Erdoğan: "Turizm alanlarımızı çeşitlendiriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm sektörünün de artık Türkiye’de “bacasız sanayi” konumuna girdiğini söyledi.

Erdoğan: "Turizm alanlarımızı çeşitlendiriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizm sektörünün de artık Türkiye’de “bacasız sanayi” konumuna girdiğini söyledi.

Erdoğan:
30 Nisan 2019 - 19:47 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 13:32

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2002 yılında 13,2 milyon olan turist sayısını 2018 yılında 46 milyona; turizm gelirlerimizi ise 12,4 milyar dolardan 30 milyar dolar civarına taşıdık.

Hamdolsun 2019 yılına turizmde çok farklı bir ivmeyle başladık. İlk 2 ayda yabancı turist sayımızda yüzde 7,4’lük bir artış oldu. Yaz ayları geldikçe bu sayılar, hiç şüphesiz daha da artacaktır. Bu işsizliği de aşağıya çekecektir. İnşallah 2019 yılında 50 milyon turist rakamına ulaşacağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Turizm alanlarının çeşitlendirildiğini, kültür, kongre, sağlık, termal ve kamp turizmi gibi katma değeri daha yüksek alanlara yöneldiklerini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’yi sadece yaz aylarında değil, yılın 365 gününde turist çeken, turizm geliri elde eden bir konuma getireceklerini açıkladı.

Sayın Cumhurbaşkanımız sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye olarak son 17 yılda hemen her alanda tarihî nitelikte reformlara, rekorlara imza attık. Eğitime eğilirken sağlığı, ulaşıma önem verirken tarımı, turizmi, üretimi asla ikinci plana itmedik. Kümülatif bir anlayışla, hiçbir sektörü dışlamadan, ülkemizi topyekûn kalkındırmanın çabası içinde olduk” 


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum