Zafer Alkaya: "Cornelia'da her şey hazır"

Turizm sektörünün deneyimli otel yöneticilerinden Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya Pandemi süreci ve sonrası hakkında önemli bilgiler paylaştı.Turizm sektörüne ışık olacak bu çok önemli açıklamaları siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Zafer Alkaya: "Cornelia'da her şey hazır"

Turizm sektörünün deneyimli otel yöneticilerinden Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya Pandemi süreci ve sonrası hakkında önemli bilgiler paylaştı.Turizm sektörüne ışık olacak bu çok önemli açıklamaları siz değerli okurlarımız ile paylaşıyoruz.

Zafer Alkaya:
12 Temmuz 2020 - 14:14 - Güncelleme: 13 Temmuz 2020 - 15:23

Zafer Alkaya yaptığı açıklamada; " “Konu bu yıl turizmde fiyat değil, güvenlik ve hijyen. Cornelia Otelleri olarak biz ve Antalya bölgesindeki turizm tesisleri fiyat artışına gitmedi. Pandemi sonrası hem yerli misafirlerimizin hem yabancı misafirlerimizin kendilerini güvende hissedecekleri hijyen ortamını ve güvenli hizmeti sağlamak için Uluslararası alanda en büyük iki sertifikasyon firması ile çalışıyoruz ve misafirlerimizin kendini en üst düzeyde güvende hissedeceği tatil imkanını hazırlama gayretindeyiz” ifadelerini kullandı.

Klass Magazin Dergisi'ne konuşan deneyimli Genel Müdür açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; "Cornelia Diamond Golf Resort Spa ve Cornelia De Luxe Resort Otel ile Azure Villaları, Cornelia Golf Club, Cornelia Sport Club ve NEST Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nden oluşan tesisleriyle Cornelia Grubu, COVİD 19’a yönelik tüm önlemleri aldı.

Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Hem ülkemizde hem dünyada üzüntülere de sebep olan bir süreç. Bu zorlu süreçten en çok etkilenen sektörlerden biri olduğumuz kesin. Olabilecek en makul sürede normale döneceğimizi düşünerek hazırlıklarımızı yaptık.

Kesinlikle bu konuda kendimize güvenimiz tam. Bakanlık, bir genelge yayınladı ve ardından bir sertifikasyon yayınlandı. Genelgeyi tüm turizmci arkadaşlarla masaya yatırıp tek tek değerlendirerek süreci en iyi şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Önemli iki dünya firmasıyla hem personel eğitimi hem de Covid-19’a yönelik eğitim aldığımız bir süreç başlattık. Bunlardan biri uluslararası alanda en önemli eğitim ve denetim firmalarından biri olan İngiliz firması E-Crystal ile tüm personelimiz Covid-19’a yönelik koruyucu hizmet sunma eğitimi aldı, almaya devam ediyor. Bakanlık tarafından sertifikasyon programının uygulanmasını gerçekleştiren ve denetleyen Fransız Bureau Veritas ile de otellerimizin içerisindeki misafir ağırlama, hizmet ve hijyen tedbirlerine yönelik eğitimler alıyor ve sürekli denetleniyoruz.

Bu tedbirler içerisinde biz bir kere güveni en önemli tedbirler içine oturttuk. İnsanların güvenli bir şekilde tatil yapacaklarına inanacakları bir sistem kurduk. Kaliteden hiç ödün vermeden güvenli bir şekilde nasıl servis verebiliriz, nasıl insanlara güven tesis ederiz, odaların hijyenini nasıl sağlarız, bunun için Cornelia Grubu olarak hem bizim hem de tüm Antalya ve Belek bölgesinin atılmış adımları var. Almış olduğumuz önlemler içerisinde odaların hijyeninden ortak kullanım alanlarına kadar her şeyi kapsayan çok önemli bir güvenlik ve hijyen sürecini yönetiyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum