TUI fly Germany filosunu azaltacak

TUI fly Germany yakında filo azaltımı ile ilgili görüşmelere başlamak istiyor

TUI fly Germany filosunu azaltacak

TUI fly Germany yakında filo azaltımı ile ilgili görüşmelere başlamak istiyor

TUI fly Germany filosunu azaltacak
22 Haziran 2020 - 10:39 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 10:51

TUI fly Germany Genel Müdür Oliver Lackmann, TUI fly GmbH Denetim Kurulu'nun Hannover'deki toplantısından sonra şu açıklamaları yaptı:

"Bugünkü toplantıda yönetim, TUI fly Germany'nin yeniden yapılandırılması planlarını yine TUI fly denetleme kuruluna sundu ve değişiklik ihtiyacını ayrıntılı olarak açıkladı.Kimse bu kararları  kolay almıyor, ne ben kendim yönetim direktörü,ne uçuş kaptanı, ne de denetleme kurulu. Ama TUI filosu, Alman TUI tur operatörünüzün müşteri tabanı için çok büyük. Bu filo azaltmalı ve daha çok çalışmalıyız Grubun beş havayolunda da birlikte hareket ediyoruz.Aksi takdirde, birinci sınıf tatil uçuşu sağlayıcısı olarak, diğer havayolları üzerindeki rekabet dezavantajımızı daha da artıracağız.

Corona salgını öncesinde bile, Alman havayolu pazarı önemli ölçüde aşırı kapasite ve şiddetli bir fiyat rekabeti ile karakterize edildi. Korona salgını, özellikle tatil ilanları için havayolu sektöründe ciddi aksamalara yol açtı. TUI fly'ın düzenli işi Mart ortasından bu yana tamamen durdu. Tahminlere göre, önümüzdeki yıl hava trafiği 2019'daki hacminden hala önemli ölçüde düşük olacak." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum