Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Toplam 10 sayfa mevcut
Bacakları kesilen yavru köpek öldü. Sakarya`nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunan ve İstanbul`da ameliyat edilen yavru köpek kurtarılamadı. Yavru köpeğe uygulanan şiddete hiç kimse kayıtsız kalmadı.Tepkiler çığ gibi büyürken yavru köpek hayat mücadelesini kaybetti.
THY`den çok önemli Skytrax kararı. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, havayolu şirketlerini performansları doğrultusunda her yıl düzenli olarak ödüllendiren Skytrax derecelendirmelerine katılmama kararının alındığı duyuruldu.
Avrupa`daki en iyi 10 destinasyon açıklandı Euromonitor tarafından istatistiksel turizm verilerinden derlenen ‘Top 100 Destinasyon` raporunda ortaya çıkan sonuç Türkiye açısından oldukça şaşırtıcı. Avrupa`daki en iyi 10 destinasyon listesine Türkiye`den iki ilimiz girerken ‘En güçlü performans gösteren beş şehir arasında da sürpriz bir şehrimiz yer aldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı kapatılacak mı? Kulislerde yeni yapılanma çerçevesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığının bölünerek ‘kültür` bölümünün MEB`e, ‘Turizm` bölümün ise tek elde toplanacak ekonomiye yönetimine bağlanması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, ‘Şehircilik ve Yerel Yönetimler Bakanlığı` olarak yapılandırılması, ‘Çevre` bölümünün ise Orman Bakanlığı ile ilişkilendirileceği konuşuluyor.
Türkiye doğal olarak zenginleşiyor Türkiye`nin yüzölçümünün yüzde 27,6`sını ormanlık alanlar oluştururken, ülke nüfusunun yüzde 10`unun da orman köylerinde yaşadığı belirlendi. Interpress`in Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle yapmış olduğu incelemeye göre, son 15 yılda Türkiye`de orman varlığının 1,5 milyon hektar artarak 22,3 milyon hektara çıktığı, orman servetinin ise yüzde 30`un üzerinde artış gösterdiği tespit edildi.
800 otel için büyük tehlike: Tahsisler ... Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, hazine veya ormandan tahsisli 800`e yakın 5 yıldızlı otel için tahsis süresinin yeniden 49`a yıla çıkarılması amacıyla kanun çıktığını, ancak yönetmelik çıkmadığından uygulamaya geçilemediğini söyledi.
Avrupa`nın en iyi 10 gezi rotası neresi ? Euromonitor tarafından hazırlanan ve istatistiksel turizm verilerinden derlenen ‘Top 100 Destinasyon` raporunda ortaya çıkan sonuç Türkiye açısından oldukça şaşırtıcı. Özellikle Avrupa`daki top 10 şehir listesine Türkiye`den iki ilimiz girdi. Ayrıca ‘En güçlü performans` gösteren 5 şehir arasında da sürpriz bir şehrimiz yer aldı.
Boeing rekora uçtu. İşte Rakamlar Amerikan uçak imalatçısı Boeing 2017 rakamlarını ve 2018 yılına ilişkin beklentilerini açıkladı. Boeing dördüncü çeyrekte GKGMİ hisse başı kazancını 5,18 $ ve esas (GKGMİ-dışı) hisse başı kazancını 4,80 $ olarak açıkladı. Bu rakamlar hisse başı 1,74 $ getiren olumlu vergi reformunun yanı sıra rekor teslimat programını ve güçlü bir performansı da yansıtıyor.
İşte Avrupa`nın en iyi 10 destinasyonu.. Euromonitor tarafından hazırlanan ve istatistiksel turizm verilerinden derlenen ‘Top 100 Destinasyon` raporunda ortaya çıkan sonuç Türkiye açısından oldukça şaşırtıcı. Özellikle Avrupa`daki top 10 şehir listesine Türkiye`den iki ilimiz girdi. Ayrıca ‘En güçlü performans` gösteren 5 şehir arasında da sürpriz bir şehrimiz yer aldı.
Ünlü Turistik ilçe KHK ile taşınıyor. Bursa`nın turistik ilçesi Gemlik Deprem riski nedeni ile taşınıyor.Buna göre ;`ilçe sakinlerinin halihazırdaki yerleşim yerlerinden nakledilmesinin zorunlu bulunması sebebiyle`, orman özelliğini yitiren ve tarım alanına dönüştürülmesi mümkün olmayan bir bölge Bakanlar Kurulu`nca belirlenecek.
Yılbaşıda eğlenceye doyacaksınız ! Sakarya`nın uluslararası tek 5 yıldızlı oteli olan Best Western Premier, unutulmaz bir yılbaşı galası için hazır! Güçlü yorumu ve muhteşem sahne performansı ile Yeşim Salkım yılbaşı galasında BW Premier sahnesinde olacak.
Otel yatırımcıları bu haberi bekliyordu. Otel yatırımcılarının merakla beklediği Orman, Hazine ve Turizm Bakanlıklarından tahsisli arazilerde tahsis süresi 49 yıla uzatıldı. Karar Resmi Gazete`de yayımlandı. 7061 sayılı Torba Kanunun 60. Maddesi şöyle:
Atlasglobal`e Skytrax`tan 4 Yıldız geldi. Atlasglobal, Skytrax`tan Online Rezervasyon Kolaylığı, Koltuk Konfigürasyonu, Uçak İçi İkramları ve Ürünleri, Servis Sistemi gibi pek çok konu başlığında tam not aldı. Atlasglobal`in çok kuvvetli bir ürün/hizmet performansı gösterdiği Skytrax tarafından yapılan denetlemelerle tescillenmiş oldu.
`` 10 Commandments of Hotel Branding `` The world`s famous hotelier Philip Norman writes for haberturizm.com. ``10 Commandments of Hotel Branding.Your “Bible” in creating a Hotel Brand.`` Here`s a fact: "Your brand is your organization`s single most valuable asset"
Avrupa`daki en iyi 10 gezi rotası neresi ? Euromonitor tarafından hazırlanan ve istatistiksel turizm verilerinden derlenen ‘Top 100 Destinasyon 2017` raporunda ortaya çıkan sonuç Türkiye açısından oldukça şaşırtıcı. Özellikle Avrupa`daki top 10 şehir listesine Türkiye`den iki ilimiz girerken. Ayrıca ‘En güçlü performans` gösteren 5 şehir arasında da sürpriz bir şehrimiz yer aldı.
Best Western Premier Sakarya`da Hakan Altun Rüzgârı Güçlü sesi ile gönüllerde taht kuran Altun, 22Kasım Çarşamba gecesi Best Western Premier Sakarya Otel`de sevenleriyle buluşacak. Yüksek kalite standartları ile hizmet veren Sakarya`nın uluslararası tek 5 yıldızlı oteli olan Best Western Premier, Hakan Altun`un göz alıcı performansı ile misafirlerine unutulmaz anlar yaşatacak.
Türkiye ile ABD`den dev Sikorsyki anlaşması Türkiye ile ABD arasında ticari konulardaki yakın işbirliği sürüyor. THY`nin geçen ay 11 milyar dolarlık uçak siparişinin ardından, Orman ve Su İşleri Bakanlığı da yangınla mücadele kapsamında ABD`den 20 Sikorsky almaya hazırlanıyor.
Turizm İşletmelerinde Kurum Kültürü... Kurum Kültürü hakkında bildiğiniz herşeyi unutun.Turizm sektörünün değerli isimlerinden Nevzat Ahmet Çelebi yazıyor.. ``Bir şirkette güçlü bir kurum kültürü ve akılcı stratejiler varsa sonuç yüksek performans olur. Güçlü değerleri olan şirketler etkileyici bir kurum kültürü yaratır ve bu kurum kültürü şirketin kaderi, geleceği olur. ``
Türk Hava Yolları Kriz dinlemedi. Türk Hava Yolları`nın Eylül ayı yolcu rakamları açıklandı; bayrak taşıyıcı sonbaharda yaz havası yaşıyor. Bayrak taşıyıcı havayolu, 2017 yılının Eylül ayında 6.7 milyon yolcu taşıyarak geçen yılın aynı dönemine göre %13`lük bir artış yakaladı. Ocak- Eylül döneminde ise taşıdığı toplam 51.6 milyon yolcu ile en iyi ilk 9 ay performansını sergiledi.
David People KingBoss Açılışı için Berkay Sahnedeydi Dünya markası Best Western`in Sakarya zincir oteli olan Best Western Premier Sakarya`nın bünyesinde bulunan David People KingBoss, sevilen sanatçı Berkay`ın sahne şovuyla açıldı. Açılış konserine gecenin sürpriz ismi Emel Müftüoğlu ve 200`ün üzerinde seçkin davetli katıldı. Dj performans ile başlayan gecede Berkay`ın sahnesi ise tam anlamıyla izleyenleri büyüledi.
Atatürk`ün mirası ile ilgili şok iddia ! Çiğdem Toker`in yazısından alıntı AOÇ için Sayıştay`ı neden umursamadınız? AOÇ (Atatürk Orman Çiftliği) alanı, yıllardır mütecaviz bir talan altında. Atatürk`ün, 80 yıl önce Hazine`ye halka hizmet koşuluyla bağışladığı AOÇ, iktidar iktidar, taksit taksit, parsel parsel, dolana dolana darmadağın edildi.
Tatil Cenneti İçmeler hakkında Her Şey Dört bir yanı harika çam ağacı ormanları ile çevrili İçmeler, bu özelliği ile hem yeşili maviyle buluşturarak göze hitap etmekte hem de sağlıklı yaşama açılan bir kapı olmaktadır. İçmelerde bulunan çok özel yarımada Ege Denizini Akdeniz ile buluşturan bir nokta olma özelliği taşımaktadır.
Qatar Airways güvenlikte sektör lideri oldu Qatar Airways güvenlik ve emniyette sektörünün lideri olarak konumunu bir kez daha kanıtladı. Havayolu şirketi, IOSA denetimlerinin başladığı 2003 yılından bu yana muhteşem performansını sürdürüyor.
Tatil adresiniz Turizm Cenneti : İçmeler Dört bir yanı harika çam ağacı ormanları ile çevrili İçmeler, bu özelliği ile hem yeşili maviyle buluşturarak göze hitap etmekte hem de sağlıklı yaşama açılan bir kapı olmaktadır. İçmelerde bulunan çok özel yarımada Ege Denizini Akdeniz ile buluşturan bir nokta olma özelliği taşımaktadır.
Turizmde Eze eze değil ,Çöze çöze yönetim Başarılı Kalite Yöneticisi Ezel Abacı , Turizm işletmelerinde yönetim anlayışını kaleme aldı. Kalite Yönetim Sistemi içerisinde en önemli unsurlardan birisi de Lider seçimidir. Kuşkusuz ki; iyi bir lider çalışanları ekip çalışmasına heveslendirebilir ve işletmeye olan sadakatini artırabilir. Yapılan araştırmalar kurum sadakati gelişmiş çalışanların çalışma performansının yüksek olduğunu göstermektedir.
Nurettin Özdebir: `Büyüme devam edecek` Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, 2017 yılının ilk çeyreğindeki yüzde 5`lik büyümeyi değerlendirirken, “Açıklanan ilk çeyrek büyüme rakamı, Türkiye`ye ilişkin beklentileri realize etmiştir. Türkiye, bu performansını önümüzdeki çeyreklerde de sürdürecektir. Yılın tamamını ilk çeyrek büyümemize paralel olarak yüzde 5 seviyelerinde tamamlarız ” dedi.
Toplam 10 sayfa mevcut