Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ELA EXCELLENCE RESORT BELEK GASTRONOMİDE ÇITASINI MÜKEMMELE TAŞIYOR !

Tümüyle yenilenen konsepti, kendine has mimarisi ve eşsiz doğası ile hizmet veren aile resort oteli ELA Excellence, gastronomide çıtasını mükemmele taşırken farklı ülke mutfaklarının yanı sıra kendine has reçeteleri ve güvenli tedarik yönetimi ile misafirlerini ağırlamaya hazır.

ELA EXCELLENCE RESORT BELEK GASTRONOMİDE ÇITASINI MÜKEMMELE TAŞIYOR !

Tümüyle yenilenen konsepti, kendine has mimarisi ve eşsiz doğası ile hizmet veren aile resort oteli ELA Excellence, gastronomide çıtasını mükemmele taşırken farklı ülke mutfaklarının yanı sıra kendine has reçeteleri ve güvenli tedarik yönetimi ile misafirlerini ağırlamaya hazır.

ELA EXCELLENCE RESORT BELEK GASTRONOMİDE ÇITASINI MÜKEMMELE TAŞIYOR !
17 Mart 2023 - 15:45

Kişiye özel tatil anlayışı ile ailenin her bireyin unutulmaz bir tatil geçirmesi amacıyla “mükemmel anlar yaratmaya” odaklanan Ela Excellence Resort Belek, her yıl olduğu gibi bu yıl da misafirlerinin damak hafızalarında yer almak adına hummalı bir hazırlık sezonu geçirdi. Gastronomiyi; keşfetmek, deneyimlemek adeta bir yolculuk olarak tanımlayan ve otel kültürünün merkezine alan Ela Excellence Resort Belek, 2023 sezonu için misafirlerine farklı restoranlarının özenle hazırlanan menülerinde, dünya mutfaklarından her birinin kendine has kültürünü, mirasını, geleneklerini ve özel lezzetlerini sunmak için hazırlıklarını tamamladı.
 
Dünyanın En Lezzetli Ülke Mutfakları Ela’da
 
Geleneksel mezeler ve taze deniz ürünlerinden oluşan menüsü ile Galata Tavern, yetenekli şeflerin Teppanyaki gösterileri ve Uzak Doğu’nun gizemli atmosferini hissettiren Akari Teppanyaki, İtalyan damak zevklerini Sicilya’nın lezzet esintisi ile harmanlayan La Perla ve bu yıl ilk misafirlerle buluşacak olan, eşsiz Akdeniz esintisini damaklara taşıyacak menüsü ile Ela’nın restoranları arasına bu yıl katılan Akdeniz gibi 8 farklı A’la Carte restoranda hazırlanan özel lezzetler misafirle buluşacak. Ayrıca bu yıl Ela; bir ilki gerçekleştirerek vegan tercihi olan konukların hizmet alabilmesi için altı adet Ala Carte restoranına vegan menüsü ekledi.
 
Yeni Lezzetler için Yeni Keşifler
 
Ela Excellence sezona hazırlandığı 3 ay süresince misafirlerine rafine lezzetleri sunmak adına keşif seyahatlerini tamamladı. Dünyaca ünlü mahsenlerin lezzetlerine menülerinde yer veren Ela, menüsüne ayrıca bu yıl dünyanın en özellikli dördüncü üretim mekanı olarak anılan, bu toprağın mahsulleriyle sanat ve lezzeti bir arada harmanlanarak ürünlerini hazırlayan Caeli markasını da ekledi. Markaya bir tadım ziyareti gerçekleştiren Ela ekibi misafirlerine sunacağı rafine tatları menüsüne eklerken bir diğer Ege coğrafyası ürünü olan Yanık Ülke markasını da menüsüne ekleyerek yerel ve butik tatları misafirleri ile buluşturacak.
 
Ürün Tedariği En Kaliteli, Güvenli Markalar ve Yerelden
 
Otel F&B ekibi ürün tedariği konusunda da Türkiye’nin ve dünyanın en güvenli ürün ve tedarik zincirine sahip markalarla iş birliği içinde. Bu seçimlerine azami özeni gösteren Ela, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yerele dokunmaya devam ediyor. En taze, en çeşitli ürünlerini yerel üreticilerden temin etmeye devam eden marka, Manavgat’ta Kadın Girişimi Kooperatifi ile gerçekleştirilen iş birliğini bu yıl da sürdürüyor. Ela markası öz coğrafyasında yetişen lezzetli ürünleri en lezzetli reçeteler ile misafirlerine sunmaya hazırlanıyor.
 
Her An Ulaşılabilir Eşsiz Tatlılar ve Fresh Lezzetler
 
Sezon hazırlıklarında restoran dışı kolay ulaşılabilir lezzet noktalarını da zenginleştiren Ela, en lezzetli meyvelerini sunduğu Vitamin Bar, pastane markası La Rouge Patiserrie ve zenginleştirdiği bar menüleri ve gurme lezzetleri ile 2023 yazında misafirleri ile buluşturmaya hazır.  Ela dinlenme alanlarından, sahile, havuz dinlencelerine kadar otelin her metrekaresinde lezzeti günün her anı ulaşılabilir kılacak.
 
Lezzeti Odağına Alan Etkinlikler
 

Ela tüm bu lezzet hazırlıklarının yanı sıra her yıl geleneksel olarak programında yer verdiği “Zeytin Festivali”, “October Fest” gibi içeriklere her yıl olduğu gibi bu yıl da ev sahipliği yapacak. Özellikle sonbahar dönemi için gastronomi tutkunlarına farklı ve deneyimsel içerikler hazırlayacak olan Ela, gastronomi deneyimleri ve dünyaca ünlü cheflerle gerçekleştireceği Chef Table programları ile lezzeti tüm yıla yayacak.
 
Ela Excellence Yiyecek-İçecek ve Eğlence Direktörü Enver Çamlı gerçekleştirdikleri hazırlık süreci çerçevesinde hayata geçirdikleri planlamayı paylaşırken misafirlerin unutulmaz bir tatil geçirdikleri her an Ela’nın muhteşem lezzetleri ile yanlarında olacağını belirtti.   Gastronominin Ela markasının en önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirten Çamlı,  gastronominin sağladığı katkının bilinciyle en mükemmeli yapmayı hedeflediklerini bildirdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Reklam