HalalBooking satışlarını 33 Milyon Dolara yükseltti

HalalBooking, 2019'da bir önceki yıla göre satışlarını 21 milyon dolardan 33 milyon dolara yükselterek rekor satış kaydetti.

HalalBooking satışlarını 33 Milyon Dolara yükseltti

HalalBooking, 2019'da bir önceki yıla göre satışlarını 21 milyon dolardan 33 milyon dolara yükselterek rekor satış kaydetti.

HalalBooking satışlarını 33 Milyon Dolara yükseltti
07 Eylül 2020 - 17:03

Koronavirüs salgınının başlaması ve ardından dünya çapında karantina kurallarının uygulanması ile birlikte, HalalBooking, tüm seyahat şirketleri gibi, Mart'tan Haziran'a kadar neredeyse hiç satış kaydetmedive çok sayıda iptal ve erteleme işlemini çözüme ulaştırdı.

HalalBooking, bir önceki yıla kıyasla, Ağustos 2020'de satışlarda ulaştığı rakamlarla şaşırtıcı bir başarıya imza atarak hızla eski performansına geri dönüş sağladı.

Şirket CEO'su Elnur Seyidli açıklamasında : “Helal özellikli seyahat hizmetlerimiz dünya çapında helal bilinçli seyahat severlerin gerçek ihtiyaçlarını karşıladığından dolayı, HalalBooking'in hızla büyümeye döneceğine dair güvenim her zaman tamdı. Bir önceki yıl 2.6 milyon dolar olan satışlarımız Ağustos 2020'de 2.7 milyon dolara çıktı.Bu durumun müşterilerimizin HalalBooking'e olan büyük güveninin ispatı olduğuna inanıyorum.

Covid salgını sırasında son derece zorlu koşullarda bu güveni sürdürmek için çok çalıştık. Müşteri hizmetleri ekibimiz, seyahat planları bozulan müşterilerle adil ve verimli bir şekilde ilgilenmek için çok çalıştı. Eve daha yakın bir konumda tatil yapmak isteyen müşteriler için Avrupa lokasyonlarında binlerce yeni otel ve villa ekleyerek ve müşterilerimize daha fazla esneklik sunmak için "sonra öde" ve "ücretsiz iptal" seçenekleri de dahil olmak üzere çok sayıda farklı ödeme seçeneği getirerek sürece hızla adapte olduk.” ifadelerini kullandı.

Seyidli aynı zamanda şirket hedeflerini de paylaştı: “Bu hızlı iyileşme, çevrimiçi platformumuzu hem tedarik hem de müşteri kazanımı açısından büyütmek için artık harika bir konumda olduğumuz anlamına geliyor. Zaten gücümüzü kanıtladığımız Avrupa pazarlarının ötesine geçmeyi ve işleri gerçekten hızlandırmayı planlıyoruz. Yakın zamanda büyümemizi hızlandırma ve 2024 yılına kadar 1 milyar dolarlık değerleme hedefimize ulaşma kararı aldık.

Küresel bir pandeminin en kötü senaryosuna karşı denediğimiz ve test ettiğimiz başarılı bir iş modelimiz var ve zaman kaybetmek istemediğimiz için bu hafta B Serisi aşamasında 20 milyon dolarlık risk sermayesi toplamak için bir girişim başlatıyoruz. 2019'un sonunda birkaç melek yatırımcı tarafından yapılan 2 milyon dolar tutarında nispeten küçük fona sahip olduğumuzdan dolayı bu bizim için heyecan verici bir adım.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum