Ali Bilir'den turizme dair önemli değerlendirmeler

Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan EMITT’in açılış törenine TÜRSAB’ı temsilen Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Eker, Hamit Kuk, Ceren Anadol, Diyaeddin Şahin, Soner Bacaksız, Bölge Temsil Kurulu ve İhtisas Başkanları ile birlikte Genel Sekreter Melike Ertekin katıldı.

Ali Bilir'den turizme dair önemli değerlendirmeler

Dünyanın en büyük dört turizm fuarı arasında yer alan EMITT’in açılış törenine TÜRSAB’ı temsilen Başkan Yardımcısı Ali Bilir, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Eker, Hamit Kuk, Ceren Anadol, Diyaeddin Şahin, Soner Bacaksız, Bölge Temsil Kurulu ve İhtisas Başkanları ile birlikte Genel Sekreter Melike Ertekin katıldı.

Ali Bilir'den turizme dair önemli değerlendirmeler
31 Ocak 2020 - 10:57

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir, EMITT’in sektör için büyük önem taşıdığını vurguladı. Bilir; “Bizler sektörün tüm paydaşları olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, ülkemizde daha fazla ziyaretçiyi misafir edip daha çok gelir sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Üyelerimizle Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalamak için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak her türlü çabayı göstermeye devam edeceğiz. EMITT, bu çalışmalarımızı değerlendirip daha geniş kesimlere sunabileceğimiz önemli bir organizasyon” dedi.

“TANITIM VE PAZARLAMA ÇALIŞMALARINA YOĞUNLAŞMALIYIZ”
Dünyada turizm algısının değiştiğine dikkat çeken Bilir; “Teknolojik gelişmeler, hızla değişen demografik yapı ve küresel iklim değişiklikleri geleceğin turizmini yeniden şekillendiriyor. Dünyadaki bu gelişmelere kendimizi adapte etmeliyiz. Türkiye, gastronomiden kültüre, kongreden sağlık turizmine, kitle turizminden kış turizmine, spordan inanç turizmine kadar birçok farklı segmentte önemli bir gelişim potansiyeli barındırıyor. Bu alanlarda atacağımız adımlarla ülkemizi dünya turizminde daha üst basamaklara taşıyabiliriz.  Bunu sağlamak için tanıtım ve pazarlama çalışmalarını yoğunlaştırmamız da büyük önem arz ediyor. Seyahat acentalarının tanıtım ve pazarlama noktasındaki önemi çerçevesinde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak, ülkemizin dünya turizminde daha çok tanıtılması ve üst basamaklara tırmanması için üzerimize düşen sorumlulukların bilincinde olarak var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu.

VALİ VE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TÜRSAB STANDINA ZİYARET
Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, TÜRSAB standını ziyaret ederek Yönetim Kurulu Üyeleri ve Batı Karadeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ercan Güner ile birlikte bölge turizmini hareketlendirmek için yapılabilecek çalışmalar hakkında görüşme gerçekleştirdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki heyet de TÜRSAB standını ziyaret etti. TÜRSAB’ın turizm için önemine değinen Fatma Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleriyle dünyaya ün salmış lezzetleriyle UNESCO listesinde yer alan gastronominin başkenti Gaziantep’e daha çok turist getirebilmek için seyahat acentalarıyla yapılabilecek iş birlikleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.

EMITT KAPSAMINDA TÜRSAB HEYETİ FİLİSTİN TURİZM VE ESKİ ESERLER BAKANI RULA ALBANDAK İLE BİRARAYA GELDİ
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Şahin ve Genel Sekreter Melike Ertekin, Filistin standında Turizm ve Eski Eserler Bakanı Rula Albandak ile bir araya geldi. İki dost ülke olan Filistin ve Türkiye’nin kültür, turizm alanındaki ilişkilerinin güçlendirilmesi yönünde iş birliği olanakları oluşturulması, sorunların çözülmesi yönünde görüşme gerçekleştirdi.

SEKTÖR LİDERLERİ 2020 TURİZM ÖNGÖRÜLERİNİ ANLATTI
EMITT Fuarı, sektör temsilcilerinin Türkiye’nin 2020 turizm öngörülerini paylaştığı Başkanlar Forumu’nu da ev sahipliği yaptı. Turizm Eski Bakanı Bahattin Yücel’in yönettiği panelde, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Bilir, TTYD Başkanı Oya Narin ve TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır Türkiye’nin marka algısını, nitelikli turisti çekme stratejileri ve öne çıkan pazarlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Turizm sektörünün 2020 yılı beklentilerinin konuşulduğu panelde TÜRSAB Başkan Yardımcısı Ali Bilir turizm sektörünün ülke ekonomisine katkısına değindi. Bilir; “Turizm sektörü ülkemizin dış ticaret açığını tek başına kapatabilen son derece önemli bir sektör. Ülkemize bu kadar katkı sunan bir sektörün yasal boşluklarının bir an önce kapatılması gerekiyor. Turizm trendlerinin değiştiği bir dünyada 48 yıllık bir yasayla yol almamız her geçen gün zorlaşıyor. Bu durumu bütün sektör paydaşlarının ortak sorunu olarak görüyoruz. Yasal boşluklar kapatıldıktan sonra daha hızlı yol alacağız. Biz sektör paydaşları olarak turizmde kişi başı geliri artırmak için alternatif turizme yönelerek, turizmi 12 aya yayma amacıyla hareket etmeliyiz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum