FTI: "Virüs hala turizm sektörünü etkiliyor "

FTI Touristik, önümüzdeki mali yılda pandeminin zorluklarına göre tasarlanmış mevcut komisyon modeline bağlı kalacak.

FTI: "Virüs hala turizm sektörünü etkiliyor "

FTI Touristik, önümüzdeki mali yılda pandeminin zorluklarına göre tasarlanmış mevcut komisyon modeline bağlı kalacak.

FTI:
23 Eylül 2021 - 08:36 - Güncelleme: 23 Eylül 2021 - 11:14

FTI patronu Ralph Schiller yaptığı açıklamada; "2020/21 yılında ofisler için çok uygun olan basitleştirilmiş bir model geliştirmiştik.Amacımız seyahat acentalarına güvenlik ve likidite sağlamaktı.Bu çabamız sektör tarafından yüksek oranda kabul edildi.Ne yazık ki, virüs hala sektörümüzün hızını belirliyor ve öngörülebildiği kadarıyla şimdilik öyle kalacak.Bu nedenle en uygun şekilde uyarlanmış olan mevcut komisyon modeline bağlı kalmaya ve böylece seyahat sektörünü güçlendirmeye karar kıldık." fadelerini kullandı.

FTI Group markalarıyla 125.000 Euro'dan daha az ciro yapan acenteler, basitleştirilmiş başlangıç ​​programına kaydolmaları koşuluyla yüzde on temel komisyon alabilirler.FTI Group'un tüm markalarının satışları, temel komisyon sınıflandırması hesaplamasına dahil edildi.FTI Touristik, 5vorFlug ve BigXtra'ya ek olarak lüks sağlayıcı Windrose, Drive FTI, Cars & Camper, grup seyahat rezervasyonları ve FTI bilet dükkanı da dahil.

Ofisler bir sonraki mali yılda daha yüksek bir ciro seviyesine ulaşırsa, geriye dönük süper komisyon yürürlüğe girecek ve geriye dönük olarak ödenecek.

Tur operatörü isteğe bağlı komisyon ön ödemelerine de bağlı kalıyor. Bu, seyahat acentelerinin komisyon ödeme zamanını özgürce seçebileceği anlamına geliyor.

FTI, Drive FTI portföyünden yapılan kiralık araç rezervasyonlarını yüzde 15 ve Cars & Camper ürünlerini yüzde on iki ile ödüllendiriyor.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum