Ülkemizin köklü turizmci ailesinden yeni yatırımlar

Ülkemizin turizmdeki köklü ailelerinden biri olan ve son dönemde yeni yatırımları ile adından sıkça söz ettiren Balcı ailesinin 3'üncü jenerasyon yöneticilerinden biri olan Haluk Balcı otelcilik anlayışlarını, projelerini, yeni yatırımlarını ve ailenin gelecek hedeflerini anlattı.Bu keyifli söyleşiyi okurlarımızın dikkatine sunuyoruz.Keyifli okumalar...

Ülkemizin köklü turizmci ailesinden yeni yatırımlar

Ülkemizin turizmdeki köklü ailelerinden biri olan ve son dönemde yeni yatırımları ile adından sıkça söz ettiren Balcı ailesinin 3'üncü jenerasyon yöneticilerinden biri olan Haluk Balcı otelcilik anlayışlarını, projelerini, yeni yatırımlarını ve ailenin gelecek hedeflerini anlattı.Bu keyifli söyleşiyi okurlarımızın dikkatine sunuyoruz.Keyifli okumalar...

Ülkemizin köklü turizmci ailesinden yeni yatırımlar
05 Nisan 2021 - 10:00 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 10:12

1-Sizi kısaca tanıyabilir miyiz ?

1991 yılında Eskişehir’de doğdum.Üniversitede Hukuk Fakültesinde okudum.Turizmin içinde doğup büyüdüğüm için bu sektörde ilerleme kararı aldım.3 kuşaktır bu sektördeyiz ve hizmet sektörü ailecek içimize işlemiş diyebiliriz.Sosyal hayatımızla iş hayatımız hep iç içeydi ve turizmin çekirdeğinden başlayıp ilerlemek her zaman beni gururlandıran bir konu olmuştur.
 
Ticarete 1978’de başladık ve 1988 yılında turizme ilk olarak plaj ve büfe işetmeciliğiyle giriş yapan bir aile şirketiyiz.Ölüdeniz’de çeşitli otel, tatil villaları, restoran ve bar işletmeleriyle genişleyip.2012 yılında yine bize ait olan otelimizi restore ederek kardeşim Halis Balcı ile birlikte Han Deluxe Hotel markasının dümenini devralmaya başladık.Geçtiğimiz 9 yılda üst düzey müşteri memnuniyeti sağlayarak istikrarlı bir şekilde ilerlememiz devam etti.Hem misafirlerimiz hem de turizm otoriteleri tarafında çeşitli ödüllere layık görüldük.

 
                                    Haluk Balcı 
 
2-Oteliniz hakkında bilgi alabilir miyiz ?

Ölüdeniz’de Han Deluxe olarak 42 odalı ve dışarı bünyesinde 15 tatil villası olarak hizmet vermekteyiz.2021 Nisan mayıs aylarında ise birisi 110 oda diğeri 120 odalı olmak üzere toplam 230 oda kapasiteli tesislerimizi Eskişehir’in önde gelen firmalarından Ilgaz Grup’la işbirliği yaparak turizme kazandıracağız.Bu tesislerimizde de kaliteden ödün vermeyerek üst düzey konaklama imkanını misafirlerimizle paylaşacağız.Açılacak tesislerimiz konumları,mimarileri ve avantajlarıyla Eskişehir’de fark yaratmaya geliyorlar.


 
3-Misafir profiliniz hakkında bilgi alabilir miyiz ? Otelinizi kimler tercih ediyor ?

Ölüdeniz Han Deluxe Hotel’de % 95 oranında Britanya pazarından misafirleri ağırlamaktayız ve gelen misafirlerimizin %60’ ı “repeat” yani tesisimize tekrar gelmektedirler.Geri kalan %25’ i bölgeye her yıl gelenlerden ve ilk defa Türkiye’yi tercih eden misafirlerden oluşmaktadır.Anlayacağınız tatil denince bağımlılık yapan bir anlayışımız var ve bunun gururunu her zaman üzerimizde taşıyoruz.
 
4-Hizmet anlayışınızda sizi ön plana çıkartan farklılıklarınız neler ?

Eskişehir son yıllarda yurt içi turizmde adından en çok söz ettiren şehirlerimiz arasında ve sürekli gelişmekte.Bizde Ilgaz Business ve Ilgaz Deluxe & Suites’de turistlerimizin yanı sıra şehrimize iş,kongre,toplantı  amacıyla gelen ve uzun süreli konaklama yapacak misafirlerimizi ağırlamayı hedefliyoruz.Değişen oda konseptleriyle ev konforunu yüksek kaliteyle birleştirerek kapılarımızı değerli misafirlerimize açacağız.

 
                                         Halis Balcı 
 
Hizmet anlayışımızda bizi öne çıkaran farkların başında empati yapabilmemiz gelmektedir.Edindiğimiz tecrübelerle, misafirlerimizin tüm istekleri ve hayallerini birleştiriyoruz.Görevimizi rezervasyon sürecinden başlayarak check-in ve check-out arasında değil ,hayat boyu sürecek bir süreç olarak görüyoruz.Konaklama bitse de anılar yaşamaya devam etmektedir ve biz güzel anılar için 7/24 hizmetimizi bu hedeflerle yapmaktayız.
 
5- Dünyada ve Türkiye’de Turizmin geleceğini nasıl görüyorsunuz ?

Bu yıl turizm hareketinin  zorluklara rağmen başlayacağını düşünüyorum. Turizm Koronavirüs’ün en çok zarar verdiği sektörlerin başında geliyor. İşletmeler olarak kapanmak zorunda kaldık. Bu sene Avrupa'da büyük bir kapanma var. Bu kapanmalar muhtemelen Mayıs ayına kadar devam edecek.Verilecek kararlar ve yönlendirmeler önümüzde ki günlerde şekillenecektir. Havaların ısınması ve aşılama çalışmalarının hızla artması Türk turizmini hızlandıracağını düşünüyorum.İç turizmde ise bayramla birlikte hızlanmalar yaşanacaktır.
 
6-Yeni yatırımlar planlıyor musunuz ?

Şu anda mevcut 2 yeni otel ve restoran yatırımlarımızın yanı sıra son zamanlarda popülerliğini artıran villa tatili için bünyemize yeni villalar katmaktayız.Pandeminin etkisini azaltmasıyla yeni otel projelerimizi açıklamayı hedefliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum