Otellerde veri yedekleme sisteminin önemi

Otelciler verilerinizi yedekleyerek otelinize ait bütün bilgileri güvence altına alırken ortaya çıkması muhtemel olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.Tüm otel programları için verilerin yedeklenmesi hayati önemde .Datalarınız kaybolmasın, operasyonunuz aksamasın ve milyonlar kaybetmeyin !

Otellerde veri yedekleme sisteminin önemi

Otelciler verilerinizi yedekleyerek otelinize ait bütün bilgileri güvence altına alırken ortaya çıkması muhtemel olumsuzlukların önüne geçebilirsiniz.Tüm otel programları için verilerin yedeklenmesi hayati önemde .Datalarınız kaybolmasın, operasyonunuz aksamasın ve milyonlar kaybetmeyin !

Otellerde veri yedekleme sisteminin önemi
22 Şubat 2019 - 11:49 - Güncelleme: 22 Şubat 2019 - 12:10

Bu yazımızda otellerde veri yedeklemenin öneminden  bahsedeceğiz.

Nereden nereye ...

Yıllar önce otellerde otel programlarının yeni kullanılmaya başladığı dönemi sanırım herkes hatırlar. Özellikle Front Office çalışanları çarşaf sistemi ile çalışırlardı.

Daha sonra otel programları kullanılmaya başlandığında dahi çarşaf sistemi yani listeler ile yazarak verileri güvence altına almaktan vazgeçemedi otelciler. Elektirik kesilir, Jenartör çalışmaz, program arıza yapar yada otelin internet ağında sorunlar yaşanır verilere ulaşılamazdı.

İşte böyle durumlara karşı elle doldurulan yada önceden bilgisayardan alınan müşteri listelerine başvurulur ve operasyonun yürümesi sağlanırdı. Bir nevi yedeklenen veriler üzerinden otelde süreçler yürütülürdü.Fakat geldiğimiz noktada gelişen teknoloji veri yedekleme işlevini de evrimleştirdi.

Günümüzde operasyonel sürecin aksamamasını isteyen, dışarıdan gelecek korsan hacker saldırılarına karşı önlem almak isteyen ve otel datalarının kaybolmasına yada çalınmasına engel olmak isteyen işletmeler mutlaka verilerini yedekliyorlar.

Çünkü bilgisayar ve program gibi sistemlerde oluşan herhangi bir arıza, virüs, uygulama hataları gibi nedenler verilerin kaybolmasına ve bir daha geri getirilememesine sebep olabiliyor.Oteller, verilerini koruyabilmek ve yedekleyebilmek için pek çok veri yedekleme sistemine başvurabilmektedir.

Ancak bu veri yedekleme sistemlerinin hepsi güvenilir değil. Bu nedenle  otellerin bir yedekleme hizmeti satın alırken mutlaka iyi bir araştırma yapması gerekmekte.

Oteller kullandıkları otel yönetim sistemlerini bilgisayar, telefon ve tabletlerinden görüntüleyebilir ve müdahale edebilir. Otel yönetim sistemlerine bu ulaşım, sistemin verilerinizi güvenle saklayabileceğini düşünmenize yol açabilir. Ancak sistemde meydana gelen hatalar  yada korsan saldırılar nedeni ile verilerinizin kaybolması gibi bir olasılık  her zaman bulunmaktadır.

Otel yönetim sistemlerinde bulunan verilerinizin kaybolması yada çalınması sizin için zaman ve maddi kayba yol açabilir. Çünkü o sistemde bulunan veriler, oteliniz ve işletmeniz için önemli raporları ve stratejileri içermektedir. Belki de otelinize ait 5-10 yıllık bilgi birikimi otel yönetim sisteminizde bulunuyor olabilir.

Eğer sisteminizde bulunan verilerin bir yedeğini bulundurmazsanız bu datalara bir daha ulaşamazsınız. Bu nedenle güvenliğiniz için bir yedekleme sistemi kullanmalı ve verilerinizi sürekli yedeklemelisiniz.
 
Peki kaliteli bir veri yedekleme hizmetine nasıl ulaşacaksınız ?

Her biri alanında uzman profesyonellerden oluşan tecrübeli teknik kadrosu ve koşulsuz müşteri memnuniyetine dayanan kaliteli hizmet anlayışı ile Turizm sektörünün önemli otel markalarına veri yedekleme hizmeti sunan Alze Backup otelinizin kullandığı otel programı ne olursa olsun güvenilir veri yedekleme hizmeti sunuyor.

Tamamen müşteri yararı gözeterek kalite, sağlamlık ve tam güvenlik mottosu ile hizmetlerini sunan Alze Backup ile verilerinizi güvenle yedekleyebilir, korsan hackerlar, hatalı kullanıcı işlemleri ve teknik arızalar  gibi sebepler ile oluşabilecek veri kayıplarına karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz.Otel veri yedekleme için en iyi adres Alze Backup !

YORUMLAR

  • 0 Yorum