Haftanın Anketi
  • En iyi otel yazılımı hangisi ?
  • Odeon
  • Opera
  • Mod
  • Fidelio
Gazete 1. Sayfaları
Toplam 4 sayfa mevcut
Başarılı olmak için hangi yolu seçmeli? İş hayatında büyük bir ekip ile beraber yol alıp sonuca ulaşmayı ya da kabuğunuza çekilip size düşen görevlerin üstesinden gelmeyi tercih edebilirsiniz. Peki, hepsini bir arada yürütmek mümkün değil mi? Uzmanlar, tek bir çalışma tarzına odaklanmaktansa birkaç farklı şekilde çalışmanın yaratıcılığı artıracağı kanaatinde.
`Sınavdır Geçer` fırtınası esti Okan Üniversitesi`nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Türkiye`nin farklı illerinde düzenlediği “Servet Gülsün Şirin`le Sınavdır Geçer Konferansları”, Bursalı üniversite adaylarıyla buluştu. Yaklaşık 1500 lise öğrencisinin ilgiyle izlediği konferansta Türkiye`nin önde gelen eğitim uzmanlarından Servet Gülsün Şirin, zorlu üniversite maratonuna dair önemli ipuçlarını adaylarla paylaştı.
Ruslar Avrupa`ya sırt mı çevirdi? ATOR uzmanları 2015 yılında Rusya`dan Avrupa`ya giden turist sayısının 2014`e kıyasla düşmeye devam edeceğini söyledi. Uzmanlar, piyasanın ancak 2016`dan sonra canlanacağını belirtti.
2014 rekor yılı oldu Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü`nün (UNWTO) Turizm Barometresi`ne göre, 2014 yılının ilk 10 aylık döneminde uluslar arası turist sayısı 45 milyonluk artışla 978 milyon kişiye ulaştı. Uzmanlar, dünya turizminin yıl sonunda yüzde 5 büyüyeceğini ve turist sayısının da yeni bir rekor kırarak 1,1 milyar kişiye ulaşacağını tahmin ediyor.
Rusya krizinin Türkiye`ye faturası ne kadar olacak? Rusya`nın ekonomisindeki çöküş Türk ihracatçı ve turizmciyi ürkütüyor. Rusya`ya ihracatımız bu yıl yüzde 15`ten fazla gerilerken, turizmde Rus pazarı yüzde 35 daraldı. Uzmanlar, Rusya`nın etkisinin ağırlaşacağını söylüyor.
Yolcu sayısı 2017`de 4 milyar kişi olacak Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) uzmanlarına göre, küresel havayolu yolcu sayıları önümüzdeki beş yılda yüzde 31`lik bir artış kaydedecek. IATA uzmanları, yolcu sayısının 2017 yılında 2012 yılında taşınan toplam 2.98 milyar kişilik yolcu sayısından 930 milyon kişilik artışla 3.91 milyara ulaşacağını tahmin ediyor.
Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı! Güzel bir tatil planlarken, tatile çıkmadan önce son gün telefonunuza gelen bir mesajla tatilinizin iptal olduğunu, ya da havalimanına gittiğinizde uçak biletlerinizin alınmadığını öğrenebilirsiniz. Bu durumlarla karşılaşmamak için neler yapabilirsiniz? Bu soruyu konunun uzmanlarına sorduk. Verilen cevaplar ise ortaktı: “Her ucuza tail satıyorum diyene inanmayın. Araştırın öyle satın alın.”
Uzmanlardan işletmecilere altın öğütler GÜMTOB, turizm sektörü ile ilgili güncel mevzuatlarla ilgili sektör temsilcilerini bilgilendirmek amacıyla hizmet bünyesinde yer alan illerde yaptığı toplantıların üçüncüsünü 21 Mayıs 2014 tarihinde Çanakkale Akol Otel’de gerçekleştirdi.
Boeing 112 milyar dolarlık üretim yapacak Havacılık uzmanları Boeing’in İstanbul’da gerçekleştirdiği “Yatırımcı Forumu” adlı etkinlikte buluştu. Buluşmaya Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Orta Asya’dan otuz yatırımcı katıldı.
TurizmPark uzmanlarından ilkbahara özel öneriler Soğuklar son bulmuş, doğa tüm büyüleyiciliğini gözler önüne sermişken şimdi harika bir tatilin tam zamanı. Bahar tadında harika bir tatil için, Türkiye’nin en önemli seyahat acentalarından TurizmPark, mevsimin en güzel keşif duraklarını sizler için derledi.
İşte Alman tatilcilerin 2014 tercihleri... Alman turizm uzmanlarına göre, Alman tatilcilerin ilk tercihi yıllardır olduğu gibi yine kendi ülkeleri. Türkiye ise 4. sırada geliyor. Zira Türkiye’nin önünde halen İspanya ve İtalya var. Alman turizm uzmanları konuştu: 2014 tatil tercihleri bu yönde olacak:
`Ya kanaldan ya İstanbul`dan vazgeçeceğiz` Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘çılgın proje’ olarak lanse ettiği Kanal İstanbul Projesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsünde konunun uzmanlarınca masaya yatırıldı. Uzmanlar ekolojik dengenin bozulacağını belirterek, "Ya kanaldan ya İstanbul`dan vazgeçeceğiz" dedi.
Mavi Bayraklarımız tehlikede mi? Antalya İl Balıkçılık ve Su Ürünleri Koordinasyon Kurulu toplantısında Akdeniz kıyılarında yaşanan ve uzmanlar tarafından tehlikeli boyutlara ulaşabileceği yönünde tespitler yapılan denizanası sorununun Mavi Bayrak iptallerine bile yol açabileceği ortaya çıktı. Antalya`da Mavi Bayraklı 196 plaj, 6 marina ve 5 yat limanı bulunuyor.
Emirates ile Hint Okyanusu adalarına ziyaret Emirates Türkiye’nin satış departmanından uzmanlar eşliğinde seyahat acentelerinin üst düzey yetkililerine Hint Okyanusu’nun muhteşem adaları Sri Lanka, Maldivler, Seyşeller ve Mauritius’a tanıtım gezisi düzenledi. Emirates, Haziran ayında düzenlediği 4 ayrı turda toplam 36 acente yetkilisini misafir etti.
Moskova`da otel fiyatları ne durumda? Rusya`da turist sayısının arttığını gösteren resmi verilere rağmen, müşterilerdeki azalmayle birlikte Moskova`da otel konaklama fiyatları düşüşe geçti. Yalnızca en pahalı ve en ucuz otellerin fiyatlarında artış kaydedildi. Uzmanlar, kriz öncesi fiyatlara geri dönülmesine ihtimal vermiyor.
Sağlıklı tatilin püf noktaları neler? Yoğun bir çalışma yılının ardından havaların da ısınmasıyla bugünlerde hemen herkeste tatil heyecanı yaşanıyor. Ancak tatil sezonu öncesinde uzmanlar uyarıyor. Üsküdar Üniversitesi Etiler Polikliniği Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Sabri Burhanoğlu öncelikle kişilerin bir durum değerlendirmesi yapılmaları gerektiğini hatırlatıyor.
Oda talebi % 8.9 artarken arz % 4.6 arttı CATHIC`de (Türkiye ve Komşu Bölgeler Otel Yatırımları Konferansı) konuşmacı olarak yer alacak olan turizm sektörünün onde gelen uzmanları, ev sahibi şehir İstanbul`u, otel gelişiminde Londra`ya rakip olarak hızla büyüyen bir destinasyon olarak belirlediler.İşte turizm rakamları...
Turizm, yenilikçi tasarımlarla sınıf atlıyor TUYED Başkanın Kerem Köfteoğlu önemli bir konuyu gündeme taşıyor." Başkanlığını yaptığım TUYED`in (Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği) `Sektörle Buluşmalar` adıyla sürdürdüğü paneller dizisinde de birçok konuyu uzmanlarıyla masaya yatırıp tartıştık..."
Mülakat sorularına hazır mısınız ? Mülakat teknikleri geliştikçe sorular da değişiyor. İnsan Kaynakları uzmanları adaylardan klişe yanıtlar duymamak için mülakatlarda yeni ve özgün sorulara yöneliyor. İşte en trend mülakat soruları
Kariyerinizde asla bunları yapmayın ! İşe ilk girerken söylenen birkaç ufak gözüken yalan ya da daha önce aldığınız maaşla ilgili şişirilmiş rakamlar gerçekler ortaya çıktığında işinizi kaybetmenize kadar varacak sonuçlar yaratabilir.Bu nedenle kariyer uzmanları iş hayatında başarılı bir kariyer için yapılmaması gereken 6 hatayı şöyle sıralıyor:
Artık T çalışanlar geliyor ! Teknoloji ve dijitalleşmenin hayatın her alanında olmasının yanı sıra artık çalışan anlayışları da değişiyor. Uzmanlara göre yeniçağın çalışanları teknolojik gelişmeleri takip eden yetkinliklerinin yanı sıra tasarımcı ve tedarikçilik yetkinliklerini de geliştirecek. Yani gelecekte çalışanların “T İnsan” olması gerekecek.
İş mülakatlarında en trend sorular neler ? Mülakatlarda sorulan klasikleşmiş soruların klasikleşmiş yanıtlarını internetten bulmak artık çok kolay. Davranışsal mülakatın öneminin giderek arttığı bugünlerde İnsan Kaynakları uzmanları da artık bu klasik soruların yerine yenilerini arıyor. Böylece özgün soruların cevaplarıyla adayı daha yakından tanımaya çalışıyor.
Turizmde Markalaşma zirvesi başlıyor.. Turizmde dünyanın ilk 10 ülkesi arasına giren Türkiye bu performansını markalaşmaya taşıyacak. Turizmde kızışan rekabet ortamında daha da önem kazanan markalaşma süreci sektör temsilcileri ve marka uzmanlarının katıldığı toplantıda tartışılacak.
En sık yapılan mülakat hataları neler ? İşte İK uzmanlarına göre yeni mezunların iş görüşmelerinde en sık yaptığı hatalar…
İşte en trend mülakat soruları… Mülakatlarda sorulan klasikleşmiş soruların klasikleşmiş yanıtlarını internetten bulmak artık çok kolay. Davranışsal mülakatın öneminin giderek arttığı bugünlerde İnsan Kaynakları uzmanları da artık bu klasik soruların yerine yenilerini arıyor. Böylece özgün soruların cevaplarıyla adayı daha yakından tanımaya çalışıyor.
Kötü basın bülteni hazırlama teknikleri Şirketini temsil eden halkla ilişkiler uzmanlarının, haber olmasını istedikleri konularda basın bülteni hazırlarken sıklıkla yaptıkları hatalardan bazıları
Toplam 4 sayfa mevcut