Toplam 9 sayfa mevcut
JW Marriot Ankara`dan bir Orman daha ABD ve dünyanın 70 ülkesinde 4.000`in üzerinde turizm yatırımına sahip dünyanın önde gelen konaklama zinciri MARRIOTT INTERNATIONAL`ın lüks otel markası JW Marriott Ankara topluma gerçek faydalar sağlayan “Sosyal Sorumluluk” projeleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.
Demet Sabancı Türkiye`ye büyük gurur yaşattı Mediasa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan, Uluslararası Kadın Forumu (IWF) tarafından verilen, dünyanın en prestijli strateji ve performans yönetimi ödüllerinden biri olan 2015 Hall of Fame Ödülü`nün sahibi oldu.
Bakanlık ikiye mi ayrılıyor? Kültür ve Turizm, Gümrük ve Ticaret, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Orman ve Su İşleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor gibi bakanlıkların yapısal değişikliğe tabi tutulması gündemde.
Boeing üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı Boeing, rekor düzeydeki ticari uçak teslimatlarının sonucu olarak üçüncü çeyrek gelirinin yüzde 9 artışla 25,8 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Bu çeyrekteki hisse başı esas faaliyet kazancı (GAAP dışı), şirketin tüm birimlerindeki güçlü performansı yansıtarak yüzde 18 artışla 2,52 dolara yükseldi ve hisse başı GAAP kazancı 2,47 dolar olarak gerçekleşti.
Swissotel Büyük Efes Ekibi`ne bir ödül daha Swissôtel Büyük Efes`in Eğitim Müdürü Aksu Akpınar, Türkiye`nin Tiyatro Oscar`ları olarak bilinen, “15. Direklerarası Seyirci Ödülleri”nde, “Oyunun Oyun” adlı komedi türü tiyatro gösterisindeki performansıyla 2015 yılı “En İyi Kadın Komedi Oyuncusu” ödülünü aldı.
Bodrum`da yeni bir Titanik otel yükseliyor ! Muğla Milas`a bağlı Güvercinlik`te 8 yıl önce yanarak küle dönen 150 hektarlık ormanlık alanla ilgili verilen sözler tutulmadı.Antalya`dan AKP milletvekili adayı olan dönemin Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, alanın kesinlikle imara açılmayacağını ve tekrar yeşillendirileceğini söylemişti.
PKK Kış turizminin kalbini yaktı - VİDEO En önemli kayak merkezlerinden Kars Sarıkamış İlçesi`ndeki Bayraktepe Kayak Merkezi`ne saldıran PKK`lı teröristler, telesiyej ve kafeyi ateşe verdi. Bir grup PKK`lı terörist, ormanlık alanda bulunan,Kar- Sar- Tur A.Ş.`nin işlettiği kayak merkezinin zirvesindeki, kumanda kulübesi, telesiyej iniş istasyonu ve ikinci etaptaki kafeteryayı ateşe verdi.
Maliye Zengin turist `av` ına onay verdi ! Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, geçtiğimiz günlerde açıkladığı “turizm serbest bölgesi” projesine yönelik olarak ilgili bakanlarla bir araya geldi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, turizm bölgeleri için “av” konsepti önerdi.
Mahkeme kararına rağmen... Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü, Göcek`in eşsiz güzellikteki koyları Akbük, Taşyaka, Göbün ve Küçük Sarsala`nın 10 yıllığına kiraya verilmesi için ihaleye çıktı. Orman Genel Müdürlüğü Muğla Orman Bölge Müdürlüğü`nden yapılan ihale duyurusuna göre ihale 16-17 Eylül tarihinde yapılacak.
Göcek koylarının kiralanması meclise taşındı Muğla Göcek`teki Bedri Rahmi (Taşyaka), Akbük, Göbün ve Küçük Sarsala koyları Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 29 yıllığına kiraya verilmişti. Koyların kiralanmasına çevre halkı tepki göstermişti. Muğla 2. İdare Mahkemesi, Bedri Rahmi (Taşyaka), Göbün ve Küçük Sarsala`nın kiralanma ihalesinin yürütmesini durdurmuştu.
İGA CEO`su Yusuf Akçayoğlu`ndan itiraf 3. Havalimanı projesi, ihalesinden bu yana Kuzey Ormanlarına tahribatından başlayarak, bataklık zemin, kuş göç yolu, finansman garantisi, kot düşürülmesi, haksız kazanç başlıklarıyla şiddetlenen sert bir muhalefetin odağında. 3. Havalimanı ihalesine rakip firma TAV adına girmişken altı ay önce bu projeye transfer olan İGA CEO`su Yusuf Akçayoğlu sorularımızı yanıtladı:
Göcek koylarını kiralama skandalı büyüyor Göcek koyları Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yetkisi dışında kiralandı. Yasa gereği kiralama yetkisi kendisinde olan Büyükşehir Belediyesi uygulamaya karşı dava açtı, ancak dava mahkemece reddedildi.
Yörük Parkı`na anlamlı plaket İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü hocaları ve öğrencileri tarafından Yörük Parkı Sahibi, eski bir Milli Parkçı ve Orman Yüksek Mühendisi olan Kutsal İyicil`e kültüre ve doğaya katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi verildi.
Görkemli Açılışa Muhteşem Performans Müzik dünyasının yenilikçi ve üretken saksafoncularından iki Grammy ödüllü Ernie Watts, Kerem Görsev Trio ile Amara Sealight Elite açılışındaki caz performansı ile konukları büyüledi.
Antalya` da doğa katliamı kim dur diyecek ? Phaselis Antik Kenti, Bey Dağları Olimpos Ulusal Parkı`nın çam ve sedir ormanları arasında yer alıyor. Bölgeyle ilgili tarihsel önemi, milli park olması, orman dokusu nedeniyle 4 koruma kararı var. Arkeologlar, her kazılan yerde yeni bir tarihi esere ulaştı… Bu güzelim koya turizmci işadamı Fettah Tamince, tarihi kente otel yapmak için çalışma başlattı.
Turizm adına katliam ! Mutlaka okumalısınız Turizm adına doğa katliamı.Hangi İller Listede ? Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü`ne bağlı bölge müdürlükleri tarafından Türkiye`nin birçok ilinde `Av Turizmi` adı altında çeşitli yaban hayvanlarının avlanması için 2015-2016 ihale ilanları yayımlandı.
Fikret Orman sevindi çevreciler üzüldü! Mahkeme, 6 yıldır süren davada Beşiktaş Başkanı lehine karar verdi. Çevreciler ise “Doğa katlediliyor. Mücadelemiz daha bitmedi” dedi…
Atatürk Orman Çiftliği`nde şok gelişme ! Meclis gündemine gönderilen Başbakanlık yazısında Yenimahalle İlçesi Ormançiftliği Mahallesi sınırlarındaki 63386 ada 6 parseldeki Büyükşehir Belediyesi`ne ait hissenin Başbakanlık adına tahsisi talep edildiği belirtildi.
Güvencinlik Koyu`nda,otel inşaatına başlandı. Muğla`nın Milas ilçesinde, sekiz yıl önce bir yangında 150 hektarlık Halep çamı ve kızıl çam ormanının kül olduğu Güvencinlik Koyu`nda, bin yatak kapasiteli ikinci otel inşaatına başlandı. Denize yaklaşık 50 metre uzaklıkta inşa edilecek ve 60 milyona mal olacak otelin, 2017 yılında tamamlanması hedefleniyor.
Fikret Orman`ın otel davası sonuçlandı. 6 yıldır süren davada Beşiktaş Başkanı lehine karar verildi. Çevreciler ise “Doğa katlediliyor. Mücadelemiz daha bitmedi” dedi.Beşiktaş Kulübü Başkanı, işadamı Fikret Orman, 8 yıl önce Bodrum Gündoğan Mahallesi`nde denize sıfır, 150 dönümlük arazi üzerine otel inşa ettirmeye başladı.
Kıyı talanı başladı.Teklif veren verene .. Bakanlık, "Göcek koyları" olarak bilinen 1.93 hektar ormanlık alana sahip Bedri Rahmi (Taşyaka), 1.04 hektar ormanlık alanda yer alan Akbük, 1.14 hektar ormanlık alanı olan Göbün ve 1.18 hektar ormana sahip Küçük Sarsala koylarını kiralamak için ihale açtı.
STR Global Performans raporu yayınlandı STR Global`in ‘Şubat 2015 Ülke Performans Raporu` yayınladı. Rapordaki verilere göre, ekonomik krizdeki Rusya`dan gelen ziyaretçi sayısında yüzde 40 civarında kan kaybı yaşanmasına rağmen, diğer turizm pazarlarının etkisiyle şubat ayında otel dolulukları hafif de olsa artış gösterdi. İşte Turizm Rakamlarımız...
3.Köprü güzergahına otel inşaatı geliyor. Meclis`ten torba yasa içinde geçirilen bir maddeyle İstanbul`un akciğerleri olan Kuzey Ormanları`na yapılaşmaya izin verildiği ortaya çıktı. Düzenlemeyle, inşaatı süren 3`üncü köprünün bağlantı yollarına AVM ve otel gibi tesisler yapılabilecek.
Avrupa`daki en iyi 5 Hilton`dan biri oldu Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA, “Avrupa`nın en iyi 5 Hilton Oteli” ödülünü aldı. Ayrıca, tüm Avrupa Hilton otelleri içinde 5 otelden biri seçilmiş oldu. Ödülü, Avrupa bölgesindeki yaklaşık 160 otelden en iyi performans gösteren 5 otel aldı.
engelsiz.setur.com.tr ile `The Stevie Awards`da ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
engelsiz.setur.com.tr ile ödüllendirildi Setur, görme engelli misafirleri için tasarladığı engelsiz.setur.com.tr web sitesi ile iş dünyasındaki üstün performansları onurlandıran ve uluslararası üne sahip ödül programı “The Stevie Awards” ta Gümüş Madalya`ya layık görüldü.
Toplam 9 sayfa mevcut
Link Bankası