Avrupalı otelcilere kaliteli ve yurtdışı menşeili rezervasyon

Dünyanın 1 numaralı B2B yatak bankası olan Hotelbeds, İstanbul'da bugünden itibaren bir hafta boyunca sürecek olan MarketHub Europe etkinliğinde, B2B satış platformunun Avrupalı ​​otel partnerlerine sunduğu yabancı turist sağlayan ezervasyonlarla ilgili bir güncelleme yaptı.

Avrupalı otelcilere kaliteli ve yurtdışı menşeili rezervasyon

Dünyanın 1 numaralı B2B yatak bankası olan Hotelbeds, İstanbul'da bugünden itibaren bir hafta boyunca sürecek olan MarketHub Europe etkinliğinde, B2B satış platformunun Avrupalı ​​otel partnerlerine sunduğu yabancı turist sağlayan ezervasyonlarla ilgili bir güncelleme yaptı.

 Avrupalı otelcilere kaliteli ve yurtdışı menşeili rezervasyon
29 Mayıs 2019 - 11:41

Hotelbeds, Avrupa destinasyonlarına yönelik rezervasyonlarının %86'sının iç Pazar olmadığını belirtmektedir. Ek olarak, Avrupa’ya yapılan otel rezervasyonlarının %28'i Avrupalı olmayan , kıtalararası pazarlardan sağlanmaktadır. Bu oran 2018 yılında 25%’tir.

Avrupa’ya gelen uluslararası turist sayısındaki bu büyümeye en büyük katkıyı, Hotelbeds üzerinden yapılan rezervasyonlarda, yıllık %40 artış ile Çin kaynak pazarı sağlamıştır. Çin Hotelbeds’in , Avrupa’ya olan rezervasyon hacmi sıralamasında en büyük 6. kaynak pazar olarak yer almaktadır.

Hotelbeds global direktörü Carlos Muñoz, “Avrupalı ​otel partnerlerimize istikrarlı bir ivme ile yüksek oranda yabancı kaynak pazarlardan reservasyon sağlayabildik ve bu reservasyonların yine önemli bir kısmı ABD, Japonya ve Orta Doğu menşeili reservasyonlardan oluşmaktadır.

Bu rezervasyonların artışı yalnızca bir otelin dağıtım karışımını tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek gelir getiren, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan, otelde daha fazla harcama yapan ve hatta daha sık geri gelen misafir profili de sunar . Tur operatörleri, seyahat acenteleri, havayolu web siteleri, ve sadakat ve ödül puan programları  aracılığı ile gelen reservasyonlar başka bir deyişle değeri yüksek reservasyonlardır. Özellikle kıtalararası seyahat eden müşteriler çok daha uzun konaklamakta ve de çok daha fazla harcama yapmaktadırlar.

Bugün Çin kaynak pazarındaki patlama ile birlikte, Avrupa’nın uluslarası müşteri yüzdesi artmaktadır.. Bugün Markethub Europe’da açıkça diyebiliriz ki; Son bir kaç yıl boyunca Çinli gezginleri, Avrupa’daki otellere en iyi şekilde nasıl çekeceğimiz konusunda farkındalık yaratmak, ve sadece dil konusunda değil, ama aynı zamanda sosyal media, ödeme koşulları, ve Çinli gezginlerin zevklerini anlamak gibi farklı stratejilere odaklı tavsiyelerde bulunarak, Avrupa'daki otel partnerlerimizle bu pazara yönelik beraberce çok çalıştığımızı açıkça söyleyebiliriz.

Şu anda, Hotelbeds sisteminde dünya genelinde toplam 180.000 otel bulunmaktadır ve otellerin çoğu, Hotelbeds’e özel şartlar ve koşullar altında direk kontratlanmış tesislerdir.. Bu büyüme, Hotelbeds'in, global kaynak pazarlardaki B2B ağ erişimine odaklanmış stratejisinin bir karşılığıdır.

B2B üzerinden yapılan rezervasyonlar, otelcilerine genellikle erken rezervasyon yapan, daha fazla ödeme yapan, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan ve varış yerinde iki kat daha fazla harcama yapan kaliteli misafir profili sunar.

MarketHub Europe etkinliği, yalnızca kişiye özel davet olup, Avrupa'daki en önemli Hotelbeds partnerlerinden bazılarının katıldığı üç günlük bir etkinliktir. Katılımcılar tur operatörleri, havayolları, sadakat ve puan kazanma programları sunan sistemleri ile önde gelen seyahat acentası zincirlerinden ve online seyahat acentası kulvarlarından Hotelbeds partnerleridir ve konuklar her bir katılımcı markanın üst düzey yöneticileri ve karar mercileridir.

2009'dan beri düzenli olarak yapılan bu organizasyon olan MarketHub, sektörün lider organizasyonu haline gelmiştir. Amerika'da sekiz, Avrupa'da beş, Asya'da bir kez düzenlenmiş olup,  seyahat endüstrisini bir araya getirmeyi amaç eden önemli bir etkinliktir. İlk MarketHub Europe 2013'te Sevilla'da yapılmış ve o zamandan beri yine Tenerife ve Ibiza gibi İspanya'nın en gözde turizm merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.

MarketHub Europe etkinliği Salı akşamı açılış kokteyli ile başlamıştır.Çarşamba ve Perşembe günleri konferans ortamında ve geceleri özel organizasyonlar ile devam edecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum