Antalya Destinasyon Tanıtım Seferberliği Başlıyor

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle durma noktasına gelen turizm sektöründe, Antalya’yı destinasyon olarak daha iyi anlatıp pazarlanması için bir grup turizm ve iletişim profesyoneli tanıtım seferberliği başlattı.

Antalya Destinasyon Tanıtım Seferberliği Başlıyor

Tüm dünyada etkisini gösteren koronavirüs nedeniyle durma noktasına gelen turizm sektöründe, Antalya’yı destinasyon olarak daha iyi anlatıp pazarlanması için bir grup turizm ve iletişim profesyoneli tanıtım seferberliği başlattı.

Antalya Destinasyon Tanıtım Seferberliği Başlıyor
15 Nisan 2020 - 13:00

Dünyaca ünlü pazarlama ve iletişim uzmanlarının “dünyada destinasyon pazarlaması, bölgeye güven ön plana çıkacak” söyleminin üzerine birçok tatil destinasyonunun bölgelerini tanıtmak için harekete geçmiş olması, Antalya’da gönüllük esasına göre bir araya gelen bu lokal destinasyon tanıtım grubunun oluşmasına vesile oldu. 

Kolları sıvadık ve iletişim seferberliğine başladık!

Antalya Destinasyon Tanıtım Hareketinin manifestosu; Antalya’nın turizm gönüllüleri olarak misafirlerimize bir mektup yazıp, onlar evindeyken bu zor günlerde bizi unutmamalarını, Antalya’yı hatırlamalarını sağlayalım istedik. Herkesin evde kaldığı ve çok sıkıldığı bu günlerde #StayHomeDreamAntalya etiketiyle misafirlerimize Antalya’da yapacakları güzel tatili ve etkinlikleri hatırlatalım!

Şu an buraya gelemeseler de misafirlerimizin hep yanlarında olduğumuzu ve tatil yaptıkları ülkenin hep Türkiye, geldikleri turizm cennetinin hep Antalya olmasını dilediğimizi anlatalım!

Kampanya kapsamında misafirlerimize kısa bir mektup yazdık, onlardan şimdi evde kalmalarını ve Antalya’yı hayal etmelerini istedik. Bugünler geride kaldıktan sonra da en çok tercih edilen, bilinen bir turizm bölgesi olmak için, şimdi hem misafirimize hem de Antalya’ya sahip çıkma zamanı! 

Antalya nasıl bir yöntem ile tanıtılacak?
Tanıtım gönüllülerin amacı sosyal ağları etkili kullanarak, Antalya’ya ilişkin güçlü bir sosyal etkileşim süreci gerçekleştirmek. Yani amaç sosyal ağlarda milyonlara ulaşarak tek sesle, Antalya adına güçlü bir mesaj verebilmek.
 
Profesyonel bir şekilde, Antalya görüntülerinden derlenen videoda “misafirlere mektup” şeklinde İngilizce bir seslendirme ile Antalya’ya ilişkin motive edici, etkileyici bir mesaj iletilmektedir.  Videoda hedef kitleye; “güzel günlerin geleceği, yine Antalya’da o özlenen tatili yapabilecekleri ve tatilleri boyunca güvende olacakları” anlatılmaktadır.
Gönüllü ekip kimlerden oluşuyor? Sektörden nasıl bir destek bekliyorlar?
Ağırlıklı olarak iletişim ve turizm profesyonellerinden oluşan Antalya Destinasyonu Tanıtım Hareketi tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak ilerliyor. Gönüllü topluluğun sektörden ve özellikle otellerden beklentisi; sosyal ağlarında paylaşmak için hazırladıkları içerikleri, destinasyon tanıtımına uygun, bu stratejiye paralel hazırlamaları. Ve sosyal ağlardaki içerik paylaşımlarında mutlaka #StayHomeDreamAntalya etiketini kullanmalarıdır.
 
Diğer Popüler destinasyonlar kendilerini tanıtmak adına neler yapıyor?

•Dünya Turizm örgütü UNWTO : "By staying home today, we can traveltomorrow”.#TravelTomorrow, Seyahat ve turizm sektörü adına genel bir vurguyla dünyada iletişim faaliyeti sürdürüyor!

•Portekiz #Cantskiphope, mesajı ile insanların tatil planlarından vazgeçmemeleri, umutlarını yitirmemeleri gerektiği konusunda bir mesaj ile iletişim sürdürüyor.

•Yunanistan #greecefromhome,manifestosuyla insanların evde kaldığı sürece Yunanistan’ı hatırlamaları için sosyal ağlarda kitleleri motive ediyor.

•Abu Dhabi#StayHome, #StaySafe mesajını veriyor.

•Norveç ‘Dreamnow, visitlater’ diyor!

•Güney Afrika ‘Don’ttravelnow, soyou can tomorrow’, ile umut tazeliyor.

•Kanada: ‘Sent withlove’..daha duygusal bir çağrıda bulunuyor.

Her kampanya hem destinasyonu anlatıyor, hem de misafirlerine, geniş kitlelere duygusal bir dokunuşta bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum