GAP Turları fırsatlarını kaçırmayın

Yıllardır istiyor fakat bir türlü gidemiyor musunuz? Bir türlü uygun tur bulamayıp sürekli erteliyor musunuz? O halde artık sizin zamanınız!

GAP Turları fırsatlarını kaçırmayın

Yıllardır istiyor fakat bir türlü gidemiyor musunuz? Bir türlü uygun tur bulamayıp sürekli erteliyor musunuz? O halde artık sizin zamanınız!

GAP Turları fırsatlarını kaçırmayın
21 Ekim 2018 - 05:03 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 00:21

Bizimle gezmeye başlayın unutulmayacak bir GAP turu geçirin!

Üzerinde yaşadığımız topraklar bunca yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapan, uçsuz bucaksız bir kültür hazinesiyle bizlere tarihin içinde yaşama şansını sunuyor. Peki böyle bir hazine içinde neden sadece Ege ve Akdeniz ile sınırlı kalıyoruz?

Görmemiz gereken en önemli yerlerden biri GAP. Geçmişte yaşan halkların dahi bu bölgeyi seçmesi elbette tesadüf değil.

Antakya’nın tadını damağınızda bırakan  yemekleri; Gaziantep’in meşhur Zeugma mozaiklerini; Adıyaman’da Kommagene Krallığı’nın günümüze gelen, Nemrut Dağı’nın tepesinden kenti izleyen Tanrı heykellerini; çok yakında sular altında kalacak olan, İslamiyet için de çok önemli bir yere sahip olan Hasankeyf’in ilk camilerini; Mardin’in göz bebeği, telkari sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz Midyat’ı; Şanlıurfa’nın kültür tarihini, Göbeklitepe’sini, yemeklerini Şehrin İstanbul farklıyla gezin, fotoğraflayın ve asla unutulmayacak deneyimler kazanın! Siz de göreceksiniz ki korkmadan gezebildiğimiz yerler buralar aslında.

Her bir şehrin kendine özgü havası, köklü bir tarihi var. Belki de bu kentlerden en çok merak edileni Mardin ve Urfa. Süryani’siyle, Ezidi’siyle farklı etnik kökenli insanların birleşebildiği bir şehir Mardin, Dinler tarihini değiştiren Göbeklitepe’siyle Urfa. Biz bu şehirleri daha da merak ettik ve her sokağını, her köyünü gezebileceğiniz bir rota daha çıkardık.

Biz neden mi farklıyız? İşte tam da bu yüzden farklıyız. İşine aşık hocalarımız, gezginlerden oluşan, merakını kaybetmeyen ve öğrenmeyi asla bırakmayan bir ekiple birlikteyiz. Sizin de bu ekibe dahil olmanızı istiyoruz.  Çünkü biz bize dost olun istiyoruz, Anadolu’nun bir bölgesini gezerken aslında orasının kültürünü, geçmişini, bugününü her şeyini sizlere göstermek istiyoruz.

Az kişiyle yapıyoruz fakat her yeri yapıyoruz.Tur demek yalnızca fotoğraf demek değildir; tur demek yalnızca bilgi demek değildir; tur demek sadece gezmek de değildir.

Tur demek bunların hepsidir; yeni yerler keşfetmek, samimi dostluklar kurmak, farklı tecrübeler edinmek, hayran olunacak fotoğraflar çekmek demektir. Bu yüzden bu sonbaharda yıllardır ertelediğiniz GAP Turunda bizimle olun, hep beraber keşfedelim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum