Toplam 9 sayfa mevcut
Turizm İşletmelerinde Kurum Kültürü... Kurum Kültürü hakkında bildiğiniz herşeyi unutun.Turizm sektörünün değerli isimlerinden Nevzat Ahmet Çelebi yazıyor.. ``Bir şirkette güçlü bir kurum kültürü ve akılcı stratejiler varsa sonuç yüksek performans olur. Güçlü değerleri olan şirketler etkileyici bir kurum kültürü yaratır ve bu kurum kültürü şirketin kaderi, geleceği olur. ``
Türk Hava Yolları Kriz dinlemedi. Türk Hava Yolları`nın Eylül ayı yolcu rakamları açıklandı; bayrak taşıyıcı sonbaharda yaz havası yaşıyor. Bayrak taşıyıcı havayolu, 2017 yılının Eylül ayında 6.7 milyon yolcu taşıyarak geçen yılın aynı dönemine göre %13`lük bir artış yakaladı. Ocak- Eylül döneminde ise taşıdığı toplam 51.6 milyon yolcu ile en iyi ilk 9 ay performansını sergiledi.
David People KingBoss Açılışı için Berkay Sahnedeydi Dünya markası Best Western`in Sakarya zincir oteli olan Best Western Premier Sakarya`nın bünyesinde bulunan David People KingBoss, sevilen sanatçı Berkay`ın sahne şovuyla açıldı. Açılış konserine gecenin sürpriz ismi Emel Müftüoğlu ve 200`ün üzerinde seçkin davetli katıldı. Dj performans ile başlayan gecede Berkay`ın sahnesi ise tam anlamıyla izleyenleri büyüledi.
Atatürk`ün mirası ile ilgili şok iddia ! Çiğdem Toker`in yazısından alıntı AOÇ için Sayıştay`ı neden umursamadınız? AOÇ (Atatürk Orman Çiftliği) alanı, yıllardır mütecaviz bir talan altında. Atatürk`ün, 80 yıl önce Hazine`ye halka hizmet koşuluyla bağışladığı AOÇ, iktidar iktidar, taksit taksit, parsel parsel, dolana dolana darmadağın edildi.
Tatil Cenneti İçmeler hakkında Her Şey Dört bir yanı harika çam ağacı ormanları ile çevrili İçmeler, bu özelliği ile hem yeşili maviyle buluşturarak göze hitap etmekte hem de sağlıklı yaşama açılan bir kapı olmaktadır. İçmelerde bulunan çok özel yarımada Ege Denizini Akdeniz ile buluşturan bir nokta olma özelliği taşımaktadır.
Qatar Airways güvenlikte sektör lideri oldu Qatar Airways güvenlik ve emniyette sektörünün lideri olarak konumunu bir kez daha kanıtladı. Havayolu şirketi, IOSA denetimlerinin başladığı 2003 yılından bu yana muhteşem performansını sürdürüyor.
Tatil adresiniz Turizm Cenneti : İçmeler Dört bir yanı harika çam ağacı ormanları ile çevrili İçmeler, bu özelliği ile hem yeşili maviyle buluşturarak göze hitap etmekte hem de sağlıklı yaşama açılan bir kapı olmaktadır. İçmelerde bulunan çok özel yarımada Ege Denizini Akdeniz ile buluşturan bir nokta olma özelliği taşımaktadır.
Turizmde Eze eze değil ,Çöze çöze yönetim Başarılı Kalite Yöneticisi Ezel Abacı , Turizm işletmelerinde yönetim anlayışını kaleme aldı. Kalite Yönetim Sistemi içerisinde en önemli unsurlardan birisi de Lider seçimidir. Kuşkusuz ki; iyi bir lider çalışanları ekip çalışmasına heveslendirebilir ve işletmeye olan sadakatini artırabilir. Yapılan araştırmalar kurum sadakati gelişmiş çalışanların çalışma performansının yüksek olduğunu göstermektedir.
Nurettin Özdebir: `Büyüme devam edecek` Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, 2017 yılının ilk çeyreğindeki yüzde 5`lik büyümeyi değerlendirirken, “Açıklanan ilk çeyrek büyüme rakamı, Türkiye`ye ilişkin beklentileri realize etmiştir. Türkiye, bu performansını önümüzdeki çeyreklerde de sürdürecektir. Yılın tamamını ilk çeyrek büyümemize paralel olarak yüzde 5 seviyelerinde tamamlarız ” dedi.
İbrahim Burkay Ekonomiyi değerlendirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye`nin yılın ilk çeyreğinde beklentilerin üzerinde bir büyüme performansı gösterdiğini belirterek, “İstihdam, ihracat ve yatırım seferberliği meyvelerini vermeye başladı. Reform adımlarıyla birlikte çok daha güçlü bir büyüme yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.
BookLogic launches MaxiChannel Manager BookLogic has launched MaxiChannel Manager that expands the features and capabilities of its rate and inventory distribution system for all its existing clients, providing access to more channel performance data and automated distribution controls.
Otel fiyatlarında son durum ne ? Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından açıklanan verilere göre, geçen Şubat ayında Türkiye genelinde hafif de olsa doluluk artışı meydana gelirken, İstanbul düşmeye devam etti. Türkiye`nin konaklama sektörü doluluk rakamları belli oldu. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR Global`in Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) için hazırladığı Şubat 2017 Ülke Performans Raporu açıklandı.
`` Turizm gelirini 4 kat arttıracağız ` Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, "Tabiat turizmi için master plan hazırlandı, muhteşem bir plan hazırladık. Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, "Tabiat turizmi için master plan hazırlandı, muhteşem bir plan hazırladık. Antalya`nın turizm gelirini 4 kat artıracak bir projenin peşindeyiz" dedi." dedi.
Turizmciler 2017 için ne düşünüyor ? Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜROB tarafından ayrı ayrı açıklanan veriler hem yabancı turist sayısı hem de otel doluluk oranlarının Kasım ayında da olumsuz bir tablo çizdiğini ortaya koydu. Kasım ayında Türkiye`ye gelen ziyaretçi sayısı 1 milyon 353 bin 280 kişi olarak gerçekleşti. Ocak-Kasım ayları arası yıllık düşüş ise yüzde 39,9, yabancı turist sayısı 24,1 milyon. Türkiye Otelciler Birliği`nin (TÜROB) STR Global tarafından hazırlanan "Kasım 2016 Ülke Performans Raporu"nun sonuçları da otel doluluk oranları tarafında olumsuz bir tablo ortaya koydu. Sektör temsilcileri ise 2017`den umutlu..
KOGİTAL`den Dijital Türkiye 2016 Raporu Müşterilerinin yatırımlarının geri dönüşünü (ROI) arttırmayı hedefleyen ve bu hedeflere ulaşmak için temel performans göstergeleri (KPI) ile takip edilebilecek stratejiler ve yaratıcı kampanyalar hazırlayan 360° dijital pazarlama iletişimi çözümleri sunan KOGİTAL, Türkiye Dijital Pazar İstatistikleri Raporu`nu yayınladı.
TÜROB: ``Oteller kışı geçiremeyecek `` TUROB`un Ekim 2016 Ülke Performans Raporu`na göre, her iki şehir de Avrupa`da en fazla turist kaybeden iki turizm merkezi olarak öne çıktı. TÜROB Başkanı Timur Bayındır, otellerin ortalama % 30 dolulukla çalıştığını belirterek, "Bu da tamamen zarar anlamına geliyor. Bu kış Antalya otelleri gibi çalışmalarına ara veren oteller İstanbul`da da olabilir" dedi.
Uludağ turizm merkezi kimin? İşte ilgi çeken açıklama ! Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi`nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi`nin Bursa`daki çalışmalarını anlatarak, kentte dönüşümün süreceğini belirtti.
Antalya`ya yeni turizm destinasyonu ! Yerli yabancı binlerce turist Antalya`nın İbradı İlçesine bağlı Ormana Köyüne gelerek Osmanlı`dan günümüze kadar, zamana meydan okuyan düğmeli evleri yerinde inceleyip, tarihi bir yolculuğa çıkıyor. Tarihi Düğmeli Evler ile ünlü olan köy, bir zamanlar verdiği göçü turizmin gelişiyor olması ile birlikte şimdi geri alıyor. Göç eden çok sayıda Ormanalı, Ormana Active Projesi ile tekrar köylerine dönüyor.
Selahattin Nayman Çam Otel `de ... Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı arazisi sınırları dâhilinde, orman içinde ve termal sularca zengin olanaklara sahip ÇAM TERMAL RESORT SPA VE KONGRE MERKEZİ`nin yeni genel müdürü Selahattin NAYMAN oldu.
Türkiye`de otel dolulukları düşüşte ! Türkiye Otelciler Birliği`nin TÜROB analiz şirketi STR Global`in ‘Ağustos 2016 Ülke Performans Raporu`ndan derlediği verilere göre, Türkiye otellerinde Ağustos 2016`da ortalama otel dolulukları yüzde 27.4 düşüşle yüzde 53.4 oldu.
Credit Suisse: ``Türk ekonomisi büyüyor`` Raporda, mevcut siyasi belirsizlik ve 7.5 aylık (gelişen piyasalara göre) daha iyi performansın ardından Türkiye hisse hisse senetlerine yatırım yapma durumunun tekrar değerlendirilmesinin sağduyulu olacağı, sonuçta ise küresel gelişen piyasalar (GEM) portföyündeki ağırlığı yüzde 20 arttırma yönündeki duruşunun korunmasına karar verildiği bilgisi yer aldı.
Airbus`ın yeni kabin markası piyasada ! Airbus yeni kabin markası “Airspace by Airbus”ı piyasaya sundu. Bu yeni felsefesinin merkezinde Airbus, yolcuların konforu ile müşterisi havayollarının operasyonel performanslarını birleştiriyor. Airbus`ın kabin yeniliği ve tasarımını en iyi temsil eden Airspace, havayolu şirketlerinin marka değerlerini yükseltecek gelişmiş ve esnek bir zemin sunuyor.
Muğla: Doğa turizmi master planı hazılandı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Muğla`da yapılacak doğa turizmi altyapısı için 2016-2019 yıllan arasında 3 milyon 650 bin TL harcama yapacak. Planlanan aktiviteler arasında Doğa Yürüyüşü, Çadırlı Karavan Kamping, Bisiklete Binme, Doğa Eğitimi, Foto Safari, Mağaracılık, Su Altı Gözlem Parkuru, Kuş Gözlemi, Biyolojik Çeşitlilik ana başlıklar yer alıyor.
Türkiye`yi Gururlandırdılar Milli artistik buz patenciler Çağla Demirsal ve Berk Akalın, bir ilke imza atarak çiftler kategorisinde Türkiye`ye ilk madalyasını kazandırdı. Uluslararası Buz Pateni Federasyonu tarafından organize edilen Saraybosna Açık 2016 Artistik Buz Pateni Şampiyonası`nda mücadele eden Çağla Demirsal-Berk Akalın çifti, başarılı bir performans göstererek bronz madalya elde etti.
Constance Hotels and Resorts`e Dev Ödül ! Constance Hotels and Resorts, Hint Okyanusu`ndaki oteller arasında Trip Advisor kullanıcıları tarafından pek çok özelliği değerlendirilerek, 2016 Trip Advisor Travellers Choice Ödülü`ne layık görüldü. Mauritius`da yer alan Constance Le Prince Maurice, üstün performansı ile lüks otel klasmanında dünyada 16. Afrika`da ise 2. sırada yer alıyor.
Bodrum Güvercinlik Koyu imara açıldı Muğla Bodrum`daki Güvercinlik Koyu, dokuz yıl önce meydana gelen orman yangınının ardından yetkililerce söz verildiği gibi ağaçlandırmak yerine imara açıldı. Yangında kül olan 150 hektarlık araziye dört büyük otel inşa edilirken, otellerin hafriyatı da körfeze dökülerek deniz dolduruluyor.
Toplam 9 sayfa mevcut