Reklam
Reklam
Reklam

Crowne Plaza İstanbul Old City'e yeni genel müdür

Crowne Plaza İstanbul Old City Hotel’in genel müdürlüğü görevine sektörde 27 yılı geride bırakan deneyimli yönetici Tunay Erdal atandı.

Crowne Plaza İstanbul Old City'e yeni genel müdür

Crowne Plaza İstanbul Old City Hotel’in genel müdürlüğü görevine sektörde 27 yılı geride bırakan deneyimli yönetici Tunay Erdal atandı.

Crowne Plaza İstanbul Old City'e yeni genel müdür
10 Aralık 2020 - 12:10

45 yaşındaki Tunay Erdal otelcilik kariyerine 1993 yılında Antalya’da başladı. 1999 yılında Hilton Grubu’na girerek çeşitli pozisyonlarda yer aldı. 2004 yılında Türkiye’de ve dünyada konuk ağırlama endüstrisinde önde gelen yazılım ve donanım çözümlerini sunan, aynı zamanda Micros-Fidelio‘nun bölgesel iş ortağı Protel’e “Eğitim ve Yazılım Uzmanı” olarak geçti. Marriot International, Radisson Hotels ve Accor gibi büyük uluslararası zincirlere ait otellerin otel, satış ve banket yönetim sistemleri (Opera, Fidelio V6) altyapılarını kurdu ve çalışanlarına bu konuda eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdi. Türkiye’de Micros-Fidelio tarafından ilk Opera PMS otel yazılım kurulumunun yapıldığı Sheraton Ankara Oteli’nde, Micros tarafından onaylanmış eğitimci grupta yer aldı. 2007 yılında bir Koç Holding şirketi olan Divan Grubu’na geçerek, bütün Divan Otellerinden sorumlu “Gelirler Müdürü” pozisyonunda çalışmaya başladı. Aynı zamanda Divan Otelleri’nin web sitesinin farklı bir altyapı ve içerikle yeniden kurulum projesini yürüttü.

Bu sayede tasarımı ve gelişmiş altyapısıyla büyük bir başarı elde ederek saygın medya ve bilişim kuruluşları tarafından çeşitli ödüllere layık görüldü. Bu başarılardan sonra Erdal, kurum içerisinde terfi alarak Divan Genel Müdürlükte “E-Ticaret Direktörü” pozisyonuna yükseldi.

Divan Otelleri’nin bütün e-ticaret çalışmalarını, web kanalıyla alakalı iş planlarını, online pazarlama araçlarını, kampanya ve içerik stratejilerini geliştirdi. 2012 yılında Dedeman Grubu’na “Grup Gelirler Müdürü” sıfatıyla katıldı. Dedeman Otelleri’nin merkezi rezervasyon sistemi ve Dedeman Otelleri web sitesi projesini başlatarak hayata geçirdi. Dedeman Otelleri’nin kurumsal web sitesi Altın Örümcek’te halkın favorisi seçildi ve ‘Uluslararası Bilişim Kuruluşları’ alanında ödül kazandı. Tunay Erdal, 2015 yılından itibaren Park Dedeman Levent otelinin açılış süreci de dâhil olmak üzere tüm operasyonunu yöneterek Genel Müdürlük görevinde bulundu. 2017 yılından itibaren ise başarılı çalışmalarından ötürü İstanbul’un köklü otellerinden biri olan “Dedeman İstanbul” oteline atandı ve “Park Dedeman Levent” ile birlikte her iki otelin “Bölge Genel Müdürü” olarak çalıştı.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlayan Erdal, sonraki yıllarda Cornell’de ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde ‘Gelirler Yönetimi ve Dijital & Sosyal Medya İletişimleri’ alanlarında eğitim programlarına katıldı. Tunay Erdal, lisans eğitimine 2020 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde felsefe bölümünde devam etmektedir.

Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam