Haftanın Anketi
  • En iyi otel yazılımı hangisi ?
  • Odeon
  • Opera
  • Mod
  • Fidelio
Toplam 9 sayfa mevcut
Göcek koylarının kiralanması meclise taşındı Muğla Göcek`teki Bedri Rahmi (Taşyaka), Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koyları Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 29 yıllığına kiraya verilmişti. Koyların kiralanmasına çevre halkı tepki göstermişti. Muğla 2. İdare Mahkemesi, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala`nın kiralanma ihalesinin yürütmesini durdurmuştu.
İGA CEO`su Yusuf Akçayoğlu`ndan itiraf 3. Havalimanı projesi, ihalesinden bu yana Kuzey Ormanlarına tahribatından başlayarak, bataklık zemin, kuş göç yolu, finansman garantisi, kot düşürülmesi, haksız kazanç başlıklarıyla şiddetlenen sert bir muhalefetin odağında. 3. Havalimanı ihalesine rakip firma TAV adına girmişken altı ay önce bu projeye transfer olan İGA CEO`su Yusuf Akçayoğlu sorularımızı yanıtladı:
Göcek koylarını kiralama skandalı büyüyor Göcek koyları Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yetkisi dışında kiralandı. Yasa gereği kiralama yetkisi kendisinde olan Büyükşehir Belediyesi uygulamaya karşı dava açtı, ancak dava mahkemece reddedildi.
Yörük Parkı`na anlamlı plaket İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü hocaları ve öğrencileri tarafından Yörük Parkı Sahibi, eski bir Milli Parkçı ve Orman Yüksek Mühendisi olan Kutsal İyicil`e kültüre ve doğaya katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verildi.
Görkemli Açılışa Muhteşem Performans Müzik dünyasının yenilikçi ve üretken saksafoncularından iki Grammy ödüllü Ernie Watts, Kerem Görsev Trio ile Amara Sealight Elite açılışındaki caz performansı ile konukları büyüledi.
Antalya` da doğa katliamı kim dur diyecek ? Phaselis Antik Kenti, Bey Dağları Olimpos Ulusal Parkı`nın çam ve sedir ormanları arasında yer alıyor. Bölgeyle ilgili tarihsel önemi, milli park olması, orman dokusu nedeniyle 4 koruma kararı var. Arkeologlar, her kazılan yerde yeni bir tarihi esere ulaştı… Bu güzelim koya turizmci işadamı Fettah Tamince, tarihi kente otel yapmak için çalışma başlattı.
Turizm adına katliam ! Mutlaka okumalısınız Turizm adına doğa katliamı.Hangi İller Listede ? Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü`ne bağlı bölge müdürlükleri tarafından Türkiye`nin birçok ilinde `Av Turizmi` adı altında çeşitli yaban hayvanlarının avlanması için 2015-2016 ihale ilanları yayımlandı.
Fikret Orman sevindi çevreciler üzüldü! Mahkeme, 6 yıldır süren davada Beşiktaş Başkanı lehine karar verdi. Çevreciler ise “Doğa katlediliyor. Mücadelemiz daha bitmedi” dedi…
Atatürk Orman Çiftliği`nde şok gelişme ! Meclis gündemine gönderilen Başbakanlık yazısında Yenimahalle İlçesi Ormançiftliği Mahallesi sınırlarındaki 63386 ada 6 parseldeki Büyükşehir Belediyesi`ne ait hissenin Başbakanlık adına tahsisi talep edildiği belirtildi.
Güvencinlik Koyu`nda,otel inşaatına başlandı. Muğla`nın Milas ilçesinde, sekiz yıl önce bir yangında 150 hektarlık Halep çamı ve kızıl çam ormanının kül olduğu Güvencinlik Koyu`nda, bin yatak kapasiteli ikinci otel inşaatına başlandı. Denize yaklaşık 50 metre uzaklıkta inşa edilecek ve 60 milyona mal olacak otelin, 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.
Fikret Orman`ın otel davası sonuçlandı. 6 yıldır süren davada Beşiktaş Başkanı lehine karar verildi. Çevreciler ise “Doğa katlediliyor. Mücadelemiz daha bitmedi” dedi.Beşiktaş Kulübü Başkanı, işadamı Fikret Orman, 8 yıl önce Bodrum Gündoğan Mahallesi`nde denize sıfır, 150 dönümlük arazi üzerine otel inşa ettirmeye başladı.
Kıyı talanı başladı.Teklif veren verene .. Bakanlık, "Göcek koyları" olarak bilinen 1.93 hektar ormanlık alana sahip Bedri Rahmi (Taşyaka), 1.04 hektar ormanlık alanda yer alan Akbük, 1.14 hektar ormanlık alanı olan Göbün ve 1.18 hektar ormana sahip Küçük Sarsala koylarını kiralamak için ihale açtı.
STR Global Performans raporu yayınlandı STR Global`in ‘Şubat 2015 Ülke Performans Raporu` yayınladı. Rapordaki verilere göre, ekonomik krizdeki Rusya`dan gelen ziyaretçi sayısında yüzde 40 civarında kan kaybı yaşanmasına rağmen, diğer turizm pazarlarının etkisiyle şubat ayında otel dolulukları hafif de olsa artış gösterdi. İşte Turizm Rakamlarımız...
3.Köprü güzergahına otel inşaatı geliyor. Meclis`ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul`un akciğerleri olan Kuzey Ormanları`na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3`üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.
Avrupa`daki en iyi 5 Hilton`dan biri oldu Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA, “Avrupa`nın en iyi 5 Hilton Oteli” ödülünü aldı. Ayrıca, tüm Avrupa Hilton otelleri içinde 5 otelden biri seçilmiş oldu. Ödülü, Avrupa bölgesindeki yaklaşık 160 otelden en iyi performans gösteren 5 otel aldı.
engelsiz.setur.com.tr ile `The Stevie Awards`da ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
engelsiz.setur.com.tr ile ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
Antalya`dan yurtdışına 16 yeni noktaya uçacak Bu yıl 25. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa`nın ortak kuruluşu SunExpress, Antalya`da SunExpress Plaza`da düzenlenen bir basın toplantısı ile performansını ve hedeflerini açıkladı.
Sevgililer Günü`nde Yaşar Swissotel`de... Swissôtel Büyük Efes, Sevgililer Günü`nde Türk Pop müziğinin ünlü yüzü Yaşar`ın canlı performansı, Equinox, Aquarium ve Sky Bar`daki özel programları ile kalbi aşk ile çarpan çiftleri ağırlıyor.
Adriyatik`ye yanan feribotta kayıp skandalı devam ediyor Yunanistan`dan İtalya`ya doğru yol alırken 28 Aralık`ta Adriyatik Denizi`nde yanan “Norman Atlantic” adlı feribota ilişkin belirsizlikler sürüyor. Adriyatik`te yanan gemide kaç yolcu bulunduğu ve bunun ne kadarının kayıp olduğunu ne Roma, ne Atina ne de Ankara biliyor.
Büyülü bir yılbaşı akşamı Golden Key Chalet`te Köroğlu dağlarının heybetli ve huzur dolu manzarasını önünüze seren Golden Key Chalet, yılbaşını huzur ve eğlence dolu karşılamak isteyen konuklarına güçlü ses Ediz BAHAR`ın canlı performansı ve Türk- Dünya mutfağının en özel lezzetlerinden oluşan yılbaşı menüsüyle lezzet ve eğlence dolu bir gece yaşatacak.
Operanın yaşayan en büyük efsanesi İstanbul`a geliyor Elli yılı aşkın kariyerinde gerçekleştirdiği 3600`ü aşkın performansla yüzyılın en büyük tenorlarından biri olarak klasik müzik tarihine geçen Plácido Domingo, 19 Ocak`ta İstanbul`da konser vermeye hazırlanıyor.
Termal otel için doğa katliamı yapıldı mı? Emsey Termal`in Bıçkıdere Ormanları`nda inşa etmeyi planladığı otel için sıcak su bulma çalışmaları köylüleri tedirgin etti. Köylüler, doğa katliamı yapıldığını iddia ederken, Emsey Termal`den Cengiz Bozca, "Burasının Afyon gibi olmasını istiyoruz. Ancak izin almadan tek bir ağaç dahi kesmedik" dedi.
Naturland`ın sahibine şok dava... Halka açık konumdaki şirket için iflas talebinde Orman ve ve İşleri Bakanlığı bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Favori Dinlenme Yerleri A.Ş.`nin iflasını istedi. Firma, Kemer`de bulunan Naturland`ın sahibi...
Özel İnsanlar için Güzel Müzik Özge Ersu, 2014 - 2015 performans ve dinleti sezonunu Hilton Dalaman SarıgermeResort&Spa içindeki FashionLounge`dan yapacağı canlı yayında “Music Good Music” gecesi ile açıyor.
Koç, Bahamalar`a açılıyor Koç Grubu`nun ortağı Forth Capital ile birlikte Bahamalar`ın Exuma bölgesinde Norman`s Cay isimli bir adada turizm yatırımına hazırlandığı belirtiliyor.
Toplam 9 sayfa mevcut