletin vekilleri olarak, bu ülkenin bekaası için müşterek çözün bu sorunu. 

Dünya’nın her ülkesinde görülen terör ancak silah baronları ve devletlerin destekleri ile yaratılır ve masum insanları katletmek için var olurlar.

Bunları Birleşmiş Milletler, AB  topluluğu, NATO ve diğer güç birlikleri görmez mi, niye silahlanmalarına engel olmazlar?

Petrol için, toprak için, su için niye ülkeler arası savaşlar çıkarılır.

Niye insanlar evlerinden, yurtlarından, ailelerinden ve canlarından olur?

Dünya da rejimleri ile süper güç olan ve halklarını sömürme konusun da aynı düzeye gelen ülkeler, politikaları uğruna günahsız insanları yok ederek kanla beslenmektedirler.

Türkiye, tarihte birçok entrikalar ile üstüne oyunlar oynanan, Osmanlı İmparatorluğu’nu asırlar boyu istilası ile eziklik yaşayan AB ülkeleri ve orta-doğu ülkelerinin kin ve nefretlerine hedef olmuştur.

Bugün Türkiye İslam ülkeleri içinde dini vecibeleri büyük bir ciddiyet ile uygulayan bir ülke olarak birliğini ve beraberliğini sağlayarak sanayi, teknolojik yatırımlar konusunda  en hızlı gelişen lider ülke konumunda olması, küresel güçleri ve devletleri korkutmaktadır.

Asıl konu ve sorun bundan kaynaklanmaktadır.

Turgay AlpBu Yazı 1016 Kez Okunmuş
Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış