"M.I.C.E Acentaları sektörün sessiz kahramanları"

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri M.I.C.E endüstrisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.Sayın Boynueğri'nin açıklamalarını paylaşıyoruz.

"M.I.C.E Acentaları sektörün sessiz kahramanları"

TÜRSAB Başkan Yardımcısı Selçuk Boynueğri M.I.C.E endüstrisi hakkında değerlendirmelerde bulundu.Sayın Boynueğri'nin açıklamalarını paylaşıyoruz.

04 Nisan 2019 - 13:02 - Güncelleme: 04 Nisan 2019 - 13:14

TÜRSAB ve Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı olarak, bu sene 7’incisi gerçekleştirilen ACE of M.I.C.E. Awards, Etkinlik ve Toplantı Ödül Töreni’ne ev sahipliği yapmayı çok anlamlı buluyoruz.

TÜRSAB olarak M.I.C.E endüstrisinde hizmet veren yaklaşık 400 seyahat acentamızı, turizm sektöründe yarattıkları katma değerli hizmetler için çok önemsiyoruz. Bu ihtisasta faaliyet gösteren acentalarımız, stratejik sektör olarak ilan edilen turizm sektöründe çok önemli işler yapıyorlar.

Yurt dışındaki toplantı, kongre ve organizasyonları takip ederek, ülkemize kazandırmak için diğer ülke ve şehirlere karşı bayrak taşıyıcımız oluyorlar. İhalelere katılıp, kıyasıya bir rekabete giriyorlar. Kazandıkları uluslararası işler sayesinde de normal bir turiste göre üç kat daha fazla döviz girdisi sağlıyorlar. Yani hizmet ihracatı yapıyorlar.

Ulusal alanda ise; tatil sezonunun tam tersi olan bahar ve kış aylarında düşük turizm sezonunda ulusal toplantı, etkinlik ve kongre organizasyonlarını gerçekleştirirken, doluluk oranları düşük olan otellerimizi dolduruyorlar. Aynı zamanda kırktan fazla sektöre iş imkanı ve istihdam yaratıyorlar. Ülke ekonomimize böylesine önemli katma değer yaratan acentalarımız, turizm sektörünün sessiz kahramanlardır.

Başarılı bir toplantı ve kongre organizasyonu için gerekli olan, çalışma disiplini, azim, sanat ve vizyonu, eksiksiz yerine getirerek yarattıkları muhteşem organizasyonlar sayesinde ülkemizin tanıtımında da paha biçilemez bir rol üstlenen meslektaşlarımıza çok teşekkür ederiz.

Bu vesile ile 7’incisi gerçekleşen Ace Of M.I.C.E. Awards, Etkinlik ve Toplantı Ödül Töreni’ni düzenleyen Turizm Medya Grubu’na, desteklerini esirgemeyen kamu ve özel kurumlara, yarışmaya projeleri ve yatırımlarıyla katılan tüm adaylara da teşekkür ederiz.

M.I.C.E. endüstrisinde faaliyet gösteren başta acentalarımız olmak üzere herkese selam ve saygılarımızı sunarız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum