İbrahim Göğem pandeminin şehir otellerine etkisini değerlendirdi

Ankara'nın en iyi otelleri arasında gösterilen Alegria Business Hotel'in deneyimli Genel Müdürü İbrahim Göğem pandeminin şehir otellerine olan etkisini değerlendirdi. İşte deneyimli yöneticinin önemli açıklamalarını paylaşıyoruz.

İbrahim Göğem pandeminin şehir otellerine etkisini değerlendirdi

Ankara'nın en iyi otelleri arasında gösterilen Alegria Business Hotel'in deneyimli Genel Müdürü İbrahim Göğem pandeminin şehir otellerine olan etkisini değerlendirdi. İşte deneyimli yöneticinin önemli açıklamalarını paylaşıyoruz.

İbrahim Göğem pandeminin şehir otellerine etkisini değerlendirdi
05 Nisan 2021 - 09:12 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 09:58

“Şehir otelleri bu dönemde ppandemi döneminin çok ağır koşulları ile mücadele etmek zorunda kaldılar. Bu dönemde neredeyse şehir otellerinde turizm durma noktasına geldi.Tabi bunda küresel seyahate yönelik kısıtlamalardan ziyade ülke içine yönelik seyahat kısıtlamaları ve ekonomik duraklama oldukça etkili oldu.Akabinde gelen kısmi  ekonomik açılma ve hareketlilik güvenli turizm sertifikası alan tesislerde düşükte  olsa hareketlilik yarattı .Biz bu dönemi mimimum yara ile atlattık.Kısacası 2021’in ilk çeyreğine kadar geçen bu dönemde şehir otellerinde turizm hareketliliği inişli çıkışlı bir seyir sergiledi.

Şehir otelleri pandemi dönemini ağır koşullar altında geçirdi

Bugün ise karşımızda daha umutlu bir tablo görüyoruz. Gerek aşı çalışmalarında gelinen nokta gerekse Türkiye’nin ana pazarı olan Avrupa ülkelerinin mart ayı itibari ile ekonomik olarak açılmaya hazırlanmaları umutları yeşertiyor.Türkiye’de ise vaka sayılarındaki düşüş son derece sevindirici.Bununla birlikte küresel turizmin hareketlenmesi ile Türkiye’nin de bu harekete dahil olacağını ve şehir otellerinde hareketlik yaşanacağını düşünüyorum.Turizmdeki yukarı yönlü hareket insanların rahat ve güvenle seyahat edebilmesine bağlı.


Şehir otellerinin geleceği oldukça parlak

Her ne kadar pandeminin ağır koşulları turizmi sekteye uğratmış olsa da şehir otellerinin geleceği oldukça parlak görünüyor.Nitekim geçtiğimiz yıl 4 milyar 65 milyon TL olan toplam 31 bin 98 yataklı 137 otel projesi için teşvik başvurusu yapıldı.Bu yatımların büyük kısmı kıyı bölgelerinden ziyade şehirlerde.Bu durum yatırımcının pandemi sonrasına yatırım yaptığını gösteriyor.Kısacası  ”pandemi sürecinde en kötüyü atlattık.” diyebiliriz.Artık tünelden çıkma zamanı.

Kısa zamanda içinde şehir otellerinde hareketlilik artacak

Kısa zaman diliminde artacak ticari ve ekonomik faaliyetler ile şehir otellerinde hareketin başlayacağına ve  akabinde gelecek yurtiçi  turizm hareketi ile büyük ivme yakalanacağına inanıyorum.Fakat, pandemi sonrası dönemde hiçbir şeyin aynı olmayacağını da unutmamak lazım.Yeni turizm anlayışı  daha  butik, daha hijyenik ve daha güvenli olacak.Tesisler  bu kapsamda hazırlıklarını yapmalı.”

Alegria Business Hotel Ankara Hakkında;

Alegria Hotel Grubu'nun 3. oteli olarak modern mimarisi, şık dekorasyonu ve konforlu odaları ile göz dolduran Alegria Business Hotel Ankara, en son teknolojiyle donatılmış şık dekorasyonu ile göz dolduran , ferah ve konforlu odaları ile kısa sürede Ankara'nın en kaliteli otelleri arasında zirveye yerleşti.

İş ve alışveriş merkezlerine çok yakın konumda bulunan Alegria Business Hotel'de; ofis şıklığı sunan toplantı salonları, spor severler için en son teknoloji ürünü spor ekipmanlarının bulunduğu spor salonu, bedenini yenilemek ve tazelenerek tüm yılın yorgunluğunu atmak isteyenler için sauna, buhar odası, Türk hamamı, çok çeşitli masaj uygulamaları, kapalı yüzme havuzu, kar çeşmesi gibi hizmetler mevcut.Alegria Business Hotel ‘de ayrıca tüm personel Sağlık Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı’nın tavsiye ettiği eğitimleri tamamladı.Tesiste sosyal mesafe kuralı başta olmak üzere Sağlık ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan güvenlik ve temizlik tavsiyelerine tavizsiz uyuluyor.

Alegria Business Hotel Türkiye’nin en iyi şehir otelleri arasında gösteriliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum