Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

TÜRK HAVA YOLLARI "AKDENİZ TURİZM ÖDÜLÜ"NÜN SAHİBİ OLDU !

Küresel havayolu sektörünün öncüsü Türk Hava Yolları, Akdeniz Turizm Vakfı (Mediterranean Tourism Foundation) tarafından bu yıl 8.si düzenlenen prestijli ödül töreninde “Akdeniz Turizm Ödülü”nün sahibi oldu.

TÜRK HAVA YOLLARI "AKDENİZ TURİZM ÖDÜLÜ"NÜN SAHİBİ OLDU !

Küresel havayolu sektörünün öncüsü Türk Hava Yolları, Akdeniz Turizm Vakfı (Mediterranean Tourism Foundation) tarafından bu yıl 8.si düzenlenen prestijli ödül töreninde “Akdeniz Turizm Ödülü”nün sahibi oldu.

TÜRK HAVA YOLLARI
04 Aralık 2023 - 15:05

Bu ödül, havayoluna Akdeniz turizmine katkıları ve bölgesel iş birliğini destekleme çabaları sonucunda layık görüldü.

2013 yılında kurulan ve bölge barışı, iş birliği ve refahını teşvik eden Akdeniz Turizm Fuarı, Akdeniz genelinde sürdürülebilir turizm potansiyelini artırmayı amaçlıyor. Vakıf, hükümet temsilcileri, uluslararası örgütler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarının önde gelen kültürel, toplumsal ve düşünce liderlerinin katılımıyla düzenlediği bu forum ile Akdeniz turizm gündemini şekillendirmeyi hedefliyor.

Genel oturum toplantısının yanı sıra uzmanlık atölyeleri ve tartışma platformunun yer aldığı forumun bu yılki açılış konuşması Malta Turizm Bakanı Clayton Bartolo ile Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve organizasyonun Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat tarafından gerçekleştirildi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal EkşiAkdeniz Turizm Vakfı Başkanı Tony Zahra ve Vakfın Genel Sekreteri Andrew Agius Muscat tarafından verilen ödülü alırken; “Bu hiç şüphesiz ülkemizin bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları’na verilen oldukça kıymetli bir paye. Tarihten bu yana önemli ve belirgin bir unsuru olduğumuz coğrafyamızın etkin turizm potansiyeline çok daha sürdürülebilir bir boyut kazandırmak için tüm paydaşlarımızla birlikte çalışıyor, bunun için hatırı sayılır mesai harcıyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvesini görmek bizler için büyük mükafat ve bu doğrultuda Akdeniz Turizm Vakfı’nın (Mediterranean Tourism Foundation) bu önemli ödülü ile de bunu taçlandırmış olmak mutluluk verici. Bizi bu ödüle layık gören tüm organizasyon yetkililerine Türk Hava Yolları ailesi olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Aynı etkinlikte düzenlenen “Tomorrow on Board” panelinde Türk Hava Yolları’nın Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Olmuştur, bu oturum esnasında sektörel gelişmeleri ele alırken; bayrak taşıyıcı havayolunun ülke turizmi başta olmak üzere, bölge turizmine sağladığı önemli katkıya ilişkin de değerlendirmede bulundu. “Bu bizim öncelikli misyonlarımızdan” diyen Olmuştur, “şayet bugün dünyanın sayılı havayollarından biri isek, bunu nitelikli iş gücümüz, çalışma azmimiz ve hedef odaklılığımıza bağlamalıyız. Bunun yanı sıra da coğrafyamızın bize sağladığı avantaj ve ayrıcalıklar da bizi rakiplerimizden pozitif yönde ayrıştırıyor.” dedi.

Akdeniz Turizm Ödülleri, 2014 yılından bu yana her yıl düzenleniyor ve bölge turizminin en önemli ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Türk Hava Yolları, bu ödülle bir kez daha uluslararası alanda lider konumda olduğunu gözler önüne serdi.

Reklam
Reklam
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam