Türk turizmine yönelik önemli destek

COOP TRR Int. AG., koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören acentalar için yol gösterici bir kaynak hazırlarken,Türkiye’deki meslektaşlarıyla sıcak iletişimde bulunarak kriz yarın bitecekmiş gibi hazır bekliyor.

Türk turizmine yönelik önemli destek

COOP TRR Int. AG., koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören acentalar için yol gösterici bir kaynak hazırlarken,Türkiye’deki meslektaşlarıyla sıcak iletişimde bulunarak kriz yarın bitecekmiş gibi hazır bekliyor.

Türk turizmine yönelik önemli destek
18 Mart 2020 - 22:11

Almanya merkezli Avrupa Türk Acentacılar Birliği (COOP TRR Int. AG.), koranavirüs salgını dünya turizm hareketini olumsuz etkilemeye devam ederken, bu krizin etkilerini enaza indirgemek için çalışıyor.

Koronavirüs'ün Almanya turizmine etkilerini en başından beri üyeleriyle her an iletişim içinde olarak anı anına takip ettiklerini açıklayan COOP TRR Int. AG. CEO'su CumhurSefer, herkesin endişeli bir bekleyiş halinde olduğunu hatırlattı.

Sefer, "Başta dev tur operatörleri ve havayolu şirketleri olmak üzere Turizm şirketlerinin birer birer faaliyetlerini askıya alması bu endişeyi daha da büyüttü.Şu an Almanya'da hayat durma noktasına geldi.Alman Seyahat Acentaları Birliği'nin (DRV), ülke genelinde acenta büroları ve tatil satış noktalarının kapanması gerektiğini duyurması da en son gelişme oldu" dedi.

Kim, hangi desteği alabilecek kılavuzu

Turizme yön veren dev şirketlerin Alman Federal Hükümeti’nden teşvik beklediğini kaydeden Sefer, onlarla çalışan acentaların durumunun ne olacağının ise belirsiz olduğunu ve çok fazla bilgi akışından kaynaklı bir kafa karışıklığı yaşandığını savundu.Sefer, "Aralarında bizim üyelerimizin de olduğu seyahat acentalarının kayıplarının nasıl karşılanacağına ilişkin herkes merak içinde.COOP TRR olarak takipçisiyiz, acentalarımıza doğru ve güvenilir bilgileri aktarmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız.Resmi internet sayfamızda açtığımız ilgili bölümde 'kim, nereden, hangi desteği alabilecek?' sorusuna cevap veriyoruz.Böylelikle ortada dolaşan bilgi karmaşasının önüne geçerek, en doğru bilgi kaynağı olacağız" diye konuştu.

Türkiye'den turizm meslek örgütleri temsilcileri ve otelcilerin kendilerini sık sık arayarak Almanya'daki gelişmeleri sorduklarını dile getiren Sefer, şöyle konuştu: "En son gelişmeleri Türkiye'deki meslektaşlarımızla paylaşmaya ve yol gösterici olmaya çalışıyoruz. İlgi için teşekkürederiz.
 
Onlara da söylediğimiz gibi, biz kriz yarın bitecekmiş gibi hazırız.Türkiye'deki tüm turizm şirketlerine, özellikle otelci meslektaşlarımıza,  kriz bittikten sonraki dönem için şimdiden hazırlık yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu dönemi hazırlık yaparak ve planlayarak değerlendirirsek, kriz sonrasında çok daha çabuk faaliyete geçip kayıplarımızı en aza indirgeyebiliriz.Salgın control altına alınıp hayat normale döndüğünde turizm iştahı tekrar kabaracaktır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum