Veli Çilsal : "Kiralarım ödenmedi"

Anı Tur ve Aurum Otellerinin sahibi Veli Çilsal ile EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili Avukat Gürcan Bardakçı’nın Didim’deki ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve AURUM MOON) adlı otellerle ilgili basın açıklaması yaptı.İşte detaylar...

Veli Çilsal : "Kiralarım ödenmedi"

Anı Tur ve Aurum Otellerinin sahibi Veli Çilsal ile EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili Avukat Gürcan Bardakçı’nın Didim’deki ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve AURUM MOON) adlı otellerle ilgili basın açıklaması yaptı.İşte detaylar...

Veli Çilsal :
12 Temmuz 2021 - 13:33 - Güncelleme: 14 Temmuz 2021 - 09:27

Anı Tur ve Aurum Otellerinin sahibi Veli Çilsal, ‘’Otelde bulunma amacım emeklerle inşa ettiğim otelimi ve eşyalarımı koruma amaçlıydı’’ dedi.

Çilsal, geçtiğimiz günlerde basına yansıyan görüntülerle ilgili yazılı açıklana yaptı. Didim’de faaliyet gösteren AURUM SPA ve  AURUM MOON isimli şirketlere ait otelleri ATG HOTELS‘e 2019 yılının Kasım ayında kiraladıklarını anımsatan Çilsal, şunları kaydetti:

‘’ATG HOTELS, güncel adı EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş. olan HARABACI A.Ş. ile alt kira sözleşmesi yaptı biz de bu alt kira sözleşmesine muvafakat verdik. İşletmeci olan EGEX TURİZM işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alarak ve diğer hazırlıkları yaparak otelleri açıp faaliyete geçirmiştir.

Ancak daha sonraki süreçte ATG HOTELS kira sözleşmesinden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmediği, kira ödemelerini yapmadığı gibi otelin alt kiracı tarafından otellerin açılmasına ve işletilmesine engel olmuş ve EGEX TURİZM otelime yaptığı masrafları dahi benden talep etmiştir.

Tüm bunların yanında ATG OTELS, hiçbir gerekçe göstermeden EGEXTURİZM’in sözleşmesini feshettiğini bildirerek oteli yeniden zorla hakimiyet altına almak üzere otelin kapısına iki araç dolusu kişileri ve hiçbir yetki ve sorumluluğu olmayan sözde yetkili gönderdiğini bu kişilerle oteldekiler arasında olay çıktığını öğrendim.

KİRALARIM ÖDENMEDİ
Bu süreçte tarafıma kira ödemeleri yapılmadığı gibi bir de otellere rezervasyon yapan müşterilerin dahi girişinin engellendiğini, kapıdan gönderildiğini duydum. Mevcut koşullara dahi uygun konseptte olan ve işletilse ülke turizmine de önemli katkılar sağlayabilecek iki otelim, adı bu olaylara karışarak lekelenmektedir. Kiralarım ödenmediği gibi oteldeki otele ve şirketlerimize ait demirbaş eşyalarımızın güvenliği de yoktur.
Benim basına yansıyan görüntülerdeki otelde bulunma amacım emeklerle inşa ettiğim otelimi ve eşyalarımı korumak, tüm bu sorunların çözülmesi ve sezonda rezervasyonu olan tüketiciler de dahilhiç kimsenin mağduriyet yaşamadan otellerin bir an evvel işletilmeye başlanmasıdır.

Bunun dışında basına yanlı ve kasıtlı yaptırılan haberler ve içeriği iddialar gerçek dışı olup, ilgililer hakkında her türlü cezai ve hukuki süreçlerde işletilecektir.

Turizm kamuoyuna saygı ile duyurulur.’’

EGEX Turizm Vekili Bardakçı: "İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarımız iptal edilmedi"

EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili Avukat Gürcan Bardakçı, şirketlerinin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının iptal edilmediğini belirterek, bu yöndeki haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

12.07.2021 - EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş Vekili Avukat Gürcan Bardakçı, şirketlerinin işyeri açma ve çalışma ruhsatlarının iptal edilmediğini belirterek, bu yöndeki haberlerin asılsız olduğunu ifade etti.

Bardaakçı, Didim’de faaliyet gösteren ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM (eski adları ile AURUM SPA ve  AURUM MOON) isimli oteller, müvekkil şirket EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş tarafından otellerin mülk sahibinin muvafakati ile ATG HOTELS’den alt kira sözleşmesi ile kiraladıklarını ve bu kira sözleşmesinin halen devam ettiğini belirttiç

‘’Bu otellere ilişkin  müvekkil şirketimiz tarafından yaz dönemi için tüm hazırlıklar yapılmış işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları Didim Belediyesi’nden alınmıştır’’ diyen Bardakçı, şunları kaydetti:

‘’Ancak bu süreçte hukuksal hiçbir dayanağı olmadan ATG HOTELS tarafından alt kira sözleşmesinin feshedildiği iddia edilerek ATG HOTELS tarafından, şirketimizin tanımadığı ve ilişkisi olmayan kişiler işbu otellere getirilerekotellerin müvekkil şirket tarafından çalıştırılması ve de otellere rezervasyon yapan müşterilerin otellere girişi engellenmektedir.

Devam eden süreçte ne yazık ki firmamız hakkında da gerçeği yansıtmayan haberler de yayınlanmaktadır. Hukuksal anlamda öncelikle şunu belirtmekte fayda görmekteyim EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’in işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptal edildiği haberleri tamamen asılsızdır. Tarafımızca Didim Belediyesi yapılan yazılı başvuruda da  herhangi bir iptal durumunun söz konusu olmadığı ve işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının aktif olduğu tarafımıza iletilmiştir.  Nitekim an itibariyle işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarının iptalini gerektirecek hiçbir durum yoktur.

Ayrıca yine belirtmek isteriz ki hukuken kira sözleşmeleri tek taraflı fesih olunamaz. ATG HOTELS herhangi bir mahkeme kararı ya da tahliye emri olmadan hukuksal hiçbir temele dayanmadan otelin müvekkil tarafından işletilmesine engel olmaktadır. Bu konu hakkında Didim Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçemizi de sunmuş bulunmaktayız.

Covid-19 tedbirlerinin kalktığı ve yaz dönemi sebebiyle turizm sezonun en aktif olduğu bu dönemde müvekkil şirketin işletme hakkı olan ASTERİA ZEUS DİDİM ve ASTERİA VENÜS DİDİM isimli otellerin hukuki hiçbir dayanağı olmadan çalıştırılmasına engel olunması sebebiyle  firmamız büyük bir maddi ve manevi zarar içerisine girmiştir.

Müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’nin bu otelleri işletmesine engel olacak hiçbir hukuki sorun mevcut olmayıp en kısa sürede otellerin tekrardan faaliyete geçeceğini de bildirmek isteriz.

Bunun dışında  müvekkil EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş’ne karşı  basında çıkan haberler  gerçeği yansıtmamakta olup bu haberleri yapan  ilgililer hakkında her türlü cezai ve hukuki süreçler başlatılacaktır.
Turizm kamuoyuna EGEX Turizm Org. Tic. A.Ş adına saygı ile duyurulur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum