Radisson Güvenlik Protokolünü Duyurdu

Radisson Hotel Group tarafından bugün yapılan bir açıklamayla dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içindeRadisson Hotels Güvenlik Protokolü adlı yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün devreye alındığı duyuruldu.

Radisson Güvenlik Protokolünü Duyurdu

Radisson Hotel Group tarafından bugün yapılan bir açıklamayla dünyanın lider gözetim, denetim, test ve belgelendirme kuruluşu SGS ile işbirliği içindeRadisson Hotels Güvenlik Protokolü adlı yeni bir derinlemesine temizlik ve dezenfeksiyon prosedürünün devreye alındığı duyuruldu.

Radisson Güvenlik Protokolünü Duyurdu
12 Mayıs 2020 - 13:40 - Güncelleme: 12 Mayıs 2020 - 18:14

Radisson Hotel Group, misafirlerinin, çalışanlarının ve iş ortaklarının sağlık, emniyet ve güvenliğini sağlamayı birincil önceliği olarak kabul etmektedir. Tüm mevcut sağlık ve güvenlik süreçlerini kapsamlı bir şekilde gözden geçiren Radisson Hotel Group, ek protokoller geliştirmek ve doğrulamak için uzmanlardan oluşan bir ekiple çalıştı. Bu geliştirilmiş protokoller, operasyonel yönlendirmeler ve kapsamlı sağlık ve güvenlik prosedürleri, SGS tarafından doğrulanarak, misafirlerinin check-in’dencheck-out’a kadar güvenliğini ve içlerinin rahat etmesini sağlamak için yerele uyarlanacaktır. Radisson Hotellerinin Güvenlik Protokolü, Radisson Hotel Group’un dünya çapındaki tüm otellerinde hali hazırda uygulanan temizlik, dezenfeksiyon ve hijyen standartlarını daha dagüçlendirecektir.
 
Bu yönergeler içerisinde,tüm girişlerde dezenfektan üniteleri, Kişisel Koruyucu Ekipman (PPE), temizlik ve dezenfeksiyon sıklığının artırılması ve kaydedilmesi, Toplantı ve Etkinlik mekanları dahil otellerin her alanında sosyal mesafe uygulanması, yerel eğitimler, Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri veya Dünya Sağlık Örgütü tavsiyeleri ve sağlık yönlendirmeleri, gıda güvenliği standartlarının vurgulanması, çalışanlara kapsamlı eğitimler verilmesi olarak sıralanabilir.Radisson Hotel Group’un geliştirilmiş temizlik ve dezenfeksiyon standartları, global hijyen çözümleri sunan Diversey şirketi işbirliği ile geliştirildi, sınıfının en iyisi temizlik ve hijyen çözümleri ile harmanlayarak ve güçlendirilmiş protokoller ve sağlık hizmetine yönelik patentli teknolojiler ile pekiştirildi.
 
Radisson Hotel Group, hijyen, temizlik ve güvenlik koşullarına en yüksek standartlarda uyulduğunu göstermek için SGS tarafından verilen onay belgesini sunuyor olacak. Bu süreç, SGS’nin merkezinin yürüttüğü bir onay sisteminden geçiyor olacak. Bu program kapsamında, oteller münferit olarak da, son teknolojiler ile yapılan testlerin de dahil olduğu, kapsamlı yerel denetlemeleri tamamlayarak, bu onay belgesini alabilecek.
 
Radisson Hospitality AB CEO’su ve Radisson Hotel GroupGlobal Yürütme KuruluBaşkanı Federico J. González, şu açıklamada bulundu:“Radisson Hotel Group olarak misafirlerimiz ve çalışanlarımız için temiz ve güvenli bir ortam sunma taahhüdüyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. COVID-19, tüm dünyayı temelinden etkiledi ve değiştirdi. Yeni bir yolculuk çağında kapılarımızı tekrar açarken çalışanlarımızı, misafirlerimizi ve iş ortaklarımızı korumak için çaba harcamamızbüyük önem taşıyor. Bunu sağlamak amacıyla konaklama deneyimini her yönüyle detaylı bir şekilde inceledik veRadisson HotelsGüvenlik Protokolü programımızı oluşturmak ve yürütmek için SGS ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.”
 
SGS’nin CEO’su FrankieNg ise: “SGS’nin seyahat ve konaklama sektöründe dünyanın önde gelen firması olması, sağlık ve güvenlik uzmanları ağımızı kapsamlı olarak geliştirmemizi ve açık bir protokol ile yönetim prosedürlerini ve otellerin dezenfeksiyon durumlarını kontrol etmemizi sağlıyor. Amacımız, maksimum hijyen standartlarının uygulanması, misafirlerin ve Radisson Hotel Group çalışanlarının korunmasıdır” dedi.
 
Radisson Hotel Group, marka taahhüdünü genişletmek için 20 adıma ek olarak 10 adımlık bir Toplantı ve Etkinlik prokolünü de açıklıyor olacak. Şirket, bu gerekli operasyonel detayları gelecek haftalarda tamamlamayı planlıyor. Değerlendirilmekte olan bazı ilkeler arasında şunlar yer alıyor:

  • Oteldeki tüm alanların, özellikle çok temas edilen yüzeylerin temizlik ve dezenfeksiyon sıklığını artırmak
  • Otelin girişinde ve ortak alanlarda alkol bazlı el dezenfektanı üniteleri ve eldiven bulundurmak
  • Tüm oda anahtarlarını dezenfekte etmekve check-in sırasındagüvenli bir şekilde sunmak
  • Teması minimuma indirmek için misafirlere hızlı check-outseçeneği sunmak
  • Nakitsiz ödeme şekillerinin oluşturulması ve desteklenmesi
  • Her odada uygulanan temizlik ve dezenfeksiyon prosedürlerini gösteren kapı askıları
  • Çalışanlara kapsamlı hijyen ve koruma eğitimlerivermek
  • Çalışanlara maske ve eldiven gibi Kişisel Koruyucu Ekipman sağlamak

YORUMLAR

  • 0 Yorum