Toplam 8 sayfa mevcut
BookLogic launches MaxiChannel Manager BookLogic has launched MaxiChannel Manager that expands the features and capabilities of its rate and inventory distribution system for all its existing clients, providing access to more channel performance data and automated distribution controls.
Otel fiyatlarında son durum ne ? Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) tarafından açıklanan verilere göre, geçen Şubat ayında Türkiye genelinde hafif de olsa doluluk artışı meydana gelirken, İstanbul düşmeye devam etti. Türkiye`nin konaklama sektörü doluluk rakamları belli oldu. Dünya çapında veri ve analiz şirketi STR Global`in Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) için hazırladığı Şubat 2017 Ülke Performans Raporu açıklandı.
`` Turizm gelirini 4 kat arttıracağız ` Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, "Tabiat turizmi için master plan hazırlandı, muhteşem bir plan hazırladık. Orman ve Su İşleri Bakan Veysel Eroğlu, "Tabiat turizmi için master plan hazırlandı, muhteşem bir plan hazırladık. Antalya`nın turizm gelirini 4 kat artıracak bir projenin peşindeyiz" dedi." dedi.
Turizmciler 2017 için ne düşünüyor ? Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜROB tarafından ayrı ayrı açıklanan veriler hem yabancı turist sayısı hem de otel doluluk oranlarının Kasım ayında da olumsuz bir tablo çizdiğini ortaya koydu. Kasım ayında Türkiye`ye gelen ziyaretçi sayısı 1 milyon 353 bin 280 kişi olarak gerçekleşti. Ocak-Kasım ayları arası yıllık düşüş ise yüzde 39,9, yabancı turist sayısı 24,1 milyon. Türkiye Otelciler Birliği`nin (TÜROB) STR Global tarafından hazırlanan "Kasım 2016 Ülke Performans Raporu"nun sonuçları da otel doluluk oranları tarafında olumsuz bir tablo ortaya koydu. Sektör temsilcileri ise 2017`den umutlu..
KOGİTAL`den Dijital Türkiye 2016 Raporu Müşterilerinin yatırımlarının geri dönüşünü (ROI) arttırmayı hedefleyen ve bu hedeflere ulaşmak için temel performans göstergeleri (KPI) ile takip edilebilecek stratejiler ve yaratıcı kampanyalar hazırlayan 360° dijital pazarlama iletişimi çözümleri sunan KOGİTAL, Türkiye Dijital Pazar İstatistikleri Raporu`nu yayınladı.
TÜROB: ``Oteller kışı geçiremeyecek `` TUROB`un Ekim 2016 Ülke Performans Raporu`na göre, her iki şehir de Avrupa`da en fazla turist kaybeden iki turizm merkezi olarak öne çıktı. TÜROB Başkanı Timur Bayındır, otellerin ortalama % 30 dolulukla çalıştığını belirterek, "Bu da tamamen zarar anlamına geliyor. Bu kış Antalya otelleri gibi çalışmalarına ara veren oteller İstanbul`da da olabilir" dedi.
Uludağ turizm merkezi kimin? İşte ilgi çeken açıklama ! Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr.Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi`nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi. Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi`nin Bursa`daki çalışmalarını anlatarak, kentte dönüşümün süreceğini belirtti.
Antalya`ya yeni turizm destinasyonu ! Yerli yabancı binlerce turist Antalya`nın İbradı İlçesine bağlı Ormana Köyüne gelerek Osmanlı`dan günümüze kadar, zamana meydan okuyan düğmeli evleri yerinde inceleyip, tarihi bir yolculuğa çıkıyor. Tarihi Düğmeli Evler ile ünlü olan köy, bir zamanlar verdiği göçü turizmin gelişiyor olması ile birlikte şimdi geri alıyor. Göç eden çok sayıda Ormanalı, Ormana Active Projesi ile tekrar köylerine dönüyor.
Selahattin Nayman Çam Otel `de ... Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı arazisi sınırları dâhilinde, orman içinde ve termal sularca zengin olanaklara sahip ÇAM TERMAL RESORT SPA VE KONGRE MERKEZİ`nin yeni genel müdürü Selahattin NAYMAN oldu.
Türkiye`de otel dolulukları düşüşte ! Türkiye Otelciler Birliği`nin TÜROB analiz şirketi STR Global`in ‘Ağustos 2016 Ülke Performans Raporu`ndan derlediği verilere göre, Türkiye otellerinde Ağustos 2016`da ortalama otel dolulukları yüzde 27.4 düşüşle yüzde 53.4 oldu.
Credit Suisse: ``Türk ekonomisi büyüyor`` Raporda, mevcut siyasi belirsizlik ve 7.5 aylık (gelişen piyasalara göre) daha iyi performansın ardından Türkiye hisse hisse senetlerine yatırım yapma durumunun tekrar değerlendirilmesinin sağduyulu olacağı, sonuçta ise küresel gelişen piyasalar (GEM) portföyündeki ağırlığı yüzde 20 arttırma yönündeki duruşunun korunmasına karar verildiği bilgisi yer aldı.
Airbus`ın yeni kabin markası piyasada ! Airbus yeni kabin markası “Airspace by Airbus”ı piyasaya sundu. Bu yeni felsefesinin merkezinde Airbus, yolcuların konforu ile müşterisi havayollarının operasyonel performanslarını birleştiriyor. Airbus`ın kabin yeniliği ve tasarımını en iyi temsil eden Airspace, havayolu şirketlerinin marka değerlerini yükseltecek gelişmiş ve esnek bir zemin sunuyor.
Muğla: Doğa turizmi master planı hazılandı Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Muğla`da yapılacak doğa turizmi altyapısı için 2016-2019 yıllan arasında 3 milyon 650 bin TL harcama yapacak. Planlanan aktiviteler arasında Doğa Yürüyüşü, Çadırlı Karavan Kamping, Bisiklete Binme, Doğa Eğitimi, Foto Safari, Mağaracılık, Su Altı Gözlem Parkuru, Kuş Gözlemi, Biyolojik Çeşitlilik ana başlıklar yer alıyor.
Türkiye`yi Gururlandırdılar Milli artistik buz patenciler Çağla Demirsal ve Berk Akalın, bir ilke imza atarak çiftler kategorisinde Türkiye`ye ilk madalyasını kazandırdı. Uluslararası Buz Pateni Federasyonu tarafından organize edilen Saraybosna Açık 2016 Artistik Buz Pateni Şampiyonası`nda mücadele eden Çağla Demirsal-Berk Akalın çifti, başarılı bir performans göstererek bronz madalya elde etti.
Constance Hotels and Resorts`e Dev Ödül ! Constance Hotels and Resorts, Hint Okyanusu`ndaki oteller arasında Trip Advisor kullanıcıları tarafından pek çok özelliği değerlendirilerek, 2016 Trip Advisor Travellers Choice Ödülü`ne layık görüldü. Mauritius`da yer alan Constance Le Prince Maurice, üstün performansı ile lüks otel klasmanında dünyada 16. Afrika`da ise 2. sırada yer alıyor.
Bodrum Güvercinlik Koyu imara açıldı Muğla Bodrum`daki Güvercinlik Koyu, dokuz yıl önce meydana gelen orman yangınının ardından yetkililerce söz verildiği gibi ağaçlandırmak yerine imara açıldı. Yangında kül olan 150 hektarlık araziye dört büyük otel inşa edilirken, otellerin hafriyatı da körfeze dökülerek deniz dolduruluyor.
Başbakan Prof.Dr. Ahmet DAVUTOĞLU hatıra ormanı ilham oldu Ülkemiz Turizminin değerli ismi Bursa`lı Başarılı Turizm yöneticisi,yazar ve eğitmen Turgay Genç Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Bursa arasında dostluk köprüsü oluşturdu. Terör olaylarına rağmen Bursa`dan Batman ve Mardin`e giderek gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile bölgede farkındalık yaratan Ünlü turizmci Turgay GENÇ Bölge^de çok önemli sosyal sorumluluk projelerinin altına imza attı.
Antalya`ya 150 Milyon Liralık Otel Yatırımı Gür Ailesi`nin ikinci otel yatırımı olan ve 120 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Türkiye`nin yeni aile oteli Wome Deluxe, 1800 yatak kapasitesiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Çam ormanlarının içinde tertemiz havası ve eşsiz güzellikteki plajıyla denize sıfır hizmet veren Wome Deluxe, ailelerin rahatlığı ön planda tutularak özel olarak tasarlandı.
Bursa`nın beyaz cenneti değişiyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye`nin önemli turizm merkezlerinden `Beyaz Cennet` Uludağ`da hem yaz, hem de kış turizminin canlanması amacıyla 11 yeni turizm tesisinin projesini hazırladı. Bakanlık tarafından Uludağ`a yeni bir siluet kazandırılması için hazırlanan proje kapsamında, 11 turizm tesisinin yapımına 2016`da başlanacak.
Başbakan Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı turizmcilere örnek oldu Batman Üniversitesi`nde bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu Hatıra Ormanı`ndan ilham alan Otel yöneticileri, aynı kampüsa 100 kızıl çam fidanı dikerek yeni bir orman oluşturdu.
Yeni yıla coşkulu bir başlangıç için... Hilton İstanbul Kozyatağı`nda yeni yıl gecesi iki farklı programla karşılanacak. Balo salonunda, Türk ve dünya müzik listelerinin en üst sıralarında yer alan iki isim sahne alacak. "Dale Papi" şarkısıyla büyük ün kazanan Romanyalı şarkıcı Larissile, "Miş Miş” şarkısıyla Türk pop müziğinin yıldızlarından biri olan Simge performans sergileyecek.
Reklam için 20 Milyonluk dev bütçe ayırdı Jolly Tur, 2015 performansını, 2016 planlamalarını paylaştığı basın toplantısında sektörde yaşananlar ve turizmin 2016 geleceği hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.
JW Marriot Ankara`dan bir Orman daha ABD ve dünyanın 70 ülkesinde 4.000`in üzerinde turizm yatırımına sahip dünyanın önde gelen konaklama zinciri MARRIOTT INTERNATIONAL`ın lüks otel markası JW Marriott Ankara topluma gerçek faydalar sağlayan “Sosyal Sorumluluk” projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.
Demet Sabancı Türkiye`ye büyük gurur yaşattı Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Uluslararası Kadın Forumu (IWF) tarafından verilen, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan 2015 Hall of Fame Ödülü`nün sahibi oldu.
Bakanlık ikiye mi ayrılıyor? Kültür ve Turizm, Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde.
PKK Kış turizminin kalbini yaktı - VİDEO En önemli kayak merkezlerinden Kars Sarıkamış İlçesi`ndeki Bayraktepe Kayak Merkezi`ne saldıran PKK`lı teröristler, telesiyej ve kafeyi ateşe verdi. Bir grup PKK`lı terörist, ormanlık alanda bulunan,Kar- Sar- Tur A.Ş.`nin işlettiği kayak merkezinin zirvesindeki, kumanda kulübesi, telesiyej iniş istasyonu ve ikinci etaptaki kafeteryayı ateşe verdi.
Toplam 8 sayfa mevcut