Otel Pazarlamasında yeni trend Otel Çağrı Merkezi
Toplam 4 sayfa mevcut
Turizmde istihdam sorunu nasıl çözülür? Bir çok konaklama işletmesi, seyahat acentası ve tüm turizm camiasının bugünlerde konuştuğu ortak bir problem var “Kalifiye Personel”. Tüm sektör yöneticileri ve insan kaynakları uzmanları personel eksikliğinden ve çalışan devir hızının yüksek olduğundan şikayetçi. Hatta, uzak doğu ülkelerinden personel ithal etmek dahi çözüm olarak masada duruyor.
Rus Pazarında 2018 Beklentileri Ne ? Turizm şirketleri için pazar analizleri yapan Promsvyazbank uzmanlarının beklentisi büyümenin yüzde 8 ile 10 arasında gerçekleşeceği yönünde. Pazarda kriz öncesi rakamlara yeniden ulaşılması ise en erken 5 yıl sonra. Sektörel aktörler de analizlerle hemfikir. OnlineTur.ru`dan İgor Blinov 2018`de yüzde 10-12 seviyesinde bir büyüme beklediklerini söyledi.
Seyahat etmenin en iyi hali Argeon Tur Tatil ve seyahat planlamak uzmanların işi olmalı. İşinde uzman olmayan seyahat acentaları ile yapılan planlamalar ise, maalesef büyük sorunlar doğurabiliyor ve tatiliniz yada seyahatiniz kabusa dönüşebiliyor. Ülkemizde seyahat acentacılığı alanında profesyonel hizmet sunan seyahat acentalarının sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
Rusya Türkiye`de tatili kendi denetleyecek Rus federal medyasında sürekli ön plana çıkarılmasına rağmen Türkiye`ye olan talebi azaltamayan "Koksaki virüsü iddiaları" ile ilgili Rusya`nın Türkiye`ye resmi heyet göndereceği açıklandı. Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketici Hakları Koruma Kurumu Rospotrebnazdor Başkanı Anna Popova, gelecek hafta gidecek olan Rus uzmanlardan kurulu heyetin Koksaki iddiaları ile ilgili denetimlerde buşunacağını açıkladı.
Rusya`da turist tartışması hızla büyüyor.. “Rusya`da yurt dışına giden turist sayısındaki artış halkın gelirlerinin yükselmeye başladığını gösteriyor.” Başkan Putin`in yaptığı bu açıklamaya bazı uzmanlardan eleştiri geldi. Putin, Çin ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Rusya vatandaşlarının yurt dışına daha fazla çıkmasının halkın gelirlerindeki artışa işaret ettiğini savundu.
Türk Otelleri daha kaliteli ve daha ucuz ! Kırım`da yetkililer bu yıl 6 milyon turist ağırlama planları yaparken, "daha kaliteli ve daha ucuz" Türk otelleri ile rekabetn güçlüğüne işaret ediliyor. Rus uzmanlar, "Potansiyel Rusyalı tatilciler, daha uygun olan Türk otellerinin sunduğu teklifleri değerlendiriyor" diyor.
Yunanistan`ı Turizmde kurtaramadı ! Yunan turizmciliği çelişkili bir görünüm arz ediyor. 2016 yılında yabancı turist sayısı 17 milyonu aşarak yeni bir rekor kırmasına rağmen Yunanistan`ın turizm gelirlerinde yüzde 8,8`lik bir azalma oldu. Uzmanlar yabancı turistlerin daha az para harcadıklarını ya da fiyatların düşmesini bekleyerek rezervasyonu son ana kadar ertelediklerini belirtiyorlar.
Daha ucuza nasıl uçabilirsiniz? İşte detaylar Uçakla seyahat eden yolcular için en önemli konuların başında uygun fiyata bilet bulmak ve satın almak geliyor. Bu konuda ilk akla gelen aylar öncesinden aramalara başlamak olsa da uzmanların önerilerine kulak vererek her zaman daha ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Türkiye`nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com`un Seyahat Analisti Murat Ekinay`ın paylaştığı bilgilere göre ucuza uçmak mümkün.
Turizmin karanlık yüzü: Çocuk sömürüsü Melis Alphan, Uluslararası Çocuk Merkezi (ICC), Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği, ECPAT International ve ECPAT Hollanda işbirliğiyle Türkiye`de Turizm ve Seyahatte Çocukların Cinsel Sömürüsü araştırmasının sonuçlarını bugünkü köşesinden yazdı.
Rusya`da ekonomi çırpınıyor ! İflaslar kapıda Rus hükümeti, maaşlarda kısıntı yaparak kamu ve özel sektörde yatırımları arttırmayı hedeflerken, uzmanlar böyle bir hamlenin, krizin devam ettiği ülke ekonomisine faydadan çok zararı olabileceğini belirtiyor.
Sağlık turizmi Türk Turizmine ilaç olacak Dünya Sağlık Turizmi Konseyi değerlendirmesine göre, Türkiye sağlık turizminde dünyada 3. sıraya yükseldi. Genel turist sayısı azalıyor ancak sağlık turistinde ki artış devam ediyor. Uzmanlara göre, genel turizmdeki kaybı sağlık turizmi bertaraf edebilir.
Turizmcileri sevindiren haber geldi ! Uzmanlar, Rus halkının yıllardır tatil için en çok Türkiye`yi tercih etmesinin, Rusya hükümetinin tavrında yumuşamaya yol açabileceğini belirterek, iki ülke arasındaki sorunların yaz aylarından önce çözüleceğini öngörüyor.
İş arayanlar için çok önemli haber ! İş görüşmelerinde adayların en çok karşılaştığı “Sizi neden işe alalım?” sorusu, İnsan Kaynakları uzmanlarının cevabını en önemsediği sorulardan biri olarak iş görüşmesinin sonucunu büyük ölçüde etkiliyor. Bu soruya etkili yanıtlar verebilmek için iş görüşmesi yaptığınız pozisyona göre detaylı olarak hazırlık yapmak gerekiyor.
Sizi neden işe alalım ? İşte can alıcı soru İş görüşmelerinde adayların en çok karşılaştığı “Sizi neden işe alalım?” sorusu, İnsan Kaynakları uzmanlarının cevabını en önemsediği sorulardan biri olarak iş görüşmesinin sonucunu büyük ölçüde etkiliyor. Bu soruya etkili yanıtlar verebilmek için iş görüşmesi yaptığınız pozisyona göre detaylı olarak hazırlık yapmak gerekiyor.
Dolar kuru yıl sonunda ne olur ? TCMB`nin finansal ve reel sektörde karar alıcı ve uzman kişiler ile profesyoneller ve yabancı finansal kuruluşların uzmanları arasından seçilen 73 katılımcıyla gerçekleştirilen 2015 yılı Eylül Ayı Beklenti Anketi yayımlandı.
Çin ve Yunanistan Rusya`yı nasıl etkiler? Yunanistan`da artık AB`yi sarsan, Çin`de ise son birkaç haftada borsada rekor düşüşle "tehlike çanları" çalan kriz belirtilerinin dünya ekonomisine ve Rusya`ya olası etkileri masaya yatırılıyor. RBC ajansı, Rusyalı önde gelen uzmanların konu hakkındaki görüşlerine başvurdu.
MaNCaR Alaçatı yeni şefi ve yenilenen menüsüyle yaza hazır ‘Daha çok Ege, daha çok MaNCaR` prensibiyle geçen yıl gurme lezzet arayanlarla Alaçatı`da buluşan MaNCaR, bu yaz kapılarını yeni şefi ve yenilenen menüsüyle açıyor. Ege mutfağını evrensel gastronomi kültürü ve modern pişirme teknikleriyle birleştiren çizgisini, Can Akgerman`ın yönetiminde, yeni şefi Yılmaz Öztürk`le daha da derinleştiren MaNCaR Alaçatı, zeytin ağaçlarının gölgesinde, şarap uzmanları tarafından hazırlanan özel şarap kavıyla ve özel reçeteli yemekleriyle konuklarını ağırlamaya hazır.
Başarılı olmak için hangi yolu seçmeli? İş hayatında büyük bir ekip ile beraber yol alıp sonuca ulaşmayı ya da kabuğunuza çekilip size düşen görevlerin üstesinden gelmeyi tercih edebilirsiniz. Peki, hepsini bir arada yürütmek mümkün değil mi? Uzmanlar, tek bir çalışma tarzına odaklanmaktansa birkaç farklı şekilde çalışmanın yaratıcılığı artıracağı kanaatinde.
Ruslar Avrupa`ya sırt mı çevirdi? ATOR uzmanları 2015 yılında Rusya`dan Avrupa`ya giden turist sayısının 2014`e kıyasla düşmeye devam edeceğini söyledi. Uzmanlar, piyasanın ancak 2016`dan sonra canlanacağını belirtti.
2014 rekor yılı oldu Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü`nün (UNWTO) Turizm Barometresi`ne göre, 2014 yılının ilk 10 aylık döneminde uluslar arası turist sayısı 45 milyonluk artışla 978 milyon kişiye ulaştı. Uzmanlar, dünya turizminin yıl sonunda yüzde 5 büyüyeceğini ve turist sayısının da yeni bir rekor kırarak 1,1 milyar kişiye ulaşacağını tahmin ediyor.
Rusya krizinin Türkiye`ye faturası ne kadar olacak? Rusya`nın ekonomisindeki çöküş Türk ihracatçı ve turizmciyi ürkütüyor. Rusya`ya ihracatımız bu yıl yüzde 15`ten fazla gerilerken, turizmde Rus pazarı yüzde 35 daraldı. Uzmanlar, Rusya`nın etkisinin ağırlaşacağını söylüyor.
Yolcu sayısı 2017`de 4 milyar kişi olacak Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) uzmanlarına göre, küresel havayolu yolcu sayıları önümüzdeki beş yılda yüzde 31`lik bir artış kaydedecek. IATA uzmanları, yolcu sayısının 2017 yılında 2012 yılında taşınan toplam 2.98 milyar kişilik yolcu sayısından 930 milyon kişilik artışla 3.91 milyara ulaşacağını tahmin ediyor.
Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı! Güzel bir tatil planlarken, tatile çıkmadan önce son gün telefonunuza gelen bir mesajla tatilinizin iptal olduğunu, ya da havalimanına gittiğinizde uçak biletlerinizin alınmadığını öğrenebilirsiniz. Bu durumlarla karşılaşmamak için neler yapabilirsiniz? Bu soruyu konunun uzmanlarına sorduk. Verilen cevaplar ise ortaktı: “Her ucuza tail satıyorum diyene inanmayın. Araştırın öyle satın alın.”
Boeing 112 milyar dolarlık üretim yapacak Havacılık uzmanları Boeing’in İstanbul’da gerçekleştirdiği “Yatırımcı Forumu” adlı etkinlikte buluştu. Buluşmaya Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Orta Asya’dan otuz yatırımcı katıldı.
TurizmPark uzmanlarından ilkbahara özel öneriler Soğuklar son bulmuş, doğa tüm büyüleyiciliğini gözler önüne sermişken şimdi harika bir tatilin tam zamanı. Bahar tadında harika bir tatil için, Türkiye’nin en önemli seyahat acentalarından TurizmPark, mevsimin en güzel keşif duraklarını sizler için derledi.
İşte Alman tatilcilerin 2014 tercihleri... Alman turizm uzmanlarına göre, Alman tatilcilerin ilk tercihi yıllardır olduğu gibi yine kendi ülkeleri. Türkiye ise 4. sırada geliyor. Zira Türkiye’nin önünde halen İspanya ve İtalya var. Alman turizm uzmanları konuştu: 2014 tatil tercihleri bu yönde olacak:
Toplam 4 sayfa mevcut