Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Denizcilik ve sanat The Bodrum Cup'ta bir arada!

34 yıldır Bodrum'da denizcilik ve yelken tutkunlarını bir araya getiren The Bodrum Cup, American Hospital isim sponsorluğuyla başladı. Festival kapsamında bu yıl ilk defa Bodrum Merkez Belediye Meydanı'na The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı kuruldu.

Denizcilik ve sanat The Bodrum Cup'ta bir arada!

34 yıldır Bodrum'da denizcilik ve yelken tutkunlarını bir araya getiren The Bodrum Cup, American Hospital isim sponsorluğuyla başladı. Festival kapsamında bu yıl ilk defa Bodrum Merkez Belediye Meydanı'na The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı kuruldu.

Denizcilik ve sanat The Bodrum Cup'ta bir arada!
17 Ekim 2022 - 10:45

1622 Ekim tarihleri arasında katılımcıları ve misafirleri ağırlayacak olan yarış merkezinde festivalin tarihi, mavi ekonomi, denizlerin korunması gibi denizcilik öğelerinin yanı sıra Bodrum'da yaşayan sanatçıların farklı alanlardaki eserlerine de yer verilecek.
 
American Hospital The Bodrum Cup, bir kez daha unutulmaz yarışlar, özel etkinlikler ve coşku dolu konserlerle geçecek. Festival kapsamında bu yıl ilk defa katılımcı ve misafirler Bodrum Belediye Meydanı'nda kurulan The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat alanında çeşitli etkinliklere 16 – 22 Ekim tarihleri arasında katılabilecekler.
 
Yarış merkezinde gerçekleştirilecek sanat etkinliklerinde Bodrum'da yaptığı sanat organizasyonlarıyla adını duyuran Bodrum Art Melek, performanslar, sergiler ve workshoplar ile yer alacak. 16'sı akşamında bir kokteyl ile açılışı yapılan Yarış Merkezi'nde 17 Ekim'de Özgür Savaş Ecoprint Workshop'ı ile Zeynep Homan ise “Tarihin İlk Kitapları ve Sümerliler” söyleşisiyle yarış merkezinde ziyaretçilerle buluştu. Dijital sanat çalışmalarına da yer verilen yarış merkezinde 1617 Ekim tarihlerinde solo sergileriyle eserlerini görücüye çıkaran Gökhan Doğan,  21 Ekim'de ise “Geyikli Gece” adlı NFT koleksiyonunu ziyaretçilerle buluşturacak. Yarış merkezindeki en hareketli günlerden birisi 21 Ekim olacak. Art Melek'in “Mavi Rota'da” adlı grup sergisi kapsamında 20 değerli sanatçıya ait 12 resim, 2 dokuma, 5 heykel, 1 yerleştirme ile toplam 20 adet eser ziyaretçiler tarafından keşfedilecek. Aynı gün İpek Çankaya QR sanat çalışmalarıyla ve Ersin Tavukçu dijital AR gösterimiyle etkinlik alanına renk katacak.
 
Mert Gökalp, Blue Exile sualtı fotoğraf sergisi ile The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'nda ziyaretçileri festival boyunca mavinin derinliklerinde özel bir yolculuğa çıkaracak.
 
Küratörlüğünü Zerrin Ulusman'ın, görsel yönetmenliğini Mehmet Uyargil'in üstlendiği Yücel Köyağasıoğlu'nun hayatını odağına alan bütünsel sergi 6 farklı lokasyonda ve bir belgesel gösterimiyle ziyaretçilerle buluşacak. Yücel Köyağasıoğlu'nun yaşamı ve çalışmalarını yakından ele alan belgeselin festivale özel gösterimi 21 Ekim Cuma günü 19.30'da The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'nda yapılacak.
 
The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'nda gerçekleştirilecek olan çeşitli etkinliklerle; festivalin mottosu olan “Maviye Güç Katıyoruz”a istinaden mavi ekonomi ve sürdürülebilirlik odağında söyleşiler, gösterimler de gerçekleştirilecek. Organizasyonun sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında ise yarış merkezinde kurulacak olan KADES bilgilendirme masası aracılığıyla KADES uygulaması hakkında farkındalık yaratılacak ve yerleştirilen ekranlarla da uygulamanın tanıtım filmi gösterilecek.
 
Kurulan yarış merkezi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan The Bodrum Cup Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, “American Hospital The Bodrum Cup kapsamında bir kez daha organizasyonumuzu zenginleştirecek çalışmalara imza atıyoruz. Her sene Bodrum'u ve festivalimizi yakından deneyimlemek isteyenler için özel bir alan yaratmak; bu alanda etkinliğimizin çok yönlülüğünü ve sosyal sorumluluk çalışmalarını bir merkezde toplamayı istedik. Buradan yola çıkarak, bu yıl ilk defa Bodrum Belediye Meydanı'nda kurduğumuz The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'mız 16 – 22 Ekim tarihleri arasında katılımcıları ve misafirlerimizi ağırlayacak. Söyleşiler, performanslar, belgesel gösterimleri yapılacak olan bu özel alanda aynı zamanda Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işbirliği ile başlattığımız çalışmalar kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın kadınların acil durumlarda ilgili birimlere ulaşabilmesini sağlayan KADES uygulamasının tanıtımını yapacağız. Kuracağımız bilgilendirme masası ve uygulamanın tanıtım filmlerinin gösterileceği ekranlarla KADES uygulamasına yönelik farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Tüm Bodrum halkını ve festivalimize yakından temas etmek isteyen herkesi The Bodrum Cup Yarış Merkezi ve Sanat Alanı'mıza bekliyoruz.” dedi.

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum