Piyasalar
$Usd Alış : 2.1372
$Usd Satış : 2.1410
£Euro Alış: : 2.9516
£Euro Satış: : 2.9569
Hava Durumu
Gazete 1. Sayfaları
Toplam 8 sayfa mevcut
Robin Hood turu varsa İnce Memed turu da olabilir… Adana Ticaret Odası’nın (ATO) Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlendiği “Adana Marka Konferansı, Turistlere Öyküler” etkinliği Şirin Park Oteli’nde gerçekleşti. Etkinlikte “Turizm demek öykü demektir” başlıklı bir sunum yapan Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Başkanı Kerem Köfteoğlu, yeni turistlerin odağında insan olan, bir öykü barındıran, deneyim yaşatan turları tercih ettiğini hatırlatarak “İngiltere’nin Nottingham Belediyesi, Sherwood ormanına bakan 40 dönümlük arazi üzerinde, labirent, kılıçlı gösteri, ok atma, kostümlü ve öykülü geziler gibi bölümlere sahip Robin Hood cazibe merkezi oluşturuyor. Toplam 21,7 milyon dolara mal olacak proje 2015’te hayata geçirilecek ve giriş ücreti 30 dolar olacak. Robin Hood turları oluyorsa, Çukurova bölgesinde neden İnce Memed turları olmasın? Yörük kültürünün birebir yaşatılacağı yayla turları neden olmasın?” dedi.
Fatih Güven Haberturizm`e konuştu. Türkiye`nin en önemli turizm bölgelerinden biri olan Titreyengöl ve Sorgun Ormanları, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. Antalya’nın “ekolojik turizm” merkezi olan bölgeye, Avrupa ve Rusya’nın yanı sıra Ortadoğu’dan gelecek turist sayısında önemli oranda artış bekleniyor.
Süzer Grubu`ndan denizcilik sektörüne yatırım... Lüks motor yat denince hem performans hem de tasarım açısından dünyanın en itibarlı markaları arasında gösterilen Riva ve Overmarine-Mangusta teknelerinin Türkiye’deki temsilcisi Ultramar, 2009’dan bu yana elde ettiği başarılara Süzer Grubu’ndan aldığı yatırım ile yenilerini ekleyecek.
Av Turizminden Türkiye`nin geliri ne kadar? Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü`nce yürütülen av turizmi kapsamında düzenlenen av organizasyonlarında her yıl Türkiye`yi 40 farklı ülkeden bin civarında yabancı avcı ziyaret ediyor. Yabancı avcılardan 2012-2013 av döneminde yaklaşık 2,5 milyon lira gelir elde edilirken, bunun 825 bin lirası belde belediyesi ve köy tüzel kişiliklerine aktarıldı.
Kemer koyları kapış kapış... Kemer’in ormanlarla kaplı muhteşem görüntüsü ile turistleri cezbeden halini beton yığınları haline getirecek çalışmalar devam ediyor. Kemer’de bulunan Alacasu ve Maden Koyu’nun ardından Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün Tekirova’da bulunan bir koyu “Orman yangını çok çıkıyor” gerekçesi ile günübirlik alana çevirmek için çalışma yaptığı öğrenildi.
Uludağ Vatandaşa niçin yasaklandı ? Bursa Valiliği ile Orman ve Su İşleri 2.nci Bölge Müdürlüğü pistlerdeki günü birlik tatilcilerin kazalara yol açtığını belirterek, yeni bir karar aldı. Buna göre özel güvenlik görevlileri, günübirlik ziyaretçilerin pistlerde piknik yapmasına ve gezinmelerine izin vermeyecek.
`Bu projeler turizmi olumsuz etkiliyor` Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) Başkanı Ali Nail Kılıç, son yıllarda gelişigüzel verilen maden arama ruhsatları ile HES projelerinin turizmi olumsuz etkilediğini bildirdi. Kılıç yaptığı yazılı açıklamada, Antalya ve ilçelerinde Milli Parklar, ormanlar, tarihi ve doğa güzellikleriyle dünyaca ünlü koylar ile derelerde yapılacak otel, maden arama ve HES projelerinin turizmi olumsuz etkilediğini kaydetti.
tatil.com 2014 yılı stratejilerini belirledi Tatil.com Antalya`da 85 yetkili iç pazar acentası ile 2014 yılı stratejilerini belirledi. Toplantıda konuşma yapan Tatil.com Genel Müdürü Serdar Şahin “2014 yılında 2013 yılına göre daha iyi bir büyüme performansı bekliyoruz” dedi.
Aloft Bursa Oteli’nin sahnesi genç müzisyenleri bekliyor Bursa’nın sıra dışı oteli Aloft Bursa, bu sefer de genç müzikseverleri şaşırtıyor. Her Çarşamba isteyen genç müzisyenler W XYZ Bar’da performans sergileyebilecek.
Pegasus,bayramda yüzde %94,54 oranıyla zamanında kalktı Pegasus Hava Yolları, uygun fiyatlı ve zamanında gerçekleştirdiği uçuşlarıyla Ramazan Bayramı’nda da seyahat edenlerin değişmez tercihi oldu. Türkiye’de zamanında kalkış performansını tereddüt etmeden her gün web sitesinde yayınlayan tek hava yolu şirketi olan Pegasus, Ramazan Bayramı’nda da misafirlerini yüzde 94,54 zamanında kalkış oranıyla taşıdı
Titanic Business Hotel Kartal`a Mükemmeliyet Sertifikası Titanic Business Hotel Kartal, TripAdvisor’da en iyi performans sergileyen işletmelere verilen Mükemmeliyet Sertifikası’nı almaya hak kazandı.
Uçuş zarfı açıldı ve... A350 XWB MSN1, 14 Haziran 2013 günü gerçekleştirdiği ilk uçuşundan bu yana tamamladığı 92 test uçuş saatinde başarılı performans sergiledi. A350 XWB uçuş testi kampanyası toplamda 5 gelişim uçağı ile 2,500 uçuş saatinden oluşacak.
Çevre Etkinlikleri Ödülü Rixos Lares’e TURÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) ‘in her yıl düzenlediği yarışmada, Rixos Lares; Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı, Bölgesel Çevre Merkezi (REC) ve Akademisyenlerden oluşan Ulusal Jüri üyeleri tarafından “En iyi Çevre Etkinlikleri” ödülünü aldı.
Uludağ’a yeni konaklama tesisleri geliyor Bursa Valisi Şahabettin Harput, Uludağ’da yapılması planlanan Bungalov tipi kır evlerinin mimari projelerinin, Bursa Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun uygun görüşünü müteakip Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce onaylandığını belirtti.
Mambo Beach Club`ın açılışı için Rusya`dan geliyor Rus asıllı Marina Romanova tarafından 2010’da devralınan Foça Mambo Beach Club, 2013 yazının sezon açılışını 15 Haziran Cumartesi gecesi üç ayrı DJ’in performansıyla yapacak. Mambo Beach Club’ın 4.sezon açılışına özel; Ozan Doğulu gibi isim yapmış sanatçılar ile aynı mikserin başına geçmiş olan DJ JANE DİOR Moskova’dan gelecek.
Golden Key Otelleri sezonu açıyor. Doğadan aldığı ilham ile misafirlerini huzura davet eden Golden Key Bördübet ve Golden Key Hisarönü bu yaz da seçkin bir tatili için, seçilmiş bir adres.Gökova Körfezi’nin Bördübet Koyu’nda yer alan konumu ile yemyeşil bir orman içerisinde dere ile denizin kesiştiği noktada yer alan Golden Key Bördübet, kuş cıvıltıları eşliğinde, kaplumbağaları izleyerek, balıkların, ördeklerin, kuğuların büyülü dünyasını keşfetmek için sizleri bekliyor.
D-Hotel Maris `ten yeni üyelik .. D-Hotel Maris, dünyanın en güzel koylarından Ege ve Akdeniz’in birleştiği büyüleyici Datça Yarımadası Hisarönü koyundaki benzersiz konumuyla yüksek beklentilere hitap ediyor. Nefes kesici muhteşem manzarası, küçük adaları, mis kokulu çam ormanları, volkanik dağları ve büyüleyici beş doğal plajı ile eşsiz konumundaki D-Hotel Maris, The Leading Hotels of the World üyeliğine seçildi.
Atatürk Orman Çiftliği, ABD`ye verildi ABD’nin Ankara Büyükelçiliği’ne 1 Şubat’ta yapılan canlı bomba saldırısının ardından, daha güvenli ve daha geniş bir araziye taşınmak için başlattığı hazırlık, Atatürk’ün koşullu olarak Hazine’ye devrettiği Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisiyle tamamlandı. AOÇ arazisinin şehrin en pahalı ve lüks bölgesinde kalan bölümü Amerikalılar’a veriliyor.
Akfen Holding temettü dağıtacak .. Akfen Holding`den yapılan açıklamaya göre, holding bu yılın ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Akfen Holding`in bağlı ortaklıkları bazında yaşanan operasyonel performans sonuçlarındaki kayda değer artış neticesinde geçen senenin aynı dönemine göre FAVÖK (Faiz, Vergi, Amortisman Öncesi Kar) marjında önemli artış yaşanarak yüzde 30 seviyelerine ulaştı.
İşletmelerde Dış Kaynak Kullanımı ! Turgay Genç İşletmelerde dış kaynak kullanımını kaleme aldı."Alanda yapılacak denetimin sağladığı en önemli marjinal fayda ; alanda çalışan iş görenlerin nicelik ve nitelik bakımından uygunluğu, personel performansının ve motivasyonunun arttırılması, iş sağlığı ve güvenliği açısından oluşabilecek risklerin önüne geçilmesidir."
Başbakan talimat verdi.Bakın ne geliyor ? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın talimatı ile Elmalı Barajı`nın etrafında bu ormanların yapılacağını dile getiren Eroğlu, ormanın İstanbul`un 7 tepesi gibi 7 ayrı bölgede yapılacağını, 7 kapısının olacağını belirtti.Kapılardan birinin 1993 yılında 37 kişinin hayatını kaybettiği Hekimbaşı Çöplüğü`nde olacağını dile getiren Eroğlu, Avrupa ormanının ise Alibeyköy Barajı etrafında olacağını söyledi.
Türkiye`de CEO`lar ne iş yapıyor ? Türkiye`nin ilk CEO`larından Akın Öngör, Türk CEO`ların performansını değerlendirdi... Türkiye`nin bu alanda alması gereken çok yol olduğunu söyleyen Öngör "Birçok CEO biliyorum ki idari müdürden öte değiller onlara idari müdür denir" diyor
Atatürk Orman Çiftliği`nde neler oluyor ? Mahkemece görevlendirilen heyet yarın bölgeye gidip inşaatın SİT alanında inşa edilip edilmediğine bakacak.Başkent Ankara`da halk arasında şimdiden "AK Saray" olarak adlandırılan Başbakanlık Sarayı inşaatının, "1. Derece SİT alanının derecesinin düşürülerek hukuka aykırı inşa edildiği" iddiaları üzerine açılan davada bilirkişi heyeti görevlendirildi.
Acıbadem Mobil Sağlık’a Avrupa’dan Yükselen Liderlik Ödülü Frost & Sullivan firmasının sektördeki son gelişmeler ve analizlere dayanarak sınıfının en iyilerini seçtiği ödül programı kapsamında Acıbadem Mobil Sağlık, Avrupa’nın mobil sağlık alanında en hızlı büyüyen şirketi oldu. “2012 Pan European Growth Leadership” (2012 Pan Avrupa Yükselen Liderlik) ödülüne layık görülen şirket, önümüzdeki yıllarda da başarılı büyüme performansını sürdürmeyi hedefliyor.
Ali Ağaoğlu`nun dava talebi rededildi. Ali Ağaoğlu, Gazeteci Fatih Altaylı’nın 1 Aralık 2012’de yayınlanan “Ağasının Ormanı Ağasının Müdürü” başlıklı yazısında saygınlığını ve itibarını zedelediğini iddia ederek suç duyurusunda bulundu. Fatih Altaylı yazısında, Ali Ağaoğlu’nun yaptığı My Roseville proje ilanının Kemerdere’deki devlete ait piknik yrine de asıldığını iddia etti.
Ahiret hava yolları ile uçmak çok keyifli ! Sık ormanlık alana sahip İznik`e 30 kilometre mesafedeki Elmalı köyü, her hafta sonu trekking yapmak isteyenlerce dolup taşıyor. Orman içerisine dağılmış ağaç evleri ile ayrı bir özellik taşıyan köyün mezarlığındaki bir ağaca asılı tabela ise yürüyüşe gelenlerin ilgisini çekiyor. Tabela önünde fotoğraf çektirenler bunu sosyal medyada paylaşınca her gelen tabelanın yerini soruyor.
Toplam 8 sayfa mevcut