TravelShop Turkey'den Turizme Büyük Hizmet

TravelShop Turkey, bir uluslararası online turizm çalıştayını daha başarıyla tamamladı.Bu kez her biri Düğün, Festival, Event, Ekoturizm ve Gastronomi Turizmi alanında uzman olan dünyanın önde gelen Turizm Sivil Toplum Kuruluşları başkanları bir araya geldi.Etkinliğe 107 ülkeden 1154 Turizmci kayıt yaptırdı.

TravelShop Turkey'den Turizme Büyük Hizmet

TravelShop Turkey, bir uluslararası online turizm çalıştayını daha başarıyla tamamladı.Bu kez her biri Düğün, Festival, Event, Ekoturizm ve Gastronomi Turizmi alanında uzman olan dünyanın önde gelen Turizm Sivil Toplum Kuruluşları başkanları bir araya geldi.Etkinliğe 107 ülkeden 1154 Turizmci kayıt yaptırdı.

TravelShop Turkey'den Turizme Büyük Hizmet
24 Mayıs 2020 - 12:14 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 12:39
Reklam

Dünyada ilk kez birbirinden farklı alanlardaki Turizm STK’larının aynı panelde konuşmacı olarak bir araya gelmesine, bilgi ve tecrübelerini paylaşmasına ve kıtaların online olarak birleştirilmesine vesile olan bu önemli organizasyonun mimarı TravelShop Turkey’in Genel Müdürü Murtaza Kalender’in görüşlerini aldık.

Kalender yaptığı açıklamada; “Daha önce beş kez başarıyla tamamladığımız Turizmde Moral ve Motivasyon Çalıştayımızın 6.sını dünyanın en yeni trendleri olan ve en çok para harcanan sektörlerinin başında gelen Düğün, Festival,  Event, Eko Turizm, Gastronomi Turizmi alanlarında faaliyet gösteren dernek başkanlarıyla birlikte gerçekleştirdik.Organizasyonumuza  Dünya Tur Operatörleri Birliği Başkanının da konuşmacı olarak katılması Turizm camiamız ve ülkemiz adına çok önemliydi.

Yapmış olduğumuz çalıştayların amacı; Ülkemizde turizmi 81 ile yaymak ve 12 ay sürdürülebilir Turizmi olgusu yaratmak.Bu anlamda ifade etmek isterim ki;  yapmış olduğumuz bu çalışmalar ülkemiz ve Turizm sektörü adına büyük önem arz ediyor.Çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.

Bir sonraki Online çalıştayımız 10 Haziran 2020 tarihinde ve saat 17:00’de gerçekleşecek. Aşağıda linkten tüm sektör temsilcilerimiz ücretsiz kayıt olarak katılım gösterebilirler.

www.travelshopturkey.com/OnlineMeeting.html 

Ayrıca, geliştirdiğimiz iyi işbirliği  ve desteklerinden dolayı ISTTA’ya çok teşekkür ederim. Bizler motivasyon ustasıyız. Turizmde karamsarlığa yer yok” İfadelerini kullandı.Etkinliğe katılan ve her biri dünya turizminde söz sahibi olan turizmciler önemli açıklamalarda bulundular.

Uluslararası Destinasyon Düğünleri Profesyonelleri Derneği (IADWP) Başkanı ve Kurucusu Bayan Kitzia Morales açıklamasında: “Düğün Turizmi dünyada çok önemli bir yere sahip, insanlar artık değişik ülkeler ve şehirlerde düğün yapmaya başladılar. Dünyada en çok para harcanan organizasyonların başında elbette Düğünler geliyor. 2021 yılında tekrar düğünler gündeme gelecek.” İfadesini kullandı.

Modern Gastronomi Turizminin kurucusu ve Dünya Gastronomi Seyahatleri Derneği (WFTA) Başkanı Bay Erik Wolf’un açıklamaları şu şekildeydi: “Dünyada yeme içme kültürü yani Gastronomi Turizmi hızlı bir tırmanışta. Bizler, sadece bir ülkenin yemek kültürünü değil, tarih, yaşam biçimi ve doğasını da tanıtıyoruz. Bu açıdan WFTA, çok önem arz eden bir organizasyon. Bizler, elimizden geldiğince dünyanın farklı yemek kültürlerini tanıtmaya çalışıyoruz.”

Uluslararası Festival ve Etkinlik Derneği (IFEA World) Başkan ve CEOsu Bay Steven Wood Schmader ise konuşmasında: “ Biz dünyada birçok festival ve etkinliği organize eden bir dernek olarak Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biriyiz denilebilir. Şu anda bütün müşterilerimiz bu salgının sonlanmasını bekliyor. 2021 yılının ilk çeyreğinde bu tur etkinlikler hızla ve daha önce olduğu gibi devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

Uluslararası Eko Turizm Örgütü (TIES) Direktörü Bay Jon Bruno; “Biz Eko turizmi temsilen dünyada en çok farkındalık yaratan, doğanın dokusunu koruyan bir derneğiz. Bizim müşterilerimiz daha bilinçliler.Doğayı, mevcut kültürü ve yaşam formlarını koruyup kollayan bir kitleye sahibiz. Dünyanın birçok ülkesinden üyelerimiz mevcut. Covid 19 Pandemisinden dersler çıkararak doğayla barışık bir şekilde, çevreyi ve havayı kirletmeden etkinliklerimize kaldığı yerden devam edeceğiz.” dedi.   

Güney Hindistan Global Tur Operatörleri Derneği (SIGTOA) Başkanı Bay Kishore KV ;“ Hindistan, dünyaya en çok turist gönderen ülke. Özellikle Türkiye’ye seyahat başı çekiyor.Pandemi sonrası Türkiye yine en popüler destinasyonlardan biri olacaktır.”

ISTTA Başkan Yardımcısı Eyüp Babür: “İstanbul dünya Turizminin en gözde destinasyonlarından biri, birçok uluslararası marka ve yerel zincirleriyle şimdiden gerekli önlemleri aldık.İstanbul Pandemi sonrası çok kısa sürede toparlanacak bir destinasyon.”
 
Bodrum Tanıtma Vakfı üyesi Zeynel Kılıç: “Bodrum Haziran itibariyle turizme açılacak ve bu konuda gerekli tüm hazırlıklar tamamlandı.”

Etkinliğin soru- cevap bölümünün ardından kapanış konuşmasını yapan Murtaza Kalender, katılımcı ve konuşmacılara teşekkür ederek, Turizmin kıtaları birleştiren, kültürleri bir araya getiren, insanları mutlu edip motivasyonlarını sağlayan en saygın meslek guruplarından birisi olduğuna bu nedenle turizme sahip çıkılması gerektiğine değindi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum