Emsalsiz Bir Orta Avrupa Turu'na Ne Dersiniz ?

Orta Avrupa’nın masalsı başkentlerini keşfedeceğimiz, her mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapan şehirlerde Slav Avrupa turu...

Emsalsiz Bir Orta Avrupa Turu'na Ne Dersiniz ?

Orta Avrupa’nın masalsı başkentlerini keşfedeceğimiz, her mevsim farklı güzelliklere ev sahipliği yapan şehirlerde Slav Avrupa turu...

Emsalsiz Bir Orta Avrupa Turu'na Ne Dersiniz ?
03 Ekim 2019 - 11:55

Turun ilk gününde Avusturya’nın Viyana’dan sonraki en büyük şehri olma özelliği taşıyan Graz’ı keşfedeceğimiz şehir turunda Old Town (Eski Şehir), Hauptplatz (Ana Meydan), Mur nehri, Saat kulesi, Eggenberg sarayı, Barok ve Gotik tarzın hakim olduğu, İtalyan mimarlar tarafından tasarlanmış kırmızı çatılı ve tarihi binalar panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır.

Sonrasında ise rotamızı Salzburg’a çevireceğiz. Salzach Nehri'nin ikiye böldüğü, klasik müziğin büyük ismi Mozart'ın şehrinde rehberimiz eşliğinde yapacağımız keyifli yürüyüş turumuzda Arnavut kaldırımlısokakları, Mozart’ın evi ve Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi görülecek yerler arasındadır.

Salzburg’da geceleme sonrası sabah Prag’a doğru yola çıkılacak ve Prag’da şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi’ni göreceğiz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilecekler.

Üçüncü gün dileyen misafirlerimiz tüm gün şehri keşfederken dileyen misafirlerimiz ise gündüz ekstra düzenlenecek Karlovy Vary turunda, 17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dvorak’ın Mozart`ın, Goethe’nin Beethoven’in, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem tur sonrası serbest zamanda kristal, porselen, granat, kehribar taslarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda vakit geçirme fırsatı yakalayacaksınız.

Dördüncü gün Prag’a 160 km uzaklıktaki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkeziniFraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykelini görme fırsatı yakalayacaksınız.

Beşinci gün Viyana’ya varacağız ve Opera, Üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve müzeler bölgesini ziyaret edeceğiz.

Altıncı gün ise önce Bratislava’ya uğrayıp Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi binayı gördükten sonra rotamızı Budapeşte’ye çevireceğiz. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera ve Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasında olacak. Akşam yapılacak ekstra turda ise Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçirme şansınız olacak.

Yedinci gün dileyen misafirlerimiz tüm gün şehri keşfederken dileyen misafirlerimiz ise gündüz ekstra düzenlenecek Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna katılabilirler. Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Tuna Nehri üzerinde tekne turuna katılarak  iseAvrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız.

Sekizinci günün sabahı dönüş yapacağımız Orta Avrupa turundan, seyahat tutkunları olarak en muhteşem anılarınızı biriktirerek döneceksiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum