Haftanın Anketi
  • En iyi otel yazılımı hangisi ?
  • Odeon
  • Opera
  • Mod
  • Fidelio
Gazete 1. Sayfaları
Toplam 9 sayfa mevcut
Kıyı talanı başladı.Teklif veren verene .. Bakanlık, "Göcek koyları" olarak bilinen 1.93 hektar ormanlık alana sahip Bedri Rahmi (Taşyaka), 1.04 hektar ormanlık alanda yer alan Akbük, 1.14 hektar ormanlık alanı olan Göbün ve 1.18 hektar ormana sahip Küçük Sarsala koylarını kiralamak için ihale açtı.
STR Global Performans raporu yayınlandı STR Global`in ‘Şubat 2015 Ülke Performans Raporu` yayınladı. Rapordaki verilere göre, ekonomik krizdeki Rusya`dan gelen ziyaretçi sayısında yüzde 40 civarında kan kaybı yaşanmasına rağmen, diğer turizm pazarlarının etkisiyle şubat ayında otel dolulukları hafif de olsa artış gösterdi. İşte Turizm Rakamlarımız...
3.Köprü güzergahına otel inşaatı geliyor. Meclis`ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul`un akciğerleri olan Kuzey Ormanları`na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3`üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.
Avrupa`daki en iyi 5 Hilton`dan biri oldu Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA, “Avrupa`nın en iyi 5 Hilton Oteli” ödülünü aldı. Ayrıca, tüm Avrupa Hilton otelleri içinde 5 otelden biri seçilmiş oldu. Ödülü, Avrupa bölgesindeki yaklaşık 160 otelden en iyi performans gösteren 5 otel aldı.
engelsiz.setur.com.tr ile `The Stevie Awards`da ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
engelsiz.setur.com.tr ile ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
Antalya`dan yurtdışına 16 yeni noktaya uçacak Bu yıl 25. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Alman Lufthansa`nın ortak kuruluşu SunExpress, Antalya`da SunExpress Plaza`da düzenlenen bir basın toplantısı ile performansını ve hedeflerini açıkladı.
Sevgililer Günü`nde Yaşar Swissotel`de... Swissôtel Büyük Efes, Sevgililer Günü`nde Türk Pop müziğinin ünlü yüzü Yaşar`ın canlı performansı, Equinox, Aquarium ve Sky Bar`daki özel programları ile kalbi aşk ile çarpan çiftleri ağırlıyor.
Adriyatik`ye yanan feribotta kayıp skandalı devam ediyor Yunanistan`dan İtalya`ya doğru yol alırken 28 Aralık`ta Adriyatik Denizi`nde yanan “Norman Atlantic” adlı feribota ilişkin belirsizlikler sürüyor. Adriyatik`te yanan gemide kaç yolcu bulunduğu ve bunun ne kadarının kayıp olduğunu ne Roma, ne Atina ne de Ankara biliyor.
Büyülü bir yılbaşı akşamı Golden Key Chalet`te Köroğlu dağlarının heybetli ve huzur dolu manzarasını önünüze seren Golden Key Chalet, yılbaşını huzur ve eğlence dolu karşılamak isteyen konuklarına güçlü ses Ediz BAHAR`ın canlı performansı ve Türk- Dünya mutfağının en özel lezzetlerinden oluşan yılbaşı menüsüyle lezzet ve eğlence dolu bir gece yaşatacak.
Operanın yaşayan en büyük efsanesi İstanbul`a geliyor Elli yılı aşkın kariyerinde gerçekleştirdiği 3600`ü aşkın performansla yüzyılın en büyük tenorlarından biri olarak klasik müzik tarihine geçen Plácido Domingo, 19 Ocak`ta İstanbul`da konser vermeye hazırlanıyor.
Termal otel için doğa katliamı yapıldı mı? Emsey Termal`in Bıçkıdere Ormanları`nda inşa etmeyi planladığı otel için sıcak su bulma çalışmaları köylüleri tedirgin etti. Köylüler, doğa katliamı yapıldığını iddia ederken, Emsey Termal`den Cengiz Bozca, "Burasının Afyon gibi olmasını istiyoruz. Ancak izin almadan tek bir ağaç dahi kesmedik" dedi.
Naturland`ın sahibine şok dava... Halka açık konumdaki şirket için iflas talebinde Orman ve ve İşleri Bakanlığı bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Favori Dinlenme Yerleri A.Ş.`nin iflasını istedi. Firma, Kemer`de bulunan Naturland`ın sahibi...
Özel İnsanlar için Güzel Müzik Özge Ersu, 2014 - 2015 performans ve dinleti sezonunu Hilton Dalaman SarıgermeResort&Spa içindeki FashionLounge`dan yapacağı canlı yayında “Music Good Music” gecesi ile açıyor.
Koç, Bahamalar`a açılıyor Koç Grubu`nun ortağı Forth Capital ile birlikte Bahamalar`ın Exuma bölgesinde Norman`s Cay isimli bir adada turizm yatırımına hazırlandığı belirtiliyor.
Schauinsland,Kaşı`ı ilk kez programına aldı Almanya seyahat pazarının en büyük yedinci grubu Schauinsland, 2014 performans verilerini ve 2015 yaz programını açıkladı. Otel sayısını yüzde 10 arttırarak programına 300 yeni otel ekleyen Schauinsland, yeni destinasyonlarına Kaş`ı da ekledi.
JW Marriott Ankara`dan başkente hediye çam ormanı Marriott International`ın lüks otel markası JW Marriott Ankara, tüm dünya üzerindeki Marriott otelleriyle birlikte 20 Ekim–27 Ekim 2014 tarihleri arasında “Evrensel Müşteri Memnuniyeti Haftası”nı kutladı. Otelin Genel Müdürü Albert Helms, tüm üst düzey yöneticiler ve çalışanların katılımıyla birçok etkinlik düzenleyen otel, iş ortaklarına ve müşterilerine değerli işbirlikleri ve sadakatleri için teşekkür etti.
Bilgili ve Doğuş`a şok karar Fatih Ormanı içerisinde Bilgili Holding-Doğuş Holding ortaklığıyla yapılması planlanan Park Orman Tabiat Parkı projesine ruhsat verilmedi.
Ormanı yak , Oteli dik ! İşte skandal.. Muğla`nın Milas İlçesi`ndeki, 7 yıl önce çıkan yangınla 238 hektarlık ormanlık alanın kül olduğu Güvercinlik Koyu`nda 1000 yatak kapasiteli ikinci otel inşaatına başlandı. Denize yaklaşık 50 metre uzaklıka inşa edilecek ve 60 milyona mal olacak otelin 2017 yılında tamamlanması planlandı.
`Otelimiz yanmadı,çalışmaya devam ediyoruz` Antalya`nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan`da meydana gelen orman yangınından zarar gören işletmeler arasında kendi tesisinin isminin de yer aldığını ifade eden Erenler Otel sahibi Aytekin Çiçek, "Otelimiz yangından zarar görmedi. Şuan çalışıyoruz." dedi.
Adrasan İmar için mi yakıldı ? Antalya’nın Kumluca ilçesine bağılı turizm bölgesi Adrasan’da geçen cumartesi günü çıkan orman yangınının ardından Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, bugün bölgede incelemelerde bulundu. Helikopterle Adrasan’a gelen Vali Öztürk, önce helikopterle yanan orman alanı üzerinde tur attı, ardından karadan yangının ilk başladığı noktaya gitti.
Adrasan yangının perde arkası... Adrasan’da yangın sadece ormanın ve otellerin yanmasından ibaret değil. Adrasan’da mülk sahibi otelciler, 25 yıldır 1991 yılında yaşadıkları bir yanlışlığı düzeltmenin mücadelesini veriyorlar.
Adrasan`da yaralar sarılıyor Türkiye`nin cennet köşelerinden Antalya`nın Kumluca İlçesi`ne bağlı Adrasan`daki 125 hektarlık kızılçam alanının kül olduğu orman yangının ardından yaralar sarılmaya çalışılıyor.
Doğadaki renkleri somutluayan sanatçı Golden Key Bördübet`te Gökova Körfezi’nin Bördübet Koyu’nda yer alan konumu ile yemyeşil bir orman içerisinde dere ile denizin kesiştiği noktada yer alan Golden Key Bördübet, doğadaki varlıkların zihninizdeki resmini heykellerine verdiği yorumla bütünleştiren Ebru DÖŞEKÇİ’nin eserlerine yer açtı.
Tropik Restaurant`ta bir mola... KKTC Antalya Temsilcisi Münir Korman ve Antalya Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı ile birlikte Kemer`e bir ziyaret gerçekleştirdi.
Golden Key Bördübet`ten farklı bir açılış Gökova Körfezi’nin Bördübet Koyu’nda yer alan konumu ile yemyeşil bir orman içerisinde dere ile denizin kesiştiği noktada yer alan Golden Key Bördübet, beslenme ve diyet uzmanı Ferin BATMAN’ı ağırlıyor.
Toplam 9 sayfa mevcut