Muhteşem bir Orta Avrupa turu sizleri bekliyor

Eğlencesiyle olduğu kadar tarihin en derin ve olağanüstü doğasıyla bezeli Lubjuana, Maribor, Budapeşte, Viyana, Prag ve Salzburg sizleri bekliyor.

Muhteşem bir Orta Avrupa turu sizleri bekliyor

Eğlencesiyle olduğu kadar tarihin en derin ve olağanüstü doğasıyla bezeli Lubjuana, Maribor, Budapeşte, Viyana, Prag ve Salzburg sizleri bekliyor.

Muhteşem bir Orta Avrupa turu sizleri bekliyor
17 Temmuz 2019 - 13:11 - Güncelleme: 26 Temmuz 2019 - 02:43

Lubjuana… Avrupa’nın Ejderha Heykelleri ve yeşili ile ünlü başkentin sokaklarında kendinizi unutacak ve Bled Gölü’nü göreceksiniz. Avrupa’nın en güzel görülmesi gereken gölleri arasına giren Bled Gölü’nde unutulmaz anlar yaşayacaksınız. Ardından Slovenya’nın Drava Nehri kıyısında inşa edilmiş olan tarihi şehir Maribor sizi büyüleyecek.

Tatil severleri bir sonraki rota olan Budapeşte karşılayacak. Kentin yüzlerce yıllık öyküsünü dinlemek ve kalenin tepesinden ışıklarla bezenmiş muhteşem manzarayı izlemek için Budapeşte Kalesi’ne çıkın. Gözlerinizi kırpmadan izlemek isteyeceğiniz güzellikler bunlarla sınırlı değil kuşkusuz.

Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Tarihi Opera Binası, Kahramanlar Meydanı; sizi tarihin güzellikleriyle buluşturacak. Ardından yönünüzü Peşte’ye çevirin. Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatının ardından Peşte’de güzel barlardan birine oturun ve geleneksel Macaristan içeceklerini yudumlayın.

Viyana… Opera, üniversite, Parlamento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasında. Viyana’nın eğlence merkezi olan GrinzigTepeleri’ne gidilerek bölgenin en sevilen restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar ve Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz anlar yaşayacaksınız.

Prag… Panoramik şehir turunda Küçük Mahalle, Charles IV. Köprüsü, Eski şehir Meydanı ve Astronomik Saat Kulesi’ni mutlaka ziyaret edin. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleri ile birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.

17’nci ve 18’nci yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 yılında kaldığı oteli, Dvorak’ın Mozart’ın, Goethe’nin Beethoven’ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Petro’nun ve Puşkin’in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerilerde ziyaret edilecek yerler arasında.Tatil severlerin bu turda ilk rotası Salzburg olacak. Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri olan Göller Bölgesi’nin kendine has mimarisi ve eşsiz doğasını birleştiren kasabalarını görme fırsatı bulacaklar. Bununla birlikte Avusturya’nın en güzel köylerinden biri olan Hallstatt, Salzach Nehri’nin ikiye böldüğü, klasik müziğin büyük ismi Mozart’ın Şehri, Arnavut kaldırımlı sokakları, Mozart’ın Evi, Mirabell Sarayı’nın barok bahçesi de görülecek yerler arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum